Idealne dodatki i dekoracje do pokoju nastolatki
fotolia.com, 201315644 | Autor: Photographee.eu

Pokoje dla nastolatek coraz rzadziej przypominają chaos i przestają być wyrazem młodzieńczego buntu. Wręcz przeciwnie – za sprawą odpowiednich dodatków i dekoracji, stają się estetycznymi i przyjemnymi przestrzeniami. Które z dodatków i elementów dekoracyjnych są warte uwagi?

Stylowe plakaty na ścianę

Dobrze dobrane dodatki i dekoracje potrafią wyczarować z pokoju dla nastolatki magiczne miejsce i mały, prywatny raj, w którym każda młoda dziewczyna będzie miała szansę na spędzanie czasu w przyjemny sposób, efektywną naukę, poznawanie swoich mocnych stron oraz rozwijanie pasji. Wśród dostępnych na rynku propozycji szczególnie interesujące są plakaty na ścianę, które nie tylko dodają wnętrzom ciekawego charakteru i tworzą przyjazną atmosferę, ale przede wszystkim wyrażają osobowość oraz indywidualne upodobania i preferencje.

Sklep z plakatami to szeroka oferta unikalnych plakatów na ścianę oraz niewyczerpywalne źródło inspiracji. Wśród propozycji sklepu znajdziemy oryginalne plakaty utrzymane w stylu skandynawskim, minimalistyczne projekty z motywami roślinnymi i zwierzęcymi, piękne krajobrazy, motywujące cytaty, geometryczne kształty oraz elementy, takie jak diamenty i serca. Bogata paleta barw i różnorodność wzorów pozwalają na łatwe i przyjemne znalezienie plakatu, który spełni wszelkie oczekiwania nastolatki oraz stanie się interesującą dekoracją w jej pokoju.

Oświetlenie i poduszki

Jeśli już zdecydujemy się na konkretny plakat lub przygotowany zestaw plakatów na ścianę, warto albo kupić go razem z proponowaną ramą albo oprawić go samodzielnie. Elegancka lub wzbogacona niezwykłymi wzorami rama zamyka kompozycję projektanta oraz podkreśla unikalny styl. Dużą rolę w pokoju nastolatki odgrywa oświetlenie, które może stać się również elementem dekoracyjnym. Mobilne lampy na biurko ułatwiają naukę i odrabianie zadań domowych, a małe światełka, łańcuchy świecące oraz lampki w kształcie ozdobnych kul tworzą wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

plakat
fot. scandiposter.pl

Ciepłą i przyjazną atmosferę budują też estetycznie wykonane i ciekawie zaprojektowane poduszki. Barwy i wzory poduszek można dostosować do pory roku, okazji (na przykład Walentynek), indywidualnych preferencji lub upodobań. Dużą popularnością cieszą się subtelne, pastelowe barwy, które podkreślają harmonię i spokój, doskonale komponują się z dziewczęcą wrażliwością i delikatnością oraz są bardzo praktyczne – można łączyć je z wieloma innymi kolorami czy różnorodnymi wzorami. Przed ostatecznym wyborem dekoracji i dodatków warto upewnić się, że spełniają wszystkie potrzeby oraz preferencje nastolatki.