Kubek z zaparzaczem - jaki wybrać?

Mimo zbliżających się gorących dni nie ma lepszego napoju niż świeżo zaparzona herbata i relaks z kubkiem w ręku w spokojny wieczór. Decydując się na kubek z zaparzaczem warto znać techniki parzenia herbat i zaznajomić się z ofertą kubków oraz sprawdzić asortyment sklepowy, by dokonać najlepszego wyboru. Jakie produkty są warte uwagi i jak prawidłowo zaparzać herbatę, by cieszyć się jej smakiem?

Rodzaje kubków z zaparzaczem

W sklepach znajdziesz różne kubki, które możesz dopasować do swoich potrzeb, a wśród nich występują opcje z wkładem, ruchomym dnem lub opcja z osobnym zaparzaczem. Pierwszy rodzaj kubka jest standardową wersją kubka, jednak w środku znajduje się zdejmowana nakładka z otworami o średnicy większej niż kubek, by nie opadła na dno. Do środa wsypuje się herbatę i jej ilością regulujesz moc naparu. Kubek z ruchomym dnem pozwala na skompresowanie liści na dnie naczynia. Możliwe jest to dzięki ruchomemu elementowi na rurce, którym można poruszać, jednak liście cały czas pozostają w naczyniu, co oznacza, że ich długie pozostawienie zdecydowanie wzmocni siłę zaparzenia. Najbardziej popularnym wyborem jest opcja z osobnym zaparzaczem, najczęściej metalowym. Wystarczy, że wsypiemy odpowiednią ilość suszu do pojemniczka, wsadzimy go do wrzątku i odczekamy kilka minut. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest to, że zaparzacza można używać nie tylko do kubka, z którym go zakupiliśmy, więc można go używać i przy innych naczyniach. Wyżej opisane kubki możesz znaleźć np. w sklepie z porcelaną.

Z czego powinien być wykonany?

To zależy czego oczekuje się od kubka. Jeśli lubisz świeżo zaparzoną herbatę podczas podróży to warto zastanowić się nad metalowym kubkiem termicznym, który spowolni proces stygnięcia i na dłużej zachowasz ciepło ulubionego napoju. Najczęściej spotykane są jednak porcelanowe kubki z zaparzaczem, które także są najbardziej efektowne, jeśli chodzi o ich wygląd. Nie będzie to najbardziej solidny kubek pod kątem odporności na upadki, jednak bogactwo wzorów i kolorów zdecydowanie to rekompensuje. W różnych sklepach znajdują się różne kubki wykonane odrębnymi technikami, co powoduje, że niektóre z nich będą droższe ze względu na np. ręczne malunki, które dyskwalifikują mycie ich w zmywarce, zaś kolejne będą tańsze, ponieważ wzory wykonane na nich były fabrycznie. Różnorodność dotyczy również pojemności danego kubka. Znajdziesz wśród nich standardowe wielkości w granicach 300-350 ml oraz te mniejsze, nawet 150 ml. Każdy znajdzie coś dla siebie! A jeśli poszukujesz prezentu, to kubek z zaparzaczem wydaje się być również ciekawą propozycją, zwłaszcza w oryginalnym opakowaniu.

Wybierając kubek z zaparzaczem przede wszystkim należy kierować się własnymi preferencjami. Ceny kubków są bardzo przystępne i jakikolwiek z nich znajdziesz nawet za 20 zł, w miarę skomplikowania techniki produkcji, pojemności i materiału wykonania, ceny te będą wzrastać. Przejrzyj oferty sklepów, które oferują kubki z zaparzaczami i sam zdecyduj, który jest dla ciebie najbardziej odpowiedni.