Wrocław oferuje wiele nieruchomości na sprzedaż oraz na wynajem. Wśród nich znajduje się też pełna gama mniejszych lokali – kawalerek. Gdzie poszukiwać tego typu małych mieszkań bez przepłacania?

Studenci, osoby dopiero rozpoczynające pierwszą pracę, single oraz pary poszukują dla siebie najczęściej mniejszych mieszkań, w tym także kawalerek. Metraż do około 30-35 metrów kwadratowych jest najpopularniejszy, ale wybierane są też mieszkania mające do około 40 metrów kwadratowych, w których mamy do dyspozycji dwa pokoje.

Jeśli chodzi o ceny mieszkań we Wrocławiu, nie są one bardzo wysokie, z pewnością nie tak duże jak w Warszawie, jednak musimy liczyć się z wydatkiem od około 7 000 do nawet 10 000 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Cena może się wahać nawet o kilka tysięcy za metr w zależności od lokalizacji, metrażu, prestiżu, stanu nieruchomości i innych czynników.

Niestety, osoby poszukujące dla siebie mniejszego mieszkania, będą musiały przygotować się na wyższe ceny. Ten fakt dotyczy, zarówno starszych, jak i nowszych osiedli. Wrocław nie jest jednak pod tym względem osamotniony, ponieważ podobną zależność widać w wielu innych polskich miastach. Wysokie ceny kawalerek wynikają między innymi z tego, że cieszą się one dużą popularnością. Są najczęściej wybierane nie tylko do zamieszkania, ale też na wynajem, na przykład przerabiane są na aparthotele. Są wobec tego dobrą lokatą kapitału.

Jeśli ostatecznie zdecydujemy się na nieruchomość o mniejszym metrażu, to warto dobrze przemyśleć jej lokalizację. Osoby, które decydują się na kawalerkę, wraz z rozwojem zawodowym, najczęściej zmieniają lokum na większe. Wtedy dobrze zlokalizowaną kawalerkę można bardzo korzystnie wynająć. W tym wypadku najlepszą opcją będzie oczywiście Śródmieście Wrocławia. Więcej na https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/wroclaw.html.

Najlepiej cały czas trzymać rękę na pulsie, aby finalnie znaleźć taką ofertę, która będzie odpowiadała naszym wymaganiom i aktualnym możliwościom finansowym.