Jak urządzić sypialnię wg zasad Feng Shui?

Sztuka Feng Shui i wiążąca się z nią filozofia życia podoba się wielu osobom. Założenia właściwe dla tej sztuki można wprowadzać do domu, na przykład do tak istotnych pomieszczeń jak sypialnia. Właściwe urządzenie sypialni zapewni swobodny przepływ energii, pozwoli uspokoić zmysły lub w miarę potrzeby je rozbudzić. Poniższy tekst pozwoli ci tak przemeblować sypialnię, by funkcjonowała perfekcyjnie we wszystkich ważnych dla ciebie aspektach.

Brak elektroniki

Urządzenia należące do szeroko rozumianej elektroniki są w sypialni wyjątkowo niepożądane z uwagi na wydzielanie tzw. smogu elektromagnetycznego. Ów smog może zakłócać właściwy przepływ energii, a przy większym natężeniu sprzyjać powstawaniu różnych chorób ciała i umysłu (w tym na przykład depresji). Najlepiej będzie usunąć z pomieszczenia wszelkie komputery, laptopy, telewizory i nie wnosić ich tam nawet pod pretekstem pracy. Od tego są inne miejsca np. gabinet.

Jak urządzić sypialnię wg zasad Feng Shui?Wpuść do środka świeże powietrze

Jest to możliwe dzięki regularnemu wietrzeniu sypialni. Świeże powietrze ma zbawienny wpływ na nasz organizm i higienę snu. Najlepszym rozwiązaniem jest otwieranie okna na noc i sen bez zamykania go. Jeśli pora roku temu nie sprzyja, bo jest już dość chłodno, poprzestań na regularnym wietrzeniu sypialni przed snem.

Wybierz właściwe oświetlenie

Oświetlenie sypialni to niezwykle istotna kwestia – właśnie dzięki niemu możesz łatwo dostarczyć sobie energię Chi o życiodajnej mocy. Wbrew pozorom podczas wyboru rodzaju oświetlenia najważniejsza nie będzie jego funkcjonalność, ale stworzenie właściwego przepływu energii. Dobrym pomysłem będzie wdrożenie rozwiązania pozwalającego na regulację natężenia mocy światła. Nie jest bardzo istotne, jaki rodzaj oświetlenia wybierzesz, nie może być ono jednak zbyt ostre. Jednym z najlepszych rozwiązań, choć być może trochę niebezpiecznym, jest korzystanie ze świec (idealne będą te z wosku pszczelego). Ich blask „wyczyści” sypialnię z wszelkich elektromagnetycznych śmieci, pozwoli pozbyć się negatywnych emocji i osiągnąć stan spokoju.

Dobrze dobrane kolory

Barwy mają swoją moc i mogą wpływać na zdrowie, spokój psychiczny, poprawiać nastrój. Ich wykorzystanie w sypialni jest jednym z założeń Feng Shui. Główne kolory, czyli te dominujące w pomieszczeniu, powinny być jednymi z wymienianych jako idealne lub należeć do ich odcieni: biały, brązowy, łososiowy, brzoskwiniowy. Małe przedmioty mogą mieć dowolną barwę, ale i tutaj dobrze jest wybrać takie, które zapewnią pożądany rezultat. Dość dobrze sprawdza się zielony, bo jego działanie jest odprężające, relaksujące, będzie też pozytywnie wpływał na spokojne budowanie relacji.

Ozdób ściany

Nie pomijaj powierzchni ścian, można ją bowiem wykorzystać dla lepszych rezultatów. Można zawiesić oprawione w ramki zdjęcia własne lub bliskich, z jednym warunkiem – muszą to być osoby żywe lub portrety zwierząt domowych czy będących na łonie natury. Dobrze wypadną obrazy przedstawiające różne pozytywne rzeczy lub zdarzenia, które możesz potraktować jako życzenia na przyszłość.