dekoracje do pokoju

Urządzenie pokoju nastolatka jest trudnym zadaniem. Musi spełniać wciąż te same funkcje co pokój ucznia, ale być też strefą do przyjmowania gości i wyrażania własnych zainteresowań. Idealnie do tego nadają się dekoracje. Jakie wybrać do pokoju nastolatka? Podpowiadamy!

Jakie dekoracje do pokoju młodzieżowego?

Dzisiaj mamy ogromny wybór dodatków do domu. Kupić je możemy w każdym sklepie stacjonarnym, ale i w internecie. Jeśli nie chcesz stawiać na popularne akcesoria, to dekoracje do pokoju, do domu przeglądaj na Sprzedajemy.pl. Na serwisach ogłoszeniowych są dostępne oryginalne, często nawet ręcznie robione dodatki. Co więcej, ich ceny są atrakcyjne.

A jakie dekoracje do pokoju młodzieżowego są do wyboru? Przede wszystkim ozdoby na ścianę, tekstylia, ale i meble ozdobne. Jakie konkretnie dekoracje do pokoju nastolatków są modne?

Dekoracje na ścianę do pokoju młodzieżowego

Najprościej dekorowanie pokoju nastoletniego dziecka rozpocząć od ścian. Na to często młodzież wyraża też chęć. A czym można ozdobić ściany? Jakie dekoracje ścienne do pokoju młodzieżowego się sprawdzają? Na pewno doskonałym wyjściem jest wybór plakatów, obrazów i grafik, które nawiązują do pasji dziecka. Dzisiaj bardzo modne jest wieszanie na ścianach plakatów nie tylko zespołów, ale też filmowych. Do wyboru są również obrazy z zabawnymi lub motywacyjnymi hasłami. Dużą popularnością cieszą się mapy, zwłaszcza takie, na których da się zaznaczyć odwiedzone państwa czy miasta. Ale ozdoby na ścianę do pokoju młodzieżowego mogą być również trójwymiarowe. Jeśli dziecko jest muzykiem, można powiesić na ścianie instrumenty. Jeśli lubi sport – na półkach wystawić na przykład kolekcjonerskie piłki. Fan kolarstwa może zechcieć na ścianie zawiesić rower.

Funkcjonalne dekoracje młodzieżowe do pokoju

Warto jako ozdoby do pokoju nastoletniego dziecka potraktować również to, co nie pełni tylko estetycznej, ale i praktyczną funkcję. Może to być po prostu wyposażenie. Fajne dekoracje do pokoju młodzieżowego to nietuzinkowe meble o ozdobnych kształtach. Można kupić łóżko w kształcie domku, szafy imitujące kamienice, pufę w kształcie piłki.

Gadżety do pokoju młodzieżowego to również lampy. Dzisiaj oświetlenie może przybrać naprawdę imponujące kształty. Nie tylko dawać światło, ale i zdobić. W przypadku pokoju nastolatka ma się do wyboru lampy sufitowe, podłogowe, ścienne, stołowe – wszystko dostępne jest w wyjątkowej formie.

Fajne dodatki do pokoju to również pojemniki, worki i inne skrzynie, które służą porządkowaniu przestrzeni. Do wyboru są wyroby pasujące formą do różnego stylu. Z pewnością pojemniki na zabawki, gry i książki będą ozdobą pokoju.

Dekoracje do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny

Nie ma co ukrywać – dziewczynki, choć dzielą pasje z chłopcami, to jednak często chcą, by ich pokoje oddawały ich delikatność. Właśnie dlatego zupełnie inaczej dekoruje się je niż te dla chłopców. Dekoracje do pokoju dziewczynki to przede wszystkim tekstylia – firany, zasłony, poduszki ozdobne, puchate pledy, włochate dywaniki. Nie mówiąc o takich dodatkach, jak świetle girlandy, lampiony, świece zapachowe i wazony.

Dekoracje do pokoju młodzieżowego dla chłopca

A czy u chłopców są dekoracje, które będą bardziej pasowały do męskiej wersji pokoju młodzieżowego? Z pewnością tutaj jest mniej możliwości ozdabiania pomieszczenia tekstyliami i ozdobami z porcelany. Dekoracje do pokoju chłopca to bardzo często figurki odpowiadające hobby. Będą to więc konstrukcje z LEGO i inne trójwymiarowe puzzle czy modele. W pokojach nastolatków świetnie sprawdzają się wyroby z metaloplastyki. Doskonałym pomysłem jest też stworzenie łóżka z palet, stolika z drewnianych szpul po kablach, a półki ze skrzynek po owocach. Chłopcy wolą takie surowe wyposażenie. To są też tanie dodatki do pokoju młodzieżowego, które w prosty sposób potrafią odmienić jego wnętrze.