Wiklinowe kosze, które zaprowadzą porządek w twojej łazience

Chwila zapomnienia czy lenistwa i już, robi się bałagan w łazience. Wystarczy zapomnieć o sprzątaniu jednego dnia, by następnego pomieszczenie to wyglądało dość niechlujnie. Można to zmienić, zaopatrując się w różną ilość wiklinowych koszy, które posłużą łatwej segregacji niezbędnych do użytkowania przedmiotów, oraz do przechowywania ubrań czekających na pranie.

Łatwe sortowanie przedmiotów

W przeciętnej łazience używa się wielu różnych mniejszych i większych przedmiotów, które wykorzystywane są np. do kąpieli, więc muszą  znaleźć się właśnie w tym pomieszczeniu, żeby były pod ręką. Sporo tego typu rzeczy można umieścić w szafkach czy na półkach, ale nie wszystko tam pasuje. Drobne elementy wyposażenia łatwo się gubią lub spadają, tworząc wrażenie bałaganu. Do tego bardzo trudno jest znaleźć aktualnie potrzebną rzecz. Wystarczy jednak wykorzystać możliwości, jakie drzemią w wiklinowych koszach.

Wiklinowe kosze, które zaprowadzą porządek w twojej łazienceRóżne możliwe kształty

Kształt kosza może być różny, więc warto to przemyśleć pod kątem swojej wygody. Wszystko zależy od typu łazienki i dostępnego w niej miejsca. Jeśli masz dużą łazienkę, praktycznie bez znaczenia jest kwestia taka jak kształt, zapewne więcej uwagi zwrócisz na wygląd lub dodatkowe funkcjonalności.  Problem pojawia się dopiero przy małej ilości miejsca. W przypadku, gdy zależy ci na jak najmniejszym zużyciu przestrzeni, wybierz kosz wiklinowy prostokątny. Jeśli będziesz potrzebować większej ilości takich koszy, o wiele łatwiej je ustawisz nawet na niewielkim skrawku wolnego miejsca.

Czystość i porządek

Na pewno masz w łazience szufladę lub półkę, która ciągle jest zawalona różnymi potrzebnymi przedmiotami. Na pewno ciągle ich szukasz, bo są wrzucone bezładnie i na pierwszy rzut oka nie masz szans na znalezienie tego, co jest ci akurat potrzebne. Znów z pomocą przychodzą kosze wiklinowe, dzięki którym łatwo posegregujesz rzeczy na przykład pod kątem zastosowania. Różne rozmiary koszy umożliwią ci ustawienie ich również wewnątrz szafek czy szuflad, gdzie będą skutecznie pełniły swoją funkcję. Rozwiązanie takie jest estetyczne i łatwe do zrealizowania.

Zabezpieczenie przed dziećmi i nie tylko

W łazience przechowuje się nie tylko mydła czy szampony, ale często też różne płyny do czyszczenia czy prania o bardzo silnym działaniu. Ich właściwe zabezpieczenie pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek związanych na przykład z wylaniem się detergentu na ubranie czy z dziecięcą ciekawością nakazującym odkręcanie różnych buteleczek. Po raz kolejny świetnym wyborem okażą się kosze wiklinowe. Najlepiej jest stworzyć na detergenty całkiem osobne miejsce. Kosze z wikliny są na tyle trwałe i odporne na wszelkie zanieczyszczenia, że wystarczy po prostu kupić wystarczająco duży kosz koniecznie posiadający przykrycie.

Wiklinowa kosmetyczka

Zamiana wiklinowego kosza na kosmetyczkę jest świetnym pomysłem i na pewno pomoże ograniczyć nieporządek w łazience. Warto wybrać dość szeroki kosz, w którym zmieszczą się różne kosmetyki najlepiej w pozycji stojącej. Jeśli pojemnik nie posiada od razu odpowiednich przegródek, można wykonać je samodzielnie. Ułatwi to sortowanie i używanie kosmetyków.