dodatki w pokoju dziecka

Pokój dziecka to małe sanktuarium, w którym Twoja pociecha powinna czuć się jak najlepiej. Oprócz względów bezpieczeństwa ważne jest więc całe otoczenie i aranżacja tego pomiszczenia. Ważne miejsce pełnią drewniane ozdoby do pokoju dziecka. Jak je wybrać? I jakie są zalety oraz wady takiego rozwiązania?

Jakie są rodzaje drewnianych zabawek i ozdób?

Drewniane zabawki i ozdoby to często wybierany ostatnio sposób urządzania pokoju dziecka. Niegdyś zabawki dla dzieci wykonywane były tylko i wyłącznie z drewna, jednak z czasem i pojawieniem się wielości różnego rodzaju materiałów, zostały one zastąpione przez plastik i inne tworzywa. Wciąż jednak mówi się o szkodliwości plastiku, dlatego też powrót do drewnianych, ekologicznych materiałów wydaje się być w przypadku pomieszczeń dzieci jednym z głównych nurtów wnętrzarskich.

Dodatki i zabawki, które wybieramy do pomieszczenia, w jakim dziecko spędza większość swojego czasu, mogą być różne. Popularne są ponownie koniki na biegunach, a także pajacyki, lalki czy klocki. Niektóre zabawki, na przykład karuzele nad łóżeczko, spełniają także funkcje ozdobne. Różne dodatki w pokoju dziecka to temat szerzej poruszany na Gotme.pl, serwisie, z pomocą którego urządzisz pokój malucha. W przypadku tego typu akcesoriów ważne jest drzewo, z jakiego są wykonane. Bywają zabawki i dodatki drewniane zrobione z miękkich a także twardszych rodzajów tego materiału. Dobrze jest wybrać takie, które jest miłe w dotyku i pięknie wygląda.

Drewniane ozdoby do pokoju dziecka – zalety i wady

Drewno ma wiele zalet. Przede wszystkim, kupując ozdoby i zabawki drewniane, możemy mieć pewność, że dziecko nie będzie miało kontaktu ze sztucznymi materiałami takimi jak plastik, czy guma. Zabawki wykonane z drewna są piękne, często także ładnie pachną. Sprawiają, że pokój dziecka to przytulne miejsce, nieco surowe w dobrym tego słowa znaczeniu.

Drewniane ozdoby do pokoju dziecka muszą jednak być odpowiednio przygotowane. Jak wiemy, drewno bardzo często sprawia, że trzymając w ręku przedmiot z niego wykonany możemy nabawić się drzazgi. Dlatego ważne jest, aby ozdoby wiszące w pokoju dziecka, były przede wszystkim odpowiednio wyszlifowane, a także pokryte specjalną powłoką.

Na niekorzyść drewnianych ozdób przemawia także fakt, że aby je wykonać, wycina się drzewa. Warto jednak zaznaczyć, że drewniane ozdoby są dużo trwalsze, niż ich plastikowe odpowiedniki, więc w efekcie, ich wpływ na atmosferę jest mniejszy.

Jakie jeszcze ozdoby do pokoju dziecka wyróżniamy?

Ozdoby do pokoju dziecka mogą przybierać różne formy – może to być wspomniana już zabawka, a także zawieszka. Drewniane mogą być także ramki na zdjęcia a także niewielkie rzeźby, które dodadzą pokojowi dziecka nieco magii. Warto wspierać lokalne przedsiębiorstwa i kupować autorskie rzeźby artystów, którzy prezentują w swoich pracach jakąś ideę. Taka rzeźba bajkowego stwora rozwinie u dziecka wyobraźnię i sprawi, że jego pokój okaże się prawdziwie magicznym miejscem.