meble z palet
fot. pexels.com

Coraz więcej osób decyduje się na zaprojektowanie własnej aranżacji w ogrodzie, a także zbudowanie na własną rękę mebli. Zazwyczaj są to meble z palet, które cieszą się ogromną popularnością. Trend ten zdaje się nie przemijać, a możliwości, jakie niesie ze sobą wykorzystanie palet w budowaniu zestawu mebli ogrodowych są ogromne!

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-z-palet/

Meble z palet – co trzeba o nich wiedzieć?

Meble z palet pięknie się prezentują w praktycznie każdej aranżacji ogrodowej. Są unikatowe i bardzo stylowe, zwłaszcza, że możemy je dostosować kolorystycznie i wymiarowo do naszych potrzeb.

Zanim jednak przystąpimy do budowania swoich mebli z palet, musimy znaleźć skup palet, w którym zakupimy kilka sztuk, z których stworzymy swój zestaw mebli ogrodowych. Po zakupie i przewiezieniu mebli, należy je oszlifować dokładnie, aby usunąć wszelkie drzazgi i odstające elementy.

Jak stworzyć własny zestaw mebli?

Najpierw rozrysuj sobie dokładnie konstrukcję swojego zestawu mebli z palet. Zmierz wymiar palet i dopasuj do projektu. Przygotuj sobie niezbędne narzędzia – szlifierkę lub papier ścierny, kątowniki i płaskowniki metalowe, wkrętak, śruby, masa szpachlowa do drewna, impregnat do drewna, emalia oraz materiały do malowania – wałki oraz pędzle i kuwetkę.

Po zeszlifowaniu drewna możemy przystąpić do pokrycia bezbarwnym impregnatem, co je ochroni przed warunkami atmosferycznymi oraz szkodnikami i grzybami. Następnie należy meble zagruntować, co pozwoli emalii lepiej przylegać do drewna. Dalej nakładamy farbę na nasze palety.

Gotowe palety musimy połączyć za pomocą kątowników, płaskowników lub śrub oraz nadać im odpowiedni kształt siedzisk oraz stolika.

Wykończenie mebli z palet

Nie zapomnijcie po zakończeniu prac odpowiednio przygotować meble do ich użytkowania. W tym celu musicie zakupić jakieś poduszki na siedzisko oraz oparcie, a także jakąś szybę na stolik.

Tak przygotowane meble są już gotowe do użytkowania w waszym ogródku! Życzymy przyjemnych chwil na świeżym powietrzu!

Przeczytaj też: http://www.kuchniaonline.pl/kupujemy-meble-kuchenne/