Kuchnia Twoich marzeń - jak ją urządzić

W kuchni zazwyczaj dzieje się najwięcej, a nawet mawia się, że to właśnie tam zazwyczaj są najlepsze imprezy. Stąd też warto zadbać nie tylko o jej funkcjonalność, ale również o sam wygląd i komfort. Jak tego dokonać, by nie zbankrutować? Zapraszamy do naszego miniporadnika na temat urządzania kuchni.

W kuchni najważniejsze są… meble!

Wchodząc do kuchni, pierwsze co rzuca się nam w oczy, są oczywiście meble, nad którymi znajduje się najczęściej blat roboczy. Meble kuchenne w ostatnim czasie dzielimy na te nowoczesne, z wysokim połyskiem i brakiem jakichkolwiek uchwytów, a także na te tradycyjne z drewnianymi, matowymi frontami ze żłobieniami. Nie nam to oceniać, które `z nich są lepsze, ponieważ jest to kwestia gustu. Te z połyskiem są trudniejsze w utrzymaniu gładkiej, czystej tafli, jednak tradycyjne z licznymi żłobienia również nie są najbardziej praktyczne. Mimo to w ostatnich latach zauważa się powrót do klasyki i wybierane są białe meble kuchenne w tradycyjnym wydaniu, z przeszkleniami i drewnianymi, naturalnymi blatami. Tego typu kuchnie są powrotem do przeszłości i kuchni naszych babć, gdzie piekło się chleb i wyrabiało ciasta.

Jak urządzać kuchnię?

Podczas urządzania kuchni w pierwszej kolejności należy brać pod uwagę zakupy przez internet. Kupowanie i przeglądanie sklepów online oszczędza nie tylko nasze pieniądze, ale również czas. Nie musimy spędzać godzin na oglądanie aranżacji kuchennych w stacjonarnych sklepach meblowych. Możemy robić to w dowolnej chwili, podczas wieczornego relaksu. Lepiej jest także w ten sposób dzielić się swoimi inspiracjami z innymi – wystarczy wysłać im link do obserwowanej strony, by mogli nam doradzić najlepsze rozwiązania. Doradztwo jest także możliwe w sklepach online – zawsze do dyspozycji klientów każdy sklep posiada obsługę, która służy pomocą. Wtedy każdy element, taki jak np. wyspa kuchenna może być sprawnie omówiony z doświadczonym personelem sklepu za pomocą kontaktu telefonicznego lub mailowego. W internecie także możemy otrzymać wiele rabatów, skorzystać z programów lojalnościowych i promocji, a towar, tak samo, jak ze sklepu stacjonarnego jest bezpiecznie dostarczany.  

Dodatki, które muszą się w niej znaleźć

Kuchnia to nie tylko meble, które można już kupić, nie wychodząc z domu, ale także dodatki, które w niej powinny się znajdować. Pozostając w kuchni w tradycyjnym stylu, warto posiadać w niej wszelkiego rodzaju przyprawniki, jak w klasycznych kuchniach poprzedniej epoki. Bardzo ważne są również haczyki do zawieszenia kubków oraz ściereczek kuchennych. W ten trend wpisują się także kwiaty na dobrze oświetlonym parapecie w kuchni oraz kwiaty cięte w szklanych wazonach. ciekawym dodatkiem może być także taca w stylu decoupage, która doskonale będzie pasować w kuchni prowansalskiej. Niezastąpione będą także szklane pojemniki na makaron i kasze, a także doniczki ze świeżymi ziołami. By białej, klasycznej kuchni nadać odpowiedniego akcentu kolorystycznego, należy wybierać barwy pastelowe, takie jak mięta, błękit, jasny róż, czy też pastelowy żółty.