Jak urządzić sypialnię tanio i stylowo

Twoim marzeniem jest efektowna sypialnia, ale dysponujesz dość niewielkim budżetem? Wbrew pozorom remont i zmiana wystroju pomieszczenia nie zawsze wymagają dużych nakładów finansowych. Znacznie ważniejsza jest pomysłowość, pomóc może też odrobina wiedzy o aranżacji wnętrz. Dowiedz się, jak uzyskać w sypialni stylowy efekt bez wydawania wszystkich oszczędności.

Postaw na kilka mebli wysokiej jakości

Wersja „na bogato” zdecydowanie nie powinna oznaczać zastawienia sypialni pokaźną kolekcją mebli. Znacznie więcej aranżacyjnego smaku mają pomieszczenia, w których zdecydowano się na kilka podstawowych mebli wysokiej jakości, czyli np. tylko łóżko, szafki nocne i szafę na ubrania. Wbrew pozorom solidne wykonanie nie zawsze musi oznaczać wysoką cenę. Tanie łoże małżeńskie dobrej marki również może wyglądać stylowo, jeśli będzie wykonane z odpowiednich surowców i będzie starannie wykończone.

Zadbaj o detale z nutą luksusu

W niemal każdej aranżacji o jej odbiorze i charakterze decydują szczegóły. Pomieszczenie może nabrać ekskluzywności, jeśli pojawi się w nim np. ozdobna toaletka, podnóżek z fantazyjnymi nóżkami czy też welurowy fotel z pikowanym materiałem. Na takie dodatki można jednak sobie pozwolić jedynie w przypadku przestronnej sypialni. Podobny efekt można uzyskać dzięki zasłonom z wysokiej jakości tkaniny czy też designerskiemu oświetleniu. Należy też zachować umiar w ilości dekoracji i trzymać się z dala od kiczowatych ozdób niskiej jakości.

Poluj na wyprzedaże w sklepach

Podczas promocji w sklepach można trafić na naprawdę niezłe okazje. W dzisiejszych czasach śledzenie wyprzedaży nie jest też wcale tak trudne. W przypadku sklepu online Meble MWM wystarczy zapisać się do newslettera, żeby odpowiednio wcześnie otrzymać informację o zbliżających się akcjach promocyjnych czy też przecenach na konkretne produkty. Warto też zaglądać do outletów, w których można kupić ekskluzywne meble i dodatki w cenach obniżonych o nawet kilkadziesiąt procent.

Inspiruj się ekskluzywnymi wnętrzami

Przed zakupami warto zapoznać się z czasopismami wnętrzarskimi, wizualizacjami aranżacji przygotowanymi przez sklepy meblowe czy też propozycjami znanych projektantów wnętrz. W ten sposób można szybko zorientować się, jakie elementy zapewniają stylowe wrażenie. Pomocne mogą okazać się nawet popularne programy telewizyjne, w których przeprowadzane są spektakularne metamorfozy i to często przy niskich nakładach finansowych. Można nawet spróbować samodzielnie odtworzyć ekskluzywną aranżację sypialni.

Zdecyduj się na oryginalną aranżację

Oryginalność niekoniecznie musi oznaczać szokujące pomysły. Warto pamiętać, że w przypadku bardzo nietypowego wystroju granica między dobrym gustem a kiczem jest bowiem dość cienka. Zamiast typowych aranżacji, które spotyka się w co drugim domu, można jednak postawić na coś wyjątkowego. W ekskluzywnej sypialni wystarczy jeden mocny akcent np. ściana w wyrazistym kolorze, betonowa lampa czy też łóżko z efektowną ramą.