jakie materiały i akcesoria są potrzebne do drukarki trójwymiarowej?

Jeszcze kilka lat temu druk trójwymiarowy był czymś niezwykłym, niespotykanym. Dla niektórych był technologią z kosmosu. Obecnie drukarki 3D są powszechnie spotykane, w biurach, a nawet domach prywatnych.

Dzięki drukarkom 3D jesteśmy w stanie wydrukować przestrzenne kształty. Jednak, aby to zrobić potrzebujemy zakupić odpowiednie urządzania oraz materiały eksploatacyjne. w sklepach papierniczych, znajdziemy wszystko co jest nam do tego potrzebne.

Drukarki 3D – ich eksploatacja to: filament, drut, wkłady, stojaki, podkładki, zestawy końcówek, taśmy i inne. Zawsze należy wybierać produkty znanych, sprawdzonych producentów.

Co jest potrzebne do drukowania 3D?

Abyśmy mogli spełnić swoje marzenie o druku trójwymiarowym, musimy zaopatrzyć się w niezbędne specjalne materiały i akcesoria. Tylko wtedy drukarka 3D może działać i drukować tak jak trzeba. Produkty, które wykorzystywaliśmy do tej pory do drukowania atramentowego, niestety nam się nie przydadzą.

Drukarki 3D - eksploatacja

Drukarki 3D nie wykorzystują tuszu, żeby stworzyć przestrzenny model. Zamiast tuszu używają filamentu. A co to takiego? Jest to materiał, który jest nawinięty na szpulę. Pod wpływem ciepła filament jest formowany we wnętrzu drukarki i przekształcony w wybrany model.

Filamenty dostępne są na rynku w różnych kolorach i o różnych właściwościach chemicznych. Rodzaje różnią się od siebie podatnością na obróbkę, wytrzymałością oraz działaniem wybranych substancji. Ciekawą wersją filamentu, jest ta która imituje drewno, metal lub szkło. Od naszych oczekiwań zależy wybór materiały do druku.

Najpopularniejsze filamenty do drukarek 3D

Do najpopularniejszych materiałów eksploatacyjnych do drukarek 3D, należą ABS oraz PLA. Są to materiały, które są dostępne wyłącznie w dobrych sklepach papierniczych. Ich cena jest przystępna, nie powinna nadwyrężyć domowego budżetu. Oprócz tych dwóch rodzajów materiałów, występuje jeszcze jeden. Jest to PET, czyli materiał służąc do produkcji plastikowych butelek.

Akcesoria do drukarek 3D

Dzięki wykorzystaniu dodatkowych gadżetów i akcesoriów do drukarek 3D, praca staje się bardziej komfortowa, jej efekty są lepsze. Dzięki dodatkom sprzęt będzie działała bez zarzutu, a drukowanie będzie się odbywało bez zakłóceń.

Przeczytaj też: http://www.sisr.pl/drukarki-3d-nowa-technologia-na-rynku/