Kosz na pranie w pięciu odsłonach

Popularne wyposażenie łazienki – kosz na pranie – pozornie pełni tylko jedną funkcję, przechowuje brudne ubrania. Jest dość dużym przedmiotem i dobrze byłoby, żeby przydawał się jeszcze do czegoś. Okazuje się, że nawet dość prosty kosz może zyskać dodatkową funkcję, ale najlepiej będzie od razu kupić model, który zapewni nam sporo różnych funkcjonalności. Zobacz, jaki wachlarz możliwości zaoferuje Ci jedna z naszych propozycji:

– Kosz bambusowy

Estetyka łazienki może być znacznie poprawiona dzięki użyciu naturalnych surowców i zachowaniu odpowiedniej kolorystyki. Wykorzystanie bambusa będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli lubisz barwy takie jak biały, szary, beżowy możesz kupić bambusowy kosz na pranie oraz ewentualnie kilka innych dodatków (sam kosz wystarczy jeśli chodzi o wdrożenie elementu dekoracyjnego). To egzotyczne drewno jest wręcz idealne do łazienki nie tylko z uwagi na urodę. Charakteryzuje się odpornością na wilgoć, której w tym pomieszczeniu nie brakuje. Nie imają się go także różne uszkodzenia mechaniczne. Produkty tego typu są przeważnie dość spore, z pokrywą i uchwytami, gwarantującymi łatwe przesuwanie czy przenoszenie.

– Kosz z trawy morskiej

Podobnie jak bambus, trawa morska należy do naturalnych, efektownych i bardzo trwałych surowców. Powstaje z wysuszonych liści palmy i służy do wyrobu mebli, dodatków, mat itd. Jako materiał tworzący kosz na pranie będzie bardzo wdzięcznie się prezentować i zdobić pomieszczenie. Takie kosze zalecane są do mniejszych lub większych łazienek, głównie do tych, które urządzisz w stylu skandynawskim lub wciąż jeszcze modnym etnicznym.

Kosz na pranie w pięciu odsłonach Kosz-taboret

Wielofunkcyjny kosz – taboret będzie jednocześnie estetyczny i bardzo funkcjonalny. Takie meble są idealnym wyborem do łazienek o niewielkim rozmiarze, bo spełni jednocześnie kilka ról. Otwarty kosz umożliwi wrzucanie prania, zamknięty jest taboretem lub dodatkową półką. Wzornictwo, jakie mają tego typu kosze odpowiada głównie łazienkom urządzonym w nowoczesnym stylu. Przeważnie dostępne jest parę różniących się wyglądem modeli, które dobierzesz pod względem wygody i urody.

– Kosz ze stojakiem

Przeważnie wykonany z tkaniny. Kosz ze stojakiem jest wodoodporny, bardzo wygodny i łatwy w konserwacji. Po zdjęciu ze stojaka można go zwyczajnie włożyć do pralki. Jest produktem niewielkim i lekkim, stąd łatwo jest go przesuwać i nadaje się z tego względu nawet do większych pomieszczeń. Wyjątkową zaletą jest występowanie wersji z tkaniną w różnych kolorach, dzięki czemu dopasowujesz kosz do łazienki, a nie łazienkę do kosza.

Kosz z wikliny

Wiklina to kolejny naturalny materiał w tym zestawieniu. Nadaje się idealnie do stylowych wnętrz, więc jeśli marzysz o wiklinowym koszu na pranie, otocz go stylem rustykalnym bądź klasycznym. Przeważnie w sprzedaży będą spore kosze o kształcie kufra, z czego płynie ich wielofunkcyjność. Wnętrze kosza służy oczywiście do przechowywania prania, po zamknięciu wieka natomiast kufer przekształca się w wyśmienite siedzisko. Duże rozmiary kosza z wikliny uniemożliwią raczej umieszczenie go w małej łazience.