Kabina prysznicowa i jej kształt

Dekoratorzy i aranżatorzy wnętrz z każdym rokiem mają coraz więcej zleceń, a klienci z każdym sezonem stają się coraz bardziej wymagający. Nie można ukrywać, że stan majątkowy większości Polaków poprawił się od kilkunastu lat i teraz możemy pozwolić sobie na lepszej jakości wyposażenie, które jest droższe, jednak oferuje więcej funkcjonalności.

Jednym z elementów, który może budzić wiele wątpliwości podczas zakupów, jest m.in. kabina prysznicowa. Jak dobrać odpowiedni model, by pasował on do reszty łazienki i nie rzucał się w oczy? Wspólnie szukajmy rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich interesantów.

Kwadrat coraz bardziej popularny

Półokrągła kabina prysznicowa to niemal klasyk, który powinien każdy z nas doskonale znać. Jeszcze kilka lat temu, ciężko było znaleźć model o innym kształcie, a jeśli sklep posiadał nawet podobne rozwiązania, to były one w niezwykle wysokich cenach, ponieważ odchodziły od normy, były nieregularne i trudno dostępne. Obecnie kabina prysznicowa o takim kształcie jest jedną z najbardziej popularnych, ponieważ producenci zorientowali się, że jest to niezwykle elegancki kształt, który często bywa dużo lepszym rozwiązaniem, niż popularne półkole, które potrafi zajmować dużą ilość miejsca – a przecież łazienki w blokach nie należą do dużych, więc domownicy szukają za wszelką cenę możliwości, które pozwolą im zaoszczędzić nawet kilka centymetrów.

Nowoczesne kabiny prysznicowe i ich nieregularne kształty

Zawsze jest tak, że jeśli pojawia się produkt odbiegający od normy i standardów, zaczynamy nazywać go nowoczesnym. Jest to w pewnym sensie zabezpieczenie na sytuację, w której dany produkt się nie przyjmie i klienci po prostu nie będą zadowoleni – zawsze można powiedzieć, że nie rozumieją oni tego stylu i dlatego nie dociera on do nich w taki sposób, w jaki powinien.

Świetnym przykładem może być kabina prysznicowa o kształcie muszli ślimaka – oczywiście, jeśli patrzymy na nią z góry. Wiele osób zapyta, czemu ma służyć taka forma i czy charakteryzuje się ona jakąkolwiek funkcjonalnością. Z przyjemnością odpowiemy na to jednym słowem – nie. Więc po co produkować, projektować i inwestować w taki projekt? Ponieważ jest to model zaskakujący, a osoby szukające prestiżowego wyposażenia do swojego domu, są w stanie wybierać tego typu asortyment, byle wyróżnić się na tle swoich znajomych, rodziny lub przyjaciół.

Taki przykładów możemy podawać wiele, jednak warto pamiętać, że kabina prysznicowa to jeden z podstawowych elementów łazienki, więc niezależnie jaki będzie posiadać kształt, powinna być świetnej jakości!