zasłona

Salon to serce każdego domu. Powinno być to pomieszczenie nie tylko przytulne i funkcjonalne, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Warto pamiętać, że to właśnie tutaj zapraszamy odwiedzających nas gości, a także spędzamy sporą ilość czasu z najbliższymi. Podczas planowania wystroju należy wziąć pod uwagę nawet najmniejsze detale, ponieważ to one decydują o charakterze wnętrza. Nie można również zapomnieć, jak ważną rolę odgrywają dodatki. Sporym atutem jest fakt, że można zmieniać je systematycznie.

Akcesoria wnętrzarskie nie kosztują majątku. Zakup zasłon bywa jednak trudniejszy niż mogłoby się wydawać, gdyż nie każdy wie, jaki produkt sprawdzi się najlepiej. Musimy uwzględnić nie tylko wzornictwo, ale również materiał, czy też jakość wykonania. Nie należy zapominać o wymiarach – ani zbyt krótkie, ani zbyt długie modele nie będą prezentować się dobrze.

Zasłona do salonu

Zasłona do salonu

Idealna zasłona ze sklepu https://misty-white.pl/zaslony to tak, która wpasowuje się w dane wnętrze. Ciężkie oraz grube materiały pasują do aranżacji loft, industrialnych, czy też modernistycznych. Do salonu w stylu skandynawskim, minimalistycznym, czy też boho lepiej jest postawić na zwiewne oraz relatywnie cienkie tekstylia, które nie przytłoczą pomieszczenia. W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się zasłony z lnu. Najlepiej prezentują się one wtedy, gdy są utrzymane w neutralnych kolorach. Mowa tutaj przede wszystkim o barwach ziemi. Takie dodatki wyglądają niesztampowo, dzięki czemu mieszkanie zyska na oryginalności. Jednocześnie nie są one przesadnie wyraziste, a więc nie będziemy mieć problemu z doborem pozostałych elementów znajdujących się w danym wnętrzu. W tym temacie panuje pełna dowolność, a więc każda aranżacja może stać się jedyną w swoim rodzaju.

Zasłony

Gładkie zasłony do salonu uchodzą za praktyczniejsze. Natłok motywów jest szczególnie niebezpieczny w małych pomieszczeniach, gdzie bardzo łatwo jest uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Oczywiście nie oznacza to, że wzory wyszły z trendów wnętrzarskich. Wręcz przeciwnie! Mile widziane są pasy, krata, zygzaki, grochy, czy też kwiaty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy także zdecydować, w jaki sposób zostaną powieszone tekstylia. W nowoczesnych mieszkaniach znacznie częściej są one luźno puszczane. Jeśli zależy nam na elegancji, to warto jest podpiąć zasłony po dwóch stronach. Będą one sprawiać wrażenie niezwykle luksusowych. Należy jednak podkreślić, że materiał powinien być ciężki, lekko sztywny oraz gruby. W innym przypadku lepiej odpuścić sobie wszelkie upięcia.