Jak urządzić biuro zgodnie z zasadami Feng Shui?

Popularne ostatnio zasady Feng Shui można z powodzeniem wykorzystać do urządzenia biura, w którym będzie się wyjątkowo dobrze pracowało. Wprowadzenie dużej ilości pozytywnej energii do tego pomieszczenia sprawi, że każde zadanie zrealizujesz dwa razy szybciej, znacznie lepiej poradzisz sobie w kontaktach z innymi pracownikami i będziesz mieć lepsze samopoczucie. Co musisz zrobić, żeby w ten sposób urządzić biuro?

Najważniejszy mebel – biurko

Praca w biurze koncentruje się wokół jednego z najważniejszych mebli – biurka. Musi ono stanąć w takim miejscu, by zagwarantować dobrą widoczność na pozostałe elementy wyposażenia wnętrza. Siedząc za biurkiem, musisz też widzieć osoby wchodzące do pomieszczenia. Idealne ustawienie to bliskość ściany za krzesłem lub fotelem, którego używasz. Dzięki temu poczujesz się pewnie  i bezpiecznie. Twoja pozycja nie może być jednak centralna, nie możesz też znajdować się na wprost drzwi lub okna. Najwięcej kontaktu z pozytywną energią zagwarantuje ci wolna przestrzeń otaczająca biurko z trzech stron.

Niezbędne sprzęty

Żadne biuro nie obejdzie się bez ważnych sprzętów elektronicznych. Musisz jednak je właściwie ustawić, żeby nie zakłócić pozytywnych prądów. Nie mogą się znaleźć pośrodku pomieszczenia. Optymalnym położeniem będzie umieszczenie ich przy ścianie, z wyłączeniem południowej. Inne sprzęty elektroniczne również możesz  ustawić w ten sam sposób.

Kolorystyka wspierająca pozytywne myślenie

Jak urządzić biuro zgodnie z zasadami Feng Shui?W większości zawodów istotna jest kreatywność, dlatego też otoczenie powinno pobudzać cię do kreatywnego myślenia, zachęcać do wyciągania wniosków, podejmowania inicjatyw. Kolorystyka ścian i mebli może bardzo pozytywnie wpłynąć na postępy w pracy oraz na lepsze samopoczucie nawet podczas podejmowania przeróżnych trudnych zadań. Gdy zależy ci na poprawieniu swoich relacji ze współpracownikami, wybierz żywe, energetyczne kolory. Jeśli pracujesz samodzielnie i musisz dużo liczyć, wykonywać sporo kalkulacji, zdecyduj się raczej na szarości i inne chłodne odcienie.

Przedmioty i ozdoby, które zapewnią ci zyski i zadowolenie

Filozofia Feng Shui gwarantuje możliwość odpowiedniego przekierowywania pozytywnej energii. Jeśli tylko umieścisz w swoim biurze dobrze dobrane przedmioty, zapewnisz sobie właściwe otoczenie do podejmowania coraz trudniejszych wyzwań. Dobrym dodatkiem do wnętrza, w którym często trzeba skupiać się nad wieloma trudnymi zagadnieniami, będzie na przykład duże akwarium. Woda odpowiada za powodzenie w biznesie. Idealnym „zespołem” dla akwarium będą złote i czarne ryby (w proporcji 8:1).

Lewy górny kąt twojego biura odpowiada za bogactwo. Umieść tam obraz lub fotografię z wizerunkiem wody – niech znajdzie się na nim np. spokojne jezioro.

Im więcej zieleni, tym lepiej, unikaj jednak kaktusów i innych roślin o kolcach zamiast liści. Negatywną energię mogą wywołać kwiaty martwe, dlatego też szybko pozbywaj się wszystkich uschniętych „badyli” oraz zbyt długo stojących kwiatów ciętych.

Dobrą dekoracją do biura będą różne chińskie ozdoby z monetami, na przykład charakterystyczna dla Feng Shui trójnoga żaba.