Jak szybko i skutecznie umyć kabinę prysznicową?

Mycie prysznica, to po czyszczeniu okien, jedno z najgorszych zajęć domowych. Sprzątanie zacieków z kamienia, który ma w sobie woda jest niezwykle trudne, gdyż kamień osiada na szybach prysznicowych i nie daje się usunąć w całości. Dlatego warto byłoby zastanowić się czy jest specjalny sposób na prysznic, by nie musieć szorować go bez opamiętania i sukcesu.

Tradycyjny ocet

            Próbować usunąć kamień z kabiny prysznicowej możemy za pomocą mieszaniny kwasku cytrynowego z octem. Jest to sposób dość skuteczny i często praktykowany w dawnych czasach, jednak dalej wymaga od nas szorowania oraz skupienia się na najdrobniejszym zacieku. Co więcej, wciąż pozostaną w kabinie smugi, a zapach octu nie każdemu przypadnie do gustu.

Detergenty

            Oczywiście można próbować z detergentami. Wiele z nich jest obecnie wysokiej jakości i gwarantuje dużą skuteczność likwidowania osadów z kamienia. Jednak prysznic jest środowiskiem specyficznym i nie zawsze musi się taka operacja udać. Dalej musimy pamiętać o tym, by ręcznie każdy ślad zmyć, jednak z niektórymi produktami wysokiej jakości jest to bardziej prawdopodobne.

Myjka

            Prawdziwą rewolucją okazała się myjka ręczna, która dostępna jest między innymi na stronie leifheitsklep.pl. To produkt wysokiej klasy, który domywa w każdym miejscu i z łatwością pozbywa się kamienia. Co więcej, jej konstrukcja pozwala dotrzeć także w miejsca trudno dostępne i ograniczone, a przy tym myjka nie pozostawia smug i nie generuje nieprzyjemnego zapachu. Co najważniejsze, działa szybko, sprawnie i nie wymaga od nas wielkiego szorowania.

            Są różne sposoby na czyszczenie prysznica, jednak warto przede wszystkim pamiętać o tym, że technologia powinna nam służyć. Dzięki zmyślnym sposobom, możemy osiągnąć podobny poziom czystości jak podczas mycia myjką, tylko po co się przemęczać, jak można zrobić to samo szybko i bez kłopotów?