Gdańsk to malownicze miasto, które co roku przyciąga wielu turystów nie tylko z Polski, ale też z innych krajów. To także dobre miejsce do inwestycji w nieruchomości – według wielu statystyk to właśnie w Gdańsku możemy zarobić na wynajmie mieszkania najwięcej.

Polacy kupują mieszkania nie tylko dla siebie, aby mieć dach nad głową, ale również w celach inwestycyjnych. Stale rosnące ceny nieruchomości powodują, że stanowią one dobry sposób na przyszłościową lokatę kapitału.

Aby zarobić na mieszkaniu, musimy spełnić jednak kilka warunków. Przede wszystkim powinno być ono w dobrej lokalizacji – to ona jest kluczem do zarobienia większej sumy na wynajmie. Także powinniśmy dobrze przygotować mieszkanie do wynajęcia, aby stanowiło atrakcyjną ofertę dla klientów. Oczywiście, ważne jest też szczęście – niestety, możemy trafić na lokatorów, którzy nie będą dbali o nasze mieszkanie i mogą spowodować spore straty.

Jednak i tak Polacy bardzo często wybierają mieszkania jako sposób na lokatę kapitału – to przyszłościowy wybór, ponieważ można zarabiać na nich dwojako. Można wynajmować je stale albo turystycznie, na dni, a także można po jakimś czasie je sprzedać ze sporym zyskiem.

Gdy chodzi o przyszłościową lokatę kapitału, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na polskie wybrzeże. Nowe mieszkania na sprzedaż w Gdańsku to bardzo dobra lokalizacja i to właśnie tutaj możemy znaleźć wiele dobrych ofert. Dobrym tego przykładem jest https://riverfront.pl/. W Gdańsku stale powstają nowe, także prestiżowe inwestycje, które przyciągają wielu zainteresowanych – mieszkania wybierane są zarówno przez tych, którzy chcą zamieszkać w tym pięknym mieście, jak i przez inwestorów.

Ile będziemy musieli zapłacić za mieszkanie w Gdańsku, które będziemy chcieli przeznaczyć na wynajem? Ceny nieruchomości w Trójmieście nie są niskie – musimy liczyć się z wydatkiem od około 5 000 złotych do nawet 8 000 złotych i więcej za jeden metr kwadratowy. Im bardziej prestiżowa lokalizacja, tym cena będzie wyższa. Biorąc jednak pod uwagę koszty wynajmu, inwestycja może naprawdę zwrócić się szybko – właśnie dlatego niektóre osoby na zakup mieszkania biorą kredyty.