eleganckie przyjęcie

Rodzaje spotkań mogą być różne. Jedne mniej oficjalne, drugie bardziej. Inaczej przygotowujemy stół na urodziny dziecka, a inaczej na przyjęcie weselne czy rocznicowe. Jeśli zależy nam, aby przyjąć gości w bardzo elegancki sposób, powinniśmy zaopatrzyć się w adekwatne do tego celu wyposażenie stołu. Z całą pewnością przydadzą się: gustowna zastawa stołowa, reprezentacyjne sztućce, szykowne kieliszki, szklanki, filiżanki oraz stylowe dodatki na stół. Gdzie kupić te wszystkie rzeczy? Jak zagwarantować sobie ich dobry wygląd i trwałość?

Zastawa stołowa i sztućce

Każda pani domu posiada zazwyczaj co najmniej dwie zastawy stołowe. Chodzi o talerze obiadowe (płytkie i głębokie), talerze deserowe, talerze sałatkowe, miski, miseczki, wazę na zupę. Pierwszy zestaw to taki, którego używa się na co dzień, a drugi przeznaczony jest na specjalne okazje.

Nie ma przeszkód, aby nabyć taki gustowny komplet obiadowy przez Internet. Dobrym ku temu miejscem jest sklep WenaHome. W ofercie jest szeroki wybór wszelkiego rodzaju produktów przeznaczonych na stół, akcesoriów kuchennych i  do dekoracji wnętrz. Sklep posiada w swoim katalogu wyroby najlepszych marek, takich jak: Villeroy&Boch, SMEG, WoodWick. Logo tych firm zrobi wrażenie na wszystkich zaproszonych gościach.

Ważne miejsce na stole zajmują sztućce. Nie trzeba chyba mówić o tym, że powinny być nieskazitelnie czyste i wypolerowane. Widelce, noże i łyżeczki to tego rodzaju wyroby, w które warto zainwestować. Będą nam wtedy służyły przez lata. W zestawie sztućców potrzebnych do urządzenia wystawnego obiadu, powinny znaleźć się również między innymi: widelczyki do ryby, ciasta, sosu. To jakiego rodzaju sztućce rozłożymy na stole, zależy oczywiście od serwowanego menu.

Szkło i zestawy do kawy

Trudno wyobrazić sobie uroczysty obiad lub kolację bez szklanek, kieliszków i porcelany do kawy. Jeśli chodzi o szklane wyposażenie stołu, to warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są wyroby dedykowane konkretnym napojom oraz trunkom. Wyodrębnia się szklanki do napojów zimnych i napojów gorących, kieliszki na wodę, wino, szampana, brandy, wódki, margarity, martini, sherry, koktajlowe.

W menu przygotowanym dla gości, oprócz dań obiadowych i przekąsek, umieszczamy również desery i ciasta. Aby je efektownie podać, potrzebne mogą być patera na ciasto lub pucharki na lody. Mile widziany jest także wysokogatunkowy zestaw filiżanek i talerzyków.

Dekoracje na stół

Końcowy efekt wyglądu naszego stołu będzie zależał od wybranych dekoracji. Mowa o obrusach, bieżnikach, serwetkach, świecznikach, lampionach, wazonach. Nakrywając stół do eleganckiego przyjęcia, pamiętajmy o zachowaniu spójności kolorów i wykorzystaniu wysokogatunkowych produktów.

Na przykład, gdy nasza zastawa stołowa jest wzorzysta, to w dobrym guście jest wybór jednokolorowego obrusa. Gdy sztućce są srebrne, to warto postarać się o dodatki również w tym kolorze. Pasować będą wtedy takie dekoracje stołu jak: świecznik wykonany ze stali nierdzewnej lub serwetki ze srebrną nitką. W wielu aranżacjach sprawdzają się szklane dekoracje w postaci lampionu albo wazonu na kwiaty.