Czy moskitiera chroni przed komarami

Siatka przeciw owadom, czyli tak zwana moskitiera na okno skutecznie chroni wnętrze przed niechcianymi owadami, takimi jak przede wszystkim komary, ale również osy, muchy czy ćmy. Producenci oferują wiele różnego rodzaju siatek, które doskonale sprawdzają się zarówno w tradycyjnych oknach, jak i drzwiach balkonowych czy otworach okiennych na poddaszu.

Jak wybrać dobrą moskitierę, która ochroni przed komarami?

Owady są najbardziej uciążliwe w okresie letnim w wieczornych porach. W momencie, gdy zapalimy światło w pokoju i otworzymy okno czy drzwi balkonowe, aby przewietrzyć, to natychmiast do światła zaczną przylatywać komary, ćmy i inne.

Najskuteczniejszą ochroną są moskitiery, dzięki którym możemy spędzić wieczór, tak jak lubimy, czyli otworzyć okno, aby wpuścić wieczorem chłodniejsze powietrze i spokojnie poczytać książkę przy zapalonym świetle, nie martwiąc się o latające w domu komary, muchy, osy czy pszczoły.

Jakie są rodzaje moskitier?

Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym produktem wśród klientów jest moskitiera na okno, która mocowana jest na rzepy. Takim rodzaj siatki przeciw komarom docinamy odpowiednio do otworu okna i w prosty sposób montujemy za pomocą rzep dołączonych w zestawie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w szczególności dla osób, które mają duże powierzchnie do osłonięcia albo kilka małych okien, ponieważ produkt można również kupić na metry.

Moskitiera na ramce najczęściej wyprodukowana jest z aluminium, dlatego ceny tego modelu są nieco wyższe niż moskitiery tekstylnej. Dużą zaletą jest to, że gdy dobrze wybierzemy rozmiar, to będzie nam służyć przez wiele kolejnych sezonów. Moskitiery montowane na ramkach możemy wielokrotnie zakładać i zdejmować, bez obawy, że konstrukcja zostanie uszkodzona podczas montażu czy demontażu.

Praktyczna moskitiera na drzwi balkonowe

Drzwi balkonowe stanowią bardzo dużą otwartą przestrzeń, przez którą mogą przedostawać się nie tylko komary czy osy, ale również pająki czy mrówki. Skuteczną ochronę zapewni dobrze dopasowana siatka na rzepy albo na ramkę.

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, iż nie możemy zablokować drzwi od balkonu, dlatego moskitiera na drzwi balkonowe musi być praktyczna. Dobrze sprawdza się otwierana moskitiera na ramce, ale jeśli mamy nietypowy rozmiar otworu balkonowego to można zamówić moskitierę na wymiar.

Montaż siatek przeciw owadom w oknach jest bardzo prosty i nie wiąże się z wysokimi kosztami. Moskitiery pozwalają podnieść komfort życia głównie w okresie letnim, kiedy jesteśmy narażeni na inwazje komarów, które są niezwykle uciążliwe.