Budowa domu kojarzy się z wieloma dniami spędzonymi na budowie, poszukiwaniem odpowiedniej ekipy oraz długim oczekiwaniem, aby móc wreszcie wprowadzić się do swojego wymarzonego lokum. Zazwyczaj trwa to minimum rok i to pod warunkiem, że będziemy posiadać naprawdę dobrą ekipę. Innym rozwiązaniem jest budowa domu z prefabrykatu.

Dom z prefabrykatów – bo liczy się Twój czas

Domy z prefabrykatów są bardzo popularne u naszych zachodnich sąsiadów. Do Polski dopiero ta moda dociera, jednak obecnie można zauważyć dużą tendencję wzrostu zainteresowania. Warto wiedzieć, że dom z prefabrykatu trwałością nie ustępuje domowi budowanemu klasyczną metodą. Jednak czas budowy jest zdecydowanie krótszy i już po okresie około 10 tygodni można się wprowadzić.

Cała konstrukcja, ściany, ścianki działowe powstają w fabryce. Następnie dowożone są na miejsce specjalnymi ciężarówkami. Teraz ekipa, która posiada doświadczenie w tego typu pracach łączy je całość. Przywodzi to na myśl budowę z klocków lego.

Przygotowanie wszystkich prefabrykatów jest na bieżąco monitorowana. Elementy wykonane są przy użyciu najnowocześniejszych maszyn. Duży nacisk kładziony jest także na detale.

Dom z prefabrykatów – ilość ma znaczenie

Wiele osobom wydaje się, że trudno znaleźć biuro projektowe, które wykona projekt domu z prefabrykatów. A jest to dużą nieprawdą i nieścisłością. Oczywiście projektów takich domów jest mniej niż klasycznych, jednak mimo wszystko bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto także wiedzieć, że projekt domu z prefabrykatów można zakupić w biurze projektowym, a także często firmy, które budują takie domy mają swoje projekty, co nie oznacza, że nie można narzucić własnych zmian.

Bardzo często nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami

Dom z prefabrykatów- koszty

Cena domu z prefabrykatów jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku domów budowanych systemem gospodarczym. Warto jednak wiedzieć, że od samego początku, tj. wykonania kosztorysu znamy jego cenę.

W przypadku klasycznej budowy trzeba znaleźć odpowiednią ekipę. Nie jest to łatwe, również często zdarza się tak, że umawiamy się na konkretną cenę, jednak później wychodzą dodatkowe koszty i musimy dopłacić.

W przypadku domu z prefabrykatów nie mamy takiego problemu. Warto wiedzieć, że kwota jaka znajduje się na umowie jest ostateczną. Oczywiście takie domy objęte są kilkuletnią gwarancją. Zatem w przypadku jakichkolwiek usterek, choćby bardzo, małych mamy pewność, że zostaną one naprawione, a my nie poniesiemy z tego tytuły jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

Artykuł powstał przygotowany na podstawie materiałów znalezionych na hogerdom.pl