Hypoalergiczny materac piankowy. Sprawdzony sposób na wyeliminowanie uczuleń

0
1517

Niestety w naszym społeczeństwie jest coraz więcej osób mających problemy z niewielkimi drobinkami unoszącymi się w powietrzu, które mogą spowodować reakcje alergiczne organizmu. Chorują zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy przez wiele lat nie wiedzieli czemu mają problem z przewlekłym nieżytem nosa lub słabą odpornością. Dla nich oraz innych osób są dedykowane specjalne materace do spania, które z pewnością pomogą utrzymać lepszą kondycję ciała i psychiki. Są one wykonane ze specjalnych materiałów, które mają za zadanie hamować rozwój roztoczy, pleśni i bakterii, które są odpowiedzialne za alergie.

Materac dla alergika

Hypoalergiczny materac piankowy to doskonałe rozwiązanie zarówno dla ludzi uczulonych na kurz, jak i dzieci. Przez niedostateczne rozwinięcie układu immunologicznego to dzieciaki są najbardziej narażone na szkodliwe alergeny, więc każdy troskliwy rodzic powinien zastanowić się nad wymianą starego materacu na nowy.

Jak wybrać najlepszy materac dla alergika, aby był z niego zadowolony?

Należy najpierw zapoznać się z wymiarem łóżka. Materac piankowy 160×200 to najpopularniejszy produkt w każdym sklepie zajmującym się dystrybucją rzeczy do wyposażenia sypialni. Na tym standardowym wymiarze doskonale wyśpi się zarówno jedna osoba, jak i dwie. Ważne jest jednak dopasowanie łóżka do stelażu.

Sklep Common oferuje materace piankowe w różnych rozmiarach. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję po uprzednim zmierzeniu swojego łóżka. Kolejną kwestią jest dobór materiału. Od wielu lat ludzie użytkują materace pochodzenia naturalnego. Wśród nich można wymienić takie wypełniacze jak wełna czy łuski gryki. Owszem są one wilgotne, jednak także doskonale wchłaniają wilgoć, dzięki czemu tworzą świetne warunki do rozwoju mikrobów. Aby tego uniknąć należy zainwestować w nowocześniejsze materiały, które eliminują powyższe wady.

Pianki termoplastyczne zapewniają swobodną cyrkulację powietrza, a jednocześnie nie pozwalają na wchłanianie wilgoci i ciepła. Ich niebagatelną zaletą jest dostosowanie się do kształtu ciała. W ten sposób kręgosłup może odpoczywać po dniu pełnym pracy. Wiele z takich materacy jest także wykonana z dodatkiem środka przeciwbakteryjnego, który niweluje brzydkie zapachy i rozwój mikrobów.

Innym rodzajem hipoalergicznych materacy są ta wykonane z lateksu. Kompletnie nie wchłaniają żadnych drobin z powietrza ani wilgoci. Trzeba jednak pamiętać o tym, że są one także stosunkowo droższe od piankowych i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Ponadto mają takie same właściwości jak materace z pianki, ponieważ również pozwalają na cyrkulację powietrza oraz nie wchłaniają wilgoci.

Jak widać w obecnym czasie kompletnie nie ma żadnego problemu z tym, by zainwestować w dobrej jakości materac. Jest to niezwykle ważne, ponieważ od tego jak śpimy zależy nasza regeneracja. Na całe szczęście obecnie nawet alergicy mogą spać spokojnie i wybrać sobie taki wariant materaca jaki im odpowiada. Wystarczy tylko zapoznać się ze wszystkimi propozycjami producentów.