Ranking pił łańcuchowych

Mając do dyspozycji piłę łańcuchową można poradzić sobie ze ścięciem dużego i grubego drzewa, przygotowaniem drewna na deski podłogowe lub inne elementy konstrukcyjne. Ta sama piła pozwala przycinać krzewy, a ponadto sprawdza się podczas rozmaitych prac wykonywanych przez majsterkowicza. Jak jednak dobrać odpowiedni sprzęt? Co może pomóc w wyborze?

Ranking pił łańcuchowych – łatwiejszy wybór

Jeśli jeszcze nie wiemy, jaki model spełni nasze oczekiwania, weźmy pod uwagę ranking pił łańcuchowych. To niezwykle pomocne narzędzie, dzięki któremu można dokonać wstępnej selekcji. Oferta rynkowa jest bowiem bardzo bogata i zapoznanie się z każdym modelem piły łańcuchowej jest niemożliwe.

W rankingu znajdziemy porównanie pił spalinowych i elektrycznych, wybranych sprzętów, które np. mieszczą się w budżecie przeznaczonym na zakup. Rankingów jest bowiem całkiem sporo, dlatego użytkownik ma szansę znaleźć ten, który stanie się dla niego zestawieniem subiektywnie najważniejszych parametrów i informacji o sprzęcie.

Korzystając z rankingu oszczędzamy czas. Szybciej, świadomie i przede wszystkim z gwarancją satysfakcji dokonujemy wyboru odpowiedniego sprzętu.

Piła łańcuchowa spalinowa czy elektryczna? – różnice

Podstawowy podział pił łańcuchowych obejmuje modele spalinowe i elektryczne. Który jest lepszy, wydajniejszy, wygodniejszy w eksploatacji? To zależy. Na początek należy przemyśleć, do jakich prac będzie potrzebna piła łańcuchowa, w jakim miejscu i z jaką częstotliwością będzie użytkowana.

Piła łańcuchowa elektryczna jest lżejsza, łatwiej się nią operuje, nie wydziela spalin i nadaje się do pracy precyzyjnych, ale wymaga podłączenia do źródła prądu. Piła łańcuchowa spalinowa jest cięższa, radzi sobie z dużo trudniejszymi zadaniami, oferuje sporą wydajność i szybkość działania. Tu jednak trzeba mieć na uwadze wyższe koszty eksploatacji, większą masę oraz pojawiające się spaliny, które nie sprzyjają ekologicznemu podejściu.

Jak wybrać piłę łańcuchową? Określ swój budżet i potrzeby

Aby dokonać finalnego wyboru należy określić nie tylko budżet przeznaczony na zakup tego sprzętu. Niezbędne jest przemyślenie – jak wspomniano – w jakich warunkach, jak często i do jakich prac będzie stosowana piła łańcuchowa. To bowiem determinuje wybór konkretnego modelu.

Zobacz też Jak wybrać piłę łańcuchową? Wykorzystaj rankingi produktów!

Uwagę należy również zwracać na moc sprzętu, pojemność silnika, długość prowadnicy, generowany hałas, funkcje oraz możliwość doposażenia. Uwzględniając wszystkie powyższe parametry uda się znaleźć sprzęt, który spełni indywidualne oczekiwania użytkownika.