włoskie płytki Cavalli

Urządzając wnętrze łazienki, mamy do dyspozycji wiele możliwości, jeżeli chodzi o zastosowanie konkretnego stylu. DO jednego z popularniejszych zalicza się aranżacja glamour, która powszechnie kojarzy się z przepychem i dużą ozdobnością. Jak urządzić w ten sposób łazienkę? O czym trzeba pamiętać?

Czym jest styl glamour we wnętrzach?

Warto zacząć od początku, czyli od wyjaśnienia czym w ogóle jest styl glamour i jakie są jego cechy charakterystyczne. Kojarzy się z blaskiem, przepychem, szykiem oraz luksusem i nie ma się czemu dziwić. Dla jednych stanowi szczyt elegancji, dla innych jest synonimem kiczu. I rzeczywiście, jeżeli źle zabierzemy się za taką aranżację, zamiast stylowego wnętrza uzyska się efekt całkowicie odwrotny. To przede wszystkim pikowane meble, lśniące dodatki, sprzęty nawiązujące do baroku, a wszystko urządzone z przepychem. To kryształowe żyrandole, błyszczące tkaniny, wielkie lustra i wymyślne zdobienia. Dominują biele, beże, czernie i szarości w połączeniu ze srebrem i złotem. Styl ten z łatwością można przenieść do każdego pomieszczenia – także do łazienki.

Styl glamour w łazience, a płytki

Zaczynając planowanie aranżacji łazienki, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad kafelkami, które są podstawą w takim pomieszczeniu. Ich wybór na rynku jest ogromny, można je więc łatwo dostosować do dowolnego stylu. Sprawdzić mogą się między innymi włoskie płytki Cavalli (Bellamica), znanego projektanta, który specjalizuje się właśnie we wzornictwie glamour. Oferuje on niepowtarzalny design, pozwalający na wykreowanie nietuzinkowej, wyjątkowej łazienki. Na rynku znajdzie się też wielu innych producentów, którzy oferują podobne możliwości.

Jaka kolorystyka w łazience glamour?

Jak zostało wspomniane, w stylu glamour może pojawić się wiele różnych barw, ale to ich zestawienie ze sobą sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowego blasku. Z pewnością sprawdzą się żywe i intensywne kolory, a także takie, które ze sobą kontrastują. Czerń i biel, w połączeniu ze srebrnymi czy złotymi dodatkami? Jak najbardziej tak. Ważne, by wybierać materiały lśniące, odbijające światło, wówczas czy wybierze się szarość, beż, złoto, czy brąz, będzie to robiło wrażenie.

Jakie wyposażenie wnętrza łazienki w stylu glamour?

Oczywiście sam wybór płytek czy kolorów to nie wszystko. O wyjątkowości aranżacji mówi jego wyposażenie, które jest integralną częścią otoczenia. Aby utworzyć wnętrze w przepychu i blasku liczyć będzie się to, co w nim umieścimy. Kinkiety, abażury, lustra w grubych lśniących i zdobionych ramach to podstawa. Ważne by płytki i listwy były lśniące. Jeżeli chodzi o dobór mebli, najlepiej sprawdzą się te w stylu ludwikowskim, bogato zdobione, choć te bardziej nowoczesne i proste także się sprawdzą.

Oczywiście wówczas istotne będą kolory oraz dobrane dodatki. Ze stylem glamour kojarzy nam się także wanna wolnostojąca na nóżkach, jeżeli mamy na to odpowiednio dużo miejsca. Jeżeli nie, bardziej nowoczesne wzornictwo też się sprawdzi, wiele będzie zależało przede wszystkim od tego, na którą odmianę glamour się zdecydujemy.