Obrazy retro, które warto powiesić w salonie

Obrazy retro do salonu to idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie niesztampowe dekoracje wnętrz. Za pomocą takiego dodatku możemy nadać aranżacji „tego czegoś”. Stanie się ona dopracowana, a jednocześnie niebanalna. Ozdoby w dawnym stylu wspaniale prezentują się w wnętrzach pałacowych i eleganckich, ale nie tylko. To genialne przełamanie nowoczesnych, prostych i stonowanych wystrojów. Szeroki wybór sprawia, że bez trudu znajdziemy interesujący obraz. Co jest aktualnie na czasie?

Obrazy retro z napisami

Obrazy retro z napisami świetnie sprawdzą się w wnętrzach norweskich, industrialnych, czy też klasycznych. Są one połączeniem stylistyki z dawnych lat oraz nowoczesności. Na specjalną uwagę zasługują obrazki z czarnymi, postarzanymi tłami.

Znakomicie wyglądają na nich białe wyrazy napisane unikatową czcionką. Dobrze jest, jeśli taka dekoracja przekazuje wartościowe hasła, które odgrywają w naszym życiu dużą rolę. Dzięki temu każdego dnia będziemy utwierdzać się w tym, co ma dla nas znaczenie.

obraz retro

Więcej takich obrazów możesz znaleźć w sklepie z antykami – https://antyki24.pl/pl/c/OBRAZY-I-OBRAZKI/282

Obrazy retro z motywem aniołów

Obrazy retro przedstawiające anioły nie są typowymi, uroczymi malunkami. Mają one charakter nieco surowy. Mogą przedstawiać np. kamiennego anioła, który pogrążony jest w śnie.

Ważne jest to, aby był to motyw oryginalny, który wyróżnia się na tle podobnych produktów. Anioły zdaniem wielu osób przynoszą szczęście i czuwają nad domownikami. Oprócz tego prezentują się one wyjątkowo stylowo i pasują do rozmaitych aranżacji.

obraz retro z motywem aniola

Obrazy retro na drewnie oraz płótnie

Jedyne w swoim rodzaju obrazy retro wykonane są na drewnie, czy też płótnie. Wyglądają one, jak żywcem przeniesione z minionej epoki. Są wyjątkowo klimatyczne, dzięki czemu aranżacja nabiera niepowtarzalnego charakteru. Takie podłoże jest również nieco surowe, co z pewnością zachwyci miłośników industrialnych dekoracji.

Co powinny przedstawiać takie obrazy? Wszystko zależy od naszych upodobań, ale może być to np. mapa, stary budynek, samochód, samolot, miasto, zabytki architektoniczne, a także wiele innych. Istotne jest to, aby motyw nawiązywał do przeszłości, a nie teraźniejszości.

obraz mapa drewniana retro

Obrazy retro w pałacowym stylu

Do eleganckich i luksusowych wnętrz najlepiej sprawdzą się obrazy retro w pałacowym stylu. Mogą być to gabloty, które prezentują się wyjątkowo mistycznie i wytwornie. Świetnym wyborem będą również złote, bogato zdobione ramy.

Doskonale prezentują się obrazy, które łączą kilka niewielkim obrazków. Taka kompozycja będzie stanowić główny element wystroju każdego pomieszczenia. Ciężkie, masywne ramy oraz subtelne motywy to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Zobacz interpretację obrazów dekoracyjnych retro przez pasjonatkę malarstwa: http://katarzynatrochimiuk.pl/obrazy-dekoracyjne-w-stylu-prowansalskim-retro-i-vintage-do-salonu