Jak urządzić pokój dla faceta w kilka dni?

Pokój przeznaczony dla mężczyzny nie musi być wyposażony zgodnie z najnowszymi zdobyczami stylu. Większość panów bardziej ceni funkcjonalność niż urodę wnętrza, dlatego też przy urządzaniu pomieszczenia możesz pominąć częściowo ozdabianie i dekorowanie – zamiast tego, skup się na właściwej organizacji niezbędnych przedmiotów za pomocą odpowiedniego ustawienia szaf, półek czy szuflad. Jeśli chcesz szybko oddać do użytku gotowy pokój, koniecznie skorzystaj z naszych wskazówek.

Będziesz potrzebować:

Żeby zacząć urządzanie pokoju dla faceta, zaopatrz się w kilka przydatnych sprzętów i dodatków. Zadbaj, by były one funkcjonalne i estetyczne. Na twojej liście powinny się znaleźć:

– tapety lub inne ozdoby ścienne o neutralnym brzmieniu

– dodatki na ścianę – plakaty, zdjęcia

– zegar (na przykład w stylu retro)

– dywan lub wykładzina

– lampa – może być dekoracyjna

– szafka nocna

Pierwsze kroki w aranżacji wnętrza

Dysponując pomieszczeniem odpowiedniej wielkości – nie ukrywając, najczęściej nie będzie duże, możesz od razu przejść do działania. Przede wszystkim musisz pozbyć się wrażenia nudy, jakim charakteryzuje się większość pokoi pozostawionych samym sobie. Postaw na minimalizm i odrobinę życia, co osiągniesz dzięki wdrożeniu kilku nowoczesnych dodatków.

Jak urządzić pokój dla faceta w kilka dni?Jakie to mogą być dodatki? Nie możesz przesadzić z ich dekoracyjnością, bo będą niepotrzebną przeszkodą np. podczas pracy. Młody mężczyzna nie będzie tracił dnia na sprzątanie samogenerującego się bałaganu, dlatego też każda ozdoba musi być w miarę prosta w designie i nie łapać niepotrzebnie kurzu. Dobrym dodatkiem będzie na przykład plakat (posłuży przy okazji do ukazania upodobań kulturalnych właściciela), lampa charakteryzująca się równie minimalistycznym stylem lub drabinka łazienkowa.

Kształty i kolory

W każdym minimalistycznym wnętrzu dobrze sprawdzą się przedmioty geometryczne – mogą to być ozdoby o zdecydowanym kształcie lub geometryczne motywy na narzutach, pościeli itd. Wyraźny kształt może też mieć szafka nocna, która przyda się blisko łóżka i jednocześnie zapewni trochę miejsca na różne dodatki, przybory i inne niezbędne rzeczy osobiste. Kolorystyka szafki może być neutralna, lekko ciemniejsza od barw obecnych na ścianach czy suficie. Blisko łóżka możesz umieścić wybraną wcześniej roślinę w doniczce – o kształcie oczywiście geometrycznym.

Jeśli zauważysz, że puste ściany wywołują nieco negatywne wrażenie, wykorzystaj pozostałe przygotowane ozdoby. Możesz umieścić na linii wzroku kilka zdjęć, które będą przypominały miłe chwile. Dekoracyjne ramki to zły pomysł, więc wymyśl coś innego. Sprawdzą się kompozycje mozaikowe lub obwódki wykonane z białego lub szarego brystolu. Czasami dobrym wyborem będzie tapeta, ale jeśli jej motyw jest bardzo wyrazisty, również nie obejdzie się bez obramowania zdjęć na biało lub szaro.

Oświetlenie pokoju dla faceta powinno być centralne z możliwością przełączenia na punktowe. Sprawdzi się więc lampa znajdująca się na szafce nocnej lub przy niej, jeśli będzie to większy model, ale dość przydatna będzie też lampa wisząca bądź świetlówki. Takie oświetlenie zapewni komfortowe użytkowanie wnętrza.