Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła – kto może z nich korzystać? Zalety i korzyści dla mieszkańców

0
2126

Indywidualne Stacje Mieszkaniowe powstały w wyniku licznych prac inżynierów i specjalistów. To doskonałe rozwiązanie dla mieszkańców bloków , a także możliwe do instalacji w lokalach użytkowych. Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła są nowoczesnym systemem grzewczym, który zapewnia użytkownikom sprawną kontrolę nad sposobem korzystania z ciepła. Dodatkowo stacje znacząco ograniczają koszty ogrzewania przez cały rok. Głównie doceniane są za wysoką higienę, bezpieczeństwo, ekonomikę oraz komfort. Pozwalają użytkownikom pozbyć się zmartwień związanym z ogrzewaniem oraz korzystaniem z ciepłej wody. To niezawodny i wysokiej technologii wynalazek, który odmienił życie wielu osób.

Jak działają stacje pomiaru ciepła?

Stacje pomiaru ciepła najczęściej instalowane są w mieszkaniach. Służą przede wszystkim do przygotowania ciepłej wody użytkowej i rozdziału ciepła w mieszkaniu. Zostały wprowadzone na rynek, dzięki połączeniu korzyści instalacji centralnego ogrzewania z decentralnym przygotowywaniem ciepłej wody. Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła montowane są w jednym lokalu i zasilane przez dwuprzewodową sieć wewnętrzną z niskotemperaturowego źródła ciepła. System może działać za pomocą doprowadzenia węzła ciepłowniczego, dostępu do kotłowni gazowej lub olejowej, a także korzystając z odnawialnych źródeł energii.

Stacje pomiaru ciepła mają bardzo wiele zalet i są nie do zastąpienia, przede wszystkim cenione są za eliminacje przygotowania ciepłej wody. Woda nie musi być ogrzewana i gromadzona, dzięki temu obniżają się znacząco koszta jej dostawy. Przygotowywana jest w chwili zapotrzebowania, dlatego też zawsze mamy pewność, że jest świeża i czysta. Higienę dodatkowo gwarantuje atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny.

Mieszkaniowa stacja indywidualna optymalizuje jednorazowe koszty inwestycyjne w połączeniu z cyklicznymi wydatkami eksploatacyjnymi wynikającymi z tradycyjnych rozwiązań. System działania stacji jest przejrzysty i umożliwia stałą kontrolę rozliczania ciepła. Oblicza sumę zużytej energii cieplnej dla każdego mieszkańca podłączonego do systemu. Dodatkowo regulować go można indywidualnie wykorzystując do tego celu elektroniczny tygodniowy programator.

Zalety i korzyści dla osób korzystających z indywidualnych stacji mieszkaniowych

Pierwszą zaletą jest higiena, która w obecnych czasach jest bardzo ważna.  W tradycyjnych instalacjach wielokrotnie zdarzają się zakażenia wody lub obecne są w niej groźne bakterie. Posiadając indywidualną stacje mieszkaniową tego typu przypadki od razu możemy wykluczyć. Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła mają nowoczesny wymiennik ciepła oraz orurowanie wykonane ze stali szlachetnej, która zapewnia bardzo wysoki poziom higieny. Specjalny system przygotowuje ciepłą wodę w szybkim czasie i tylko w razie zapotrzebowania. Woda nie musi wypełniać rur przez długi okres, dzięki temu nie jest narażona na dostanie się szkodliwych zanieczyszczeń.

Każdy użytkownik szybko nauczy się obsługi stacji, ponieważ jest ona intuicyjna i możliwa do sterowania w elektroniczny sposób. Stacje pozwalają za pomocą jednego urządzenia zapewnić centralne ogrzewanie oraz przygotować ciepłą wodę. Oprócz tego korzystać z niej można przez cały rok niezależnie od sezonu grzewczego.

Pojedynczy lokal ma własny i niezależny system ogrzewania, licznik zużycia ciepła oraz możliwość indywidualnego rozliczania kosztów. Jednorazowy wydatek na urządzenie bardzo szybko się zwraca i jest naprawdę opłacalny. Jesteś zainteresowany indywidualną stacją pomiaru ciepła? Dowiedz się więcej na jej temat na thermic i podejmij swoją decyzję.