Lampy pająki

Lampy wiszące to jeden z najpopularniejszych rodzajów opraw oświetleniowych do wnętrz mieszkalnych. Zazwyczaj stosuje się je jako praktyczne oświetlenie główne lub strefowe.

W zależności od wielkości i stylu, w jakim wykonano oprawę, może być ona nie tylko funkcjonalna, ale też dekoracyjna. Które lampy bywają największą ozdobą? Warto choćby wspomnieć efektowne żyrandole oraz coraz modniejsze lampy pająki.

Czym wyróżniają się te ostanie? Do jakich wnętrz można wprowadzić lampy pająki? O tym napiszemy poniżej.

Lampa pająk – co to takiego?

Choć odznaczają się sporą dekoracyjnością, tak naprawdę, lampy pająki zaliczają się chyba do najprostszych konstrukcji dostępnych na rynku. Składają się bowiem z kilku długich przewodów (zazwyczaj gładkich, w kolorze czarnym), na końcu których znajdują się zwykłe oprawki z pojedynczymi, nieosłoniętymi źródłami światła.

Najczęściej są to dekoracyjne żarówki LED, które można znaleźć choćby na stronie Azzardo.com.pl. Choć zawierają energooszczędne diody LED, to wyglądem imitują klasyczne modele żarnikowe. Pojawiają się tradycyjne, bezbarwne rozwiązania lub źródła światła w delikatnym, miodowym odcieniu.

Dekoracyjne źródła światła LED to często modele inteligentne, dzięki czemu da się włączyć lampę pająka do domowego systemu sterowania oświetleniem typu smart.

Jak się montuje lampy pająki?

Lampy pająki to kwintesencja stylu minimalistycznego i industrialnego. W czym zatem tkwi dekoracyjność takiego produktu oświetleniowego?

Wszystko zależy od tego, jak zostanie ona zamontowana. Główny element przytwierdza się do sufitu, a poszczególne przewody podwiesza się w formie girland w różnych punktach. Pozwala to uzyskać spektakularny efekt, a także optymalnie doświetlić każdą część pomieszczenia lub strefy.

W jakich wnętrzach najlepiej zamontować lampy pająki?

Jak już wspomnieliśmy, lampy pająki to niezmiernie proste i surowe konstrukcje. W naturalny więc sposób wpisują się w aranżacje industrialne. Podkreślają ascetyczny charakter wnętrza oraz idealnie komponują się z pozostałymi elementami wystroju. W przypadku aranżacji industrialnych oraz wystrojów wnętrz pośród nowoczesnych loftów, oświetlenie to jeden z tych elementów, który zwraca na siebie uwagę. Można skorzystać nie tylko z lamp pająków, ale i innych propozycji. O tym, w jaki sposób dobierać między innymi oświetlenie do tak charakterystycznych wnętrz, można poczytać na stronie http://projektydompasja.com.pl/.

Ich prostota stanowi jednak atut, który warto wykorzystać również w innych typach wnętrz. Ciekawie ożywiają przestrzenie klasyczne, a nawet wpisują się w aranżacje skandynawskie lub minimalistyczne, dodając im nieco dekoracyjnego wyrazu.

Z czym je zestawiać? By zbudować spójny system oświetleniowy, warto łączyć je z praktycznymi i dyskretnymi oprawami, które nie konkurują z okazałym pająkiem na suficie. Mogą to być niewielkie, proste kinkiety i oczka wpustowe na ścianach oraz klasyczne lampy stojące w minimalistycznym lub industrialnym wydaniu.

Lampa pająk – stylowe oświetlenie do modnych aranżacji wnętrz

Lampy pająki to jeden z najważniejszych trendów oświetleniowych tego sezonu. Gwarantują efektowne doświetlenie wnętrz oraz budują klimat przestrzeni do życia. W ich przypadku mniej naprawdę znaczy więcej.

Niby lampy pająki są skrajnie proste i pozbawione ozdób, a mimo to potrafią dekorować, o czym przekonało się już wiele osób, które wręcz nie wyobrażają już sobie wprowadzenia do swoich domów bardziej rozbudowanych lamp wiszących.