rośliny

Namioty uprawowe są obecnie jedną z najchętniej wybieranych opcji wsparcia hodowli roślin na użytek własny. Aby spełniały swoją funkcję, muszą być wykonane przez profesjonalistów, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Stąd warto kupować je jedynie w miejscach o wypróbowanej renomie. Oto kilka uwag, które mogą pomóc zdecydować, gdzie udać się po tego rodzaju ogrodniczy gadżet.

Tradycyjne punkty sprzedażowe

Popularność boxów uprawowych sprawiła, iż na rynku pojawiły się grow shopy. Są to sklepy specjalizujące się właśnie w sprzedaży namiotów do domowej uprawy roślin, akcesoriów uzupełniających, zestawów dla początkujących hodowców oraz elementów wewnętrznej infrastruktury growboxów. Należą do nich uszczelki, podkładki, klipsy do podtrzymywania kabli oświetlenia, rurki wentylacyjne oraz elementy systemu nawadniającego. W tego typu sklepach można znaleźć również szeroki wybór środków wsparcia rozwoju roślin. Mowa o przede wszystkim o podkładach glebowych, nawozach, odżywkach, torfach zapewniających organizmom zielonym dopływ substancji koniecznych im do wzrostu. Ich stosowanie przekłada się w oczywisty sposób na jakość uzyskanych kwiatów czy owoców. Grow shop jest również miejscem, gdzie można znaleźć nowoczesne systemy hydroponiczne, umożliwiające prowadzenie hodowli bezglebowej.

Zakupy on line – opcja dla nowoczesnych

Coraz częściej można również korzystać z usług grow shopów on line. Dysponują one tak samo rozbudowanym asortymentem, jak sklepy stacjonarne, stąd nie istnieje obawa, że w ich ofercie może zabraknąć ważnych elementów dla założenia lub podtrzymania domowej hodowli roślin. Dzięki nowoczesnym filtrom wyszukiwarek produktów  można bez trudu dobrać rozmiar czy rodzaj growboxa, typ lamp lub wentylatorów do jego wyposażenia, a także doniczek oraz skrzynek na sadzonki. Co więcej, każdy grow shop on line umożliwia kontakt z konsultantem, który ma fachową wiedzę z zakresu ogrodnictwa i może doradzić w sprawach zakupów.

Dobry sklep – dobra jakość produktu

Decydując się na kupno namiotu uprawowego, warto wybrać sprawdzony grow shop, cieszący się pozytywną opinią klientów. Zazwyczaj świadczy ona bowiem o wysokiej jakości usług i towarów oferowanych przez dany punkt sprzedażowy. Jest to istotne, gdyż jedynie oryginalne boxy, pochodzące od atestowanych producentów, spełnią należycie swoją rolę. Wszelkie zamienniki w relatywnie niskiej cenie powinny budzić ostrożność, gdyż mogą być wykonane z gorszej jakości materiałów, mieć mniejszą wytrzymałość lub słabsze parametry pochłaniania światła słonecznego, stopnia izolacji lub utrzymywania stałej temperatury. Stąd decyzja o zrobieniu zakupów w profesjonalnym grow shopie jest pierwszym i najważniejszym krokiem do sukcesu całej hodowli!