Designerskie meble i dodatki do salonu

Aranżacja pokoju dziennego to bardzo ważne przedsięwzięcie, w końcu to w tym pomieszczeniu będziemy spędzać najwięcej czasu. Salon powinien prezentować się przytulnie i stylowo, ponieważ to tutaj przyjmujemy swoich gości. Jednak przede wszystkim miejsce to powinno być niebywale funkcjonalne.

Wygodny komplet wypoczynkowy

Odwiedzając sklep z meblami możemy znaleźć ciekawe sofy i fotele, których design jest zgodny z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Meble do salonu nie muszą być z tego samego kompletu, obecnie dużą popularnością cieszy się styl eklektyczny, który łączy ze sobą kilka z pozoru nie powiązanych ze sobą firm. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie nowej sofy, utrzymanej w ciepłym stylu skandynawskim z używanymi fotelami. Te ostatnie najlepiej wybrać w wersji PRL, tego typu meble można teraz znaleźć w bardzo niskich cenach, a dzięki nim otrzymamy niezwykle ciekawy efekt końcowy. Do tego należy dobrać jeszcze efektowny stolik kawowy, najlepiej taki wykonany z połączenia metalu i surowego drewna. Tego typu stolik ma niezwykle nowoczesny i nieco surowy design, który doskonale odnajdzie się z sofą i fotelami w stylu PRL i skandynawskim.

Oświetlenie

Nie można przecenić ogromnej roli, jaką odgrywa oświetlenie w aranżacji salonu. Dzięki odpowiednio rozmieszczonym punktom światła pokój nabierze przytulnego charakteru i będzie dostatecznie rozjaśniony nawet w nocy. Jeśli chcemy uzyskać ciekawy design, możemy wypróbować oświetlenie w stylu industrialnym, na przykład w postaci prostych kabli, przyczepionych do sufitu i zwieńczonych zwykłymi żarówkami. Jako górne oświetlenie do salonu sprawdzi się również lampa zaopatrzona w wiatrak, który zapewni nam powiew chłodnego powietrza w trakcie upalnych dni. Warto wybrać model w pastelowych odcieniach wykonany z metalu, który doskonale pasuje do stylu skandynawskiego. Nie można zapomnieć także o oświetleniu punktowym, w postaci lampy podłogowej oraz kinkietów. Warto też zainwestować w popularne ostatnimi czasy żarówki, w których wnętrzu umieszczono miedziane druty.

Efektowne dodatki

Kiedy już wybraliśmy meble oraz oświetlenie do naszego salonu, warto jeszcze zainwestować w ciekawe dodatki. Najważniejszym elementem będą kwiaty doniczkowe, dzięki którym pokój będzie bardziej przytulny. Możemy je umieścić na ścianie na podwieszanych kwietnikach, a także na podłodze, w efektownych donicach. Poza tym pamiętajmy też o kolorowych akcentach, które przełamią monotonię jasnych kanap i foteli. Wystarczy kolorowy kilim i poszewki na poduszki, a pokój dzienny nabierze innego charakteru.