Balkonowe meble z drewnianych palet

Gdy zaczyna się wiosna, coraz więcej osób zaczyna myśleć o różnych możliwościach odpoczynku na świeżym powietrzu. Dostępny balkon kusi, ale najprawdopodobniej nie wygląda dobrze po zimie. Zadbanie o wygląd i wyposażenie balkonu będzie wystarczającym powodem, by często i chętnie tam wypoczywać. W nadchodzącym sezonie modne są balkonowe meble z palet. Wypróbuj ten trend, a na pewno nie pożałujesz.

Mebel z oparciem na nieduży balkon

Jeśli masz bardzo mały balkon, będą tam pasowały tylko niewielkie meble. Możesz wybrać z różnych panelowych propozycji na przykład ławkę z oparciem. Jest to bardzo funkcjonalny mebel, który dzięki posiadaniu oparcia zapewni wygodę porównywalną do tej oferowanej przez znacznie większe rzeczy. Im mniej miejsca oferuje balkon, tym mniejsze masz pole do popisu, w tej sytuacji na pewno wybierzesz klasyczną, dość wysoką ławkę, która na stałe pozostanie w jednym miejscu.  Na nieco większym balkonie możesz pokusić się o coś mniejszego i wygodniejszego.

Balkonowe meble z drewnianych paletDuża ławka z materacem

Wśród mebli z drewnianych palet można znaleźć np. bardzo popularne szerokie siedziska z materacem. Jak łatwo się domyślić, są wyjątkowo wygodne, a także łatwe w konfiguracji. Zmiana materaca lub dodanie do niego poduszek w wybranym kolorze pozwala szybko zmodyfikować wygląd każdego balkonu czy tarasu. Siedzisko umożliwia wypoczynek z książką o dowolnej porze dnia czy nawet opalanie się. Dzięki dużej konfigurowalności jest bezproblemowe do łączenia z już istniejącym wyposażeniem balkonu.

Bo nie można się obejść bez stołu

Samo siedzisko lub ławka to naprawdę minimum. Szybko zauważysz, że warto będzie również zainwestować w nieduży stolik. Jak najbardziej może być to stolik z palet drewnianych. Niewielkie rozmiary i duża lekkość sprawią, że nawet na małym balkonie będzie można bezproblemowo z niego korzystać, mając dodatkowo siedzisko, ławkę lub krzesła przenośne. W zależności od upodobań stolik można zachować w naturalnej wersji lub doposażyć go np. w szklany blat.

Samodzielne tworzenie mebli

Jeśli nic dostępnego w ofercie nie przypada ci do gustu, masz inną, bardzo ciekawą możliwość – kupić po prostu palety i pobawić się w konstruktora mebli. Odpowiednia ilość palet zapewni możliwość stworzenia dowolnego mebla dopasowanego do wymagań, potrzeb oraz dostępnego miejsca na balkonie. W zależności od tego, jaki rodzaj palet wybierzesz, zyskasz meble niepotrzebujące obróbki lub takie, które będziesz mógł oszlifować i ukształtować dokładnie tak jak zechcesz. Opcja z kupowaniem palet jest idealna dla osób, które mają sporą ilość wolnego czasu i lubią eksperymentować z kształtami, konstrukcjami.

Czy z palet można tworzyć tylko meble?

Palety są naprawdę wielofunkcyjne, więc mogą posłużyć też do stworzenia innych rzeczy niż meble. Do wyposażenia balkonu służą na przykład drewniane osłony na doniczki czy podstawki pod naczynia, z jakich będziemy korzystać podczas swobodnego wypoczynku. Palety stosowane do takich celów muszą być właściwie obrobione, żeby pozbyć się nierówności powierzchni, i najlepiej polakierowane.