biurka

Każda praca posiada swoją specyfikę. Osoby zatrudnione na stanowiskach biurowych zawsze uważane były za te, które są w uprzywilejowanej sytuacji. Jednak wiele godzin w pozycji siedzącej niezbyt dobrze wpływa na nasze zdrowie. Nic więc dziwnego, że szukamy rozwiązań, które ułatwiają nam wykonywanie obowiązków i uprzyjemniają godziny spędzone przy komputerze. Z całą pewnością warte uwagi są akcesoria, które przedstawiliśmy poniżej.

Przepusty kablowe, gniazda i ładowarki chowane w blat

Na praktyczne i funkcjonalne wykorzystanie powierzchni biurka ogromny wpływ ma organizacja okablowania różnego typu urządzeń biurowych. Niektórzy producenci mebli biurowych oferują przepusty kablowe w standardowym wyposażeniu biurka. Są to okrągłe lub kwadratowe przelotki, które montuje się w blacie mebla. Pozwalają one utrzymać kable w idealnym porządku oraz zabezpieczają je przed przetarciami i przecięciami. Jeśli zakupione biurko takowego przepustu nie posiada, to w sklepie internetowym Locker możemy się bez problemu w taki użyteczny gadżet zaopatrzyć. W opcji są przepusty czarne oraz w kilku odcieniach szarości.

W sklepie Locker można także zakupić gniazdka elektryczne chowane w blat, które występują w licznych wariantach konstrukcyjnych. Dużą popularnością cieszą się produkty, które posiadają automatyczny mechanizm podnoszący. Po naciśnięciu wieczka mamy dostęp do kilku gniazdek elektrycznych z uziemieniem. Równie atrakcyjne w użytkowaniu są gniazda wysuwane. Produkty te są proste w montażu i posiadają zabezpieczenie dla podpiętych sprzętów oraz ludzi.

Równie cennym nabytkiem może okazać się zakup bezprzewodowej ładowarki nablatowej z zasilaczem. Do wyboru są akcesoria umożliwiające ładowanie indukcyjne (służą ładowaniu urządzeń zgodnych ze standardem Qi), jak również ładowarki z wejściem na USB.

Biurkowe uchwyty do monitora

Uchwyty na monitory kojarzą nam się zazwyczaj z domowym wykorzystaniem. Standardem stało się już wieszanie telewizora na ścianie. Jednak takie rozwiązanie można z powodzeniem stosować także w warunkach biurowych. Wystarczy zaopatrzyć się w biurkowy obrotowy uchwyt do monitora, który zagwarantuje, że ekran będzie umieszczony na odpowiadającej danemu użytkownikowi wysokości oraz kącie pochylenia. Uchwyt to zatem nieoceniona pomoc dla szyjnego odcinka naszego kręgosłupa. Jest także narzędziem, które pozwala obracać monitor w stronę współpracowników lub klientów.

Uchwyt na monitor firmy Emuca posiada zapięcie stabilizujące do biurka zgodne ze standardem VESA, wysuwane ramię oraz prowadnicę do kabli, dzięki której pozostaną one w idealnym porządku. Do montażu wykorzystuje się jedynie klucz imbusowy, który znajduje się w zestawie.

Wysuwane półki pod klawiaturę oraz myszkę

Jeśli biurko lub blat roboczy nie zostało wyposażone w półkę pod klawiaturę i myszkę, to w każdej chwili możemy dokupić do niego takie dodatkowe akcesorium. W asortymencie sklepu Locker znajdują się wysuwane półki pod klawiaturę pochodzące od polskiego producenta – firmy GTV.

Taka wysuwana szuflada na klawiaturę posiada regulowany odstęp mocowania do blatu, wbudowany schowek (np. na długopisy, ołówki lub spinacze) oraz stabilną i wytrzymałą konstrukcję, która gwarantuje cichą i płynną pracę. Cały system opiera się na prowadnicach kulkowych. Sprzedawca proponuje półki w kolorze białym lub czarnym.