roleta dzień i noc

Jeszcze do niedawna uznawane za zupełną nowość, dziś można je spotkać w każdym sklepie z roletami i w wielu domach. Rolety dzień i noc mają naprawdę wiele zalet: pozwalają dostosować poziom zaciemnienia pokoju do własnych potrzeb, mają bardzo nowoczesny design i na dodatek są dość tanie. Rozważasz montaż w swoim domu? Poznaj zatem trzy najważniejsze rodzaje tego typu rolet.

Rolety z prowadzeniem żyłkowym

Ten typ rolet sprawdzi się najlepiej w przypadku okien na poddaszu lub często uchylanych. Bardzo często w takiej sytuacji klasyczne modele nieestetycznie odstają od szyby lub uderzają o nią z każdym podmuchem wiatru, powodując denerwujący hałas. Na stronie https://rolety24.net/ można znaleźć szeroki wybór mini rolet dzień i noc z prowadzeniem żyłkowym, które jest zaprojektowane właśnie z myślą o takich problemach.

Na ramie okna mocuje się specjalne uchwyty, które sprawiają, że roleta nie odstaje od szyby nawet po uchyleniu okna. Montaż jest zupełnie bezinwazyjny, dlatego nie trzeba obawiać się o konieczność remontu. Ponadto zajmuje dosłownie kilka chwil i nie wymaga doświadczenia w majsterkowaniu lub nawet posiadania narzędzi. Mechanizm żyłkowy jest na dodatek właściwie niewidoczny, co pozytywnie wpływa na wygląd okna.

Rolety dzień i noc w kasecie płaskiej

Modele montowane w kasecie płaskiej również nie wymagają wiercenia, robienia otworów ani żadnej innej ingerencji w ścianę. Takie rolety duo dzień noc wystarczy zamocować na ramie okna przy pomocy specjalnej taśmy lub kleju. Jest to świetne rozwiązanie dla osób wynajmujących mieszkanie, które chcę nieco zmienić jego wystrój, a nie mają pozwolenia na gruntowny remont lub stosowanie metod pozostawiających dziury w ścianie.

Sporą zalety rolet z płaską kasetą jest możliwość dłuższego korzystania z produktu. Zwinięty materiał jest schowany w kasecie, dzięki czemu nie osiada na nim kurz i nie jest wystawiony na działanie promieni słonecznych. Płaska kaseta nie zajmuje wiele miejsca, wygląda bardzo estetycznie i pozwala na otworzenie okna na oścież. Dzięki prowadnicom bocznym roleta zawsze przylega do szyby.

Rolety montowane w kasecie przestrzennej

Rolety w kasecie przestrzennej działają dokładnie tak samo jak modele w kasecie płaskiej. Jedyną istotną różnicą jest wygląd samej kasety, która jest większa, bardziej przyciąga uwagę i może być pewnego rodzaju elementem dekoracyjnym. Podczas zakupów warto jednak wziąć pod uwagę, że obudowa odstaje od szyby na dobre kilka centymetrów i w niektórych przypadkach może utrudniać swobodne otwieranie okna.

W przeciwieństwie do płaskiej wersji kaseta przestrzenna pozwala na zamontowanie jednej rolety na oknie balkonowym lub podzielonym. Ponadto kasetę montuje się do skrzydła okna, a nie do listew przyszybowych. Natomiast sam materiał rolety ze sklepu Rolety24.net porusza się przed oknem i nie znajduje się tak blisko szyby jak w przypadku modelu z płaską kasetą. W obu przypadkach nie ma możliwości montażu, jeśli jest obecny nawietrznik.