Najnowsze pralki automatyczne Samsung – czym się wyróżniają?

Pralki automatyczne mają bardzo wielu producentów, z pewnością trudno jest więc wybrać idealne urządzenie dla siebie. Każde z nich posiada nieco inne funkcje, czasami też niejednoznaczne może być ich nazewnictwo. Tym razem opiszemy pralki Samsung, które na tle konkurencji wyróżniają się interesującymi, budzącymi zainteresowanie rozwiązaniami.

Jakie technologie posiadają pralki automatyczne Samsung?

Koreański producent postawił na kilka innowacyjnych mechanizmów, które mają uczynić pranie zdecydowanie skuteczniejszym, a także prostszym. Jedną z czołowych, najbardziej rewolucyjnych technologii, jaką wykorzystują pralki automatyczne Samsung, jest technologia QuickDrive – wykorzystywana również w linii pralek o takiej samej nazwie.

QuickDrive to specjalny bęben, którego tylna płyta obraca się w kierunku przeciwnym niż pozostałe części bębna. Wpływa to pozytywnie na skuteczność i jakość całego cyklu prania. Ponadto, QuickDrive charakteryzuje się podwójnym natryskiem, dzięki czemu płukanie tkanin odbywa się szybciej i o wiele dokładniej.

Pralki Samsung piorą w aktywnej pianie

Jednym z czynników mogących pomóc Ci w wyborze pralki jest wykorzystywanie przez nią technologii aktywnej piany. Pralki Samsung zostały wyposażone w takie rozwiązanie, które zyskało nazwę Eco Bubble. Aktywna piana, wytwarzana poprzez połączenie wody, powietrza i detergentu, jest w stanie o wiele skuteczniej wnikać w tkaniny i z większą łatwością rozpuszcza wszelkie zabrudzenia.

Co ciekawe, takie rozwiązanie jest bardzo ekologiczne, bowiem wysoka skuteczność działania widoczna jest nawet w najniższej temperaturze, tj. w 15 stopniach Celsjusza. Pralka jest więc bezpieczna dla tkanin oraz energooszczędna – pralka nie musi bowiem pobierać znacznej ilości prądu do podgrzania wody. Warto się nad tym zastanowić!

Dodawanie prania w trakcie… prania

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez Samsung jest technologia AddWash. Dzięki niej, pralki automatyczne tego producenta możesz w dowolnej chwili zatrzymać, aby następnie – dzięki specjalnym drzwiczkom – dodać pranie, które np. zapomniałeś włożyć na samym początku.

AddWash pozwoli Ci też na wietrzenie wnętrza pralki bez konieczności otwierania dużych drzwi, co będzie szczególnie przydatne w niewielkich łazienkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pralki Samsung są o wiele bardziej intuicyjne i przyjazne w obsłudze.

Zwracaj uwagę na programy piorące

Pralki automatyczne Samsung charakteryzują się nowatorskimi programami piorącymi. Innowacyjnym programem jest np. program Super szybki, który cały cykl prania wykonuje w zaledwie 39 minut. Praktycznym rozwiązaniem jest także pranie z gorącą parą, która pomaga w eliminowaniu bakterii czy roztoczy znajdujących się na tkaninach.

Inne inteligentne funkcje pralki, pozwalają np. na sterowanie urządzeniem przy pomocy smartfona. Wystarczy tylko, że rano włożysz do pralki ubrania, ustawisz godzinę, na którą pranie ma być gotowe, a urządzenie wypierze je w najbardziej optymalnym dla Ciebie czasie!

Pierz do czysta!

Pralki Samsung są bez wątpienia ciekawym wyborem, jeżeli szukasz urządzenia zapewniającego wysoką funkcjonalność. Technologie wykorzystane przez Samsung prezentują się ciekawie, a ich pralki automatyczne są pełne innowacyjnych rozwiązań. Jeśli aktualnie szukasz nowej maszyny piorącej, z pewnością warto zwrócić uwagę na ofertę tego producenta.