Styl urban jungle a modne lampy do wnętrz

Oświetlenie stanowi jedną z najważniejszych domowych instalacji, bez której po prostu nie da się obyć. Gwarantuje swobodę przemieszczania się, bezpieczeństwo i komfort wykonywania rozmaitych czynności. Równocześnie lampy potrafią dekorować. W końcu są jednymi z najbardziej okazałych i rozbudowanych elementów wyposażenia.

Obecnie na rynku można spotkać rozmaite oprawy oświetleniowe, wpisujące się we wszystkie tendencje stylistyczne. Dużą popularnością cieszą się na przykład efektowne lampy urban jungle. Co to takiego? Jakie rozwiązania nadają się do prawdziwej miejskiej dżungli? O tym opowiemy poniżej.

Styl urban jungle – na czym polega?

Urban jungle to styl stawiający na niczym nieskrępowaną swobodę. Łączy najciekawsze elementy nurtu skandynawskiego z boho, wzbogacając je dodatkowo w naturalne akcenty, przynależne do tendencji z nurtu eko architektury.

Tak tworzy się przytulne i ciepłe wnętrza, w których dominują kamień i drewno w naturalnych odcieniach i skrajnie prostej formie. Uzupełnia się je dodatkowo tkaninami w soczystych kolorach (zwłaszcza odcienie ziemi oraz uspokajająca zieleń). Niektóre elementy dekoruje się dodatkowo prostymi motywami, a zwłaszcza wzorami geometrycznymi w stylu art déco lub etno.

Wyposażenie do wnętrz urban jungle bywa różne. Wszystkie aranżacje łączy jednak jedna podstawowa cecha. Skoro chce się zbudować miejską dżunglę, nie można zapomnieć o roślinach – doniczkowych, a także o tapetach, przedmiotach dekoracyjnych lub produktach oświetleniowych z motywem liści lub kwiatów.

Lampy urban jungle – do jakich wnętrz?

Lampy w stylu urban jungle to praktyczne i ciekawe wizualnie produkty. Występują w różnych formach, jak lampy stojące, wiszące i ścienne, dzięki czemu przy ich pomocy można łatwo zbudować spójny wizualnie i praktyczny system oświetleniowy.

Styl miejskiej dżungli najczęściej stosuje się w pomieszczeniach reprezentacyjno-rekreacyjnych. Zapewnia bowiem komfort, buduje przytulność całej aranżacji, przez co relaks w salonie lub sypialni staje się jeszcze przyjemniejszy.

Niektórzy decydują się na użycie takich rozwiązań także do ożywienia kuchni lub przedpokoju, tworząc prawdziwą zieloną oazę w sercu miasta.

Cechy oświetlenia do miejskiej dżungli

Co wyróżnia lampy w stylu urban jungle, które można znaleźć na stronie Lampy.it? Przede wszystkim są to produkty wykonane z drewna w naturalnym kolorze z widocznym rysunkiem słojów i sęków. Niektóre konstrukcje wręcz w całości są zrobione właśnie z tego surowca, włącznie z osłoną źródeł światła. W ten sposób uzyskuje się przyjemne i bezpieczne dla wzroku mocno rozproszone ciepłe światło, idealne do pomieszczeń rekreacyjnych lub reprezentacyjnych.

Lampy urban jungle często mają tekstylne abażury, zbliżające je do konstrukcji skandynawskich. Mogą być wykonane z naturalnego lnu lub bawełny. Wielokrotnie sięga się po modele w naturalnych odcieniach. Inną opcją są dekoracyjne osłony z printami roślinnymi, które pięknie dekorują i wpisują się w główne założenia stylu. O tym, w jaki sposób dopasować nie tylko tego typu lampy, ale i innego rodzaju oświetlenie, można poczytać na stronie http://dom-mieszkanie.pl/. Każdy znajdzie inspirację do swojego wnętrza, niezależnie od dominującego charakteru.

Urban jungle – oświetlenie w naturalnej formie

Lampy urban jungle zapewniają optymalną ilość światła i budują klimat przestrzeni. Również dzięki nim nawet w najbardziej nowoczesnej miejskiej dżungli da się stworzyć przytulny zakątek do odpoczynku niemalże na łonie natury.