Kolor granatowy jest elegancki, ponadczasowy i uniwersalny. Doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach, ponieważ świetnie współgra z modnymi barwami ziemi, takimi jak szarość, beż czy złamana biel. Właśnie dlatego zasłony granatowe to tak dobry wybór do aranżacji dzisiejszych, a jednocześnie inwestycja w piękny wystrój wnętrz na przyszłość.

zasłony granatowe

Granatowe zasłony wprowadzają do aranżacji klasę i szyk

Zarówno w przypadku, kiedy wnętrze urządzone jest w stonowanych, neutralnych kolorach, jak i w sytuacji, kiedy panuje w nim artystyczny, wielobarwny nieład – oprawa okna z wykorzystaniem granatowych zasłon powinna okazać się idealnym rozwiązaniem, nadającym aranżacji szyk. Ciemny, głęboki odcień koloru niebieskiego prezentuje się szlachetnie, dlatego tak dobrze komponuje się z naturalnymi barwami, którym dodaje klasy i elegancji. Z kolei pośród wielu wyrazistych odcieni granatowe zasłony stanowią element wystroju wprowadzający do wnętrza równowagę i harmonię.

Granatowe zasłony do sypialni i salonu

Granatowe zasłony – czy to na żabkach, na taśmie czy na przelotkach – świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Ich uniwersalny, ponadczasowy kolor sprawia, że z łatwością dopasowują się do aranżacji w różnych stylach, w tym przede wszystkim w stylu nowoczesnym czy glamour. W salonie pozwalają na stworzenie klasycznego, eleganckiego wystroju. Odpowiednio dobrane, na przykład z tkaniny typu welwet, wprowadzają do wnętrza pożądaną nutę luksusu. Z kolei w sypialni tworzą kameralny nastrój i dbają o zachowanie prywatności.

Zaciemniające zasłony granatowe

Ciemny kolor zasłon w naturalny sposób ogranicza ilość światła słonecznego wpadającego do wnętrza. Jest to ważne nie tylko ze względu na komfort korzystania z danego pomieszczenia, ale również ze względu na ochronę kolorów mebli i wyposażenia. Grantowe zasłony, nawet te z delikatniejszego materiału, zaciemnią nieco pokój i pozwolą zadbać o utrzymanie odpowiedniego poziomu prywatności. Z kolei zaciemniające zasłony granatowe będą idealne do pomieszczeń, które mają zapewnić komfortowe warunki do wypoczynku czy też do wygodnego oglądania telewizji w ciągu dnia.

Eleganckie, uniwersalne, pełne klasy – właśnie takie są granatowe zasłony gładkie i we wzory. Warto postawić na nie wtedy, kiedy szukamy czegoś ponadczasowego, co z pewnością dopasuje się do każdej aranżacji. Ciemne zasłony nadają szyk, ale są przy tym również niezwykle praktyczne. Dobrze zaciemniają wnętrze w ciągu dnia, a nocą gwarantują odpowiednią dozę prywatności.