Projekty domów

Dom to nie tylko cztery ściany – to głównie chwile, które spędzamy razem w rodzinnej atmosferze. Każdy projekt domu, jaki znajdziesz na wybieramprojekt.pl jest dokładnie przemyślany. Każdego dnia staramy się, aby poszukiwania wymarzonych domów naszych Klientów były jak najbardziej skuteczne oraz najłatwiejsze.

Nasze projekty tworzymy od wielu lat – oferujemy szeroki wybór projektów domów, m.in. parterowe, nowoczesne, energooszczędne, z użytkowym poddaszem, z garażem i wiele innych! Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się sam, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Z nami, Twoja budowa będzie dużo łatwiejsza!

Najlepszy projekt domu – jak go wybrać?

Pierwsze pytanie jakie musisz sobie zadać to jaki jest Twój budżet oraz czego oczekujesz od projektu. Na naszej stronie znajdziesz tysiące gotowych projektów domów jedno oraz wielorodzinnych. Musisz pamiętać jednak o kilku ważnych kwestiach.

Wybór projektu musi być ściśle związany z warunkami, które są zapisane w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkach Zabudowy. Co w nich znajdziesz? Może to być określona ilość kondygnacji, kąt nachylenia dachu oraz jego kształt, czy wysokość domu.

Projekt musi być także dopasowany do działki tak, aby wykorzystywać jej naturalne uwarunkowania. Powierzchnia użytkowa to kolejny ważny element przy wyborze odpowiedniego projektu – musi być dostosowana do potrzeb/ilości mieszkańców oraz wielkości działki budowlanej. Na koniec pozostaje najważniejsze – parterówka, dom piętrowy, bungalow, a może przestronna rezydencja? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Jak dobrać odpowiedni projekt domu do działki?

Przede wszystkim, wracamy do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy – o nich należy pamiętać ZAWSZE! Wybór projektu zależy także od naturalnego ukształtowania działki. Na wybieramprojekt.pl znajdziesz mnóstwo planów domów, które uwzględniają różne typy działek.

Każdy Inwestor znajdzie tu projekt dopasowany do wszelkich warunków naturalnych działki oraz spełniający wymagania WZ lub MPZP. W naszej ofercie znajdziesz projekty domów z piwnicą, idealne na wąską działkę, polecane na działki na stoku, czy projekty z wjazdem od południa. Tutaj warto na chwilę zatrzymać się. Bardzo ważne przy wyborze projektu jest usytuowanie domu na działce.

Jeśli lubisz, gdy do wnętrz dociera dużo słońca, warto postawić na salon od strony południowej. Masz wtedy gwarancję, że praktycznie od wschodu do zachodu słońca będzie tam docierać dużo światła naturalnego. Jeśli jednak nie lubisz, kiedy wnętrze jest nasłonecznione – postaw na stronę północną.

Garaż połączony z domem, czy może jednak wolnostojący?

Na wybieramprojekt.pl znajdziesz wiele projektów domów zarówno z garażami jednostanowiskowymi, dwustanowiskowymi, wielostanowiskowymi, jak i bez garaży. Garaże, które łączą się z bryłą główną budynku, nie łączą się z nią wcale lub przylegają do niej jedną ścianą.

Znajdziesz tu również wiele projektów garaży wolnostojących, a także wiat. Oferta jest zróżnicowana pod względem ilości miejsc postojowych, stylu, a także rodzajów zadaszenia – dachy dwuspadowe, czterospadowe, o różnym kącie nachylenia, a także garaże z dachem płaskim.

Sprawdź ofertę wybieramprojekt.pl i wybierz swój idealny projekt domu!