Składane meble ogrodowe – niezbędne na małym balkonie

Balkony, nawet te większe, nie oferują wyjątkowo dużej przestrzeni. W większości przypadków umieszcza się na nich meble dopasowane rozmiarem, które nie przytłaczają i nie zagracają dostępnego miejsca. Najlepszym wyborem będą składane meble ogrodowe.

Chęć nabycia mebli na balkon wiąże się z tym, że w dużej ilości mieszkań to właśnie balkon jest jedynym miejscem, które można wykorzystać w celu relaksu. Nawet jeśli mamy niewielki balkon, można niskim nakładem kosztów przekształcić go w małą, ale wyjątkowo estetyczną oazę spokoju. W przypadku posiadania takiego balkonu trzeba pomyśleć nad najlepszym i najbardziej rozsądnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Przede wszystkim trzeba poszukać mebli, które rozmiarem będą pasowały do tak niedużego miejsca. Dlatego też warto zwrócić uwagę na składane meble ogrodowe, które mają nie tylko małe rozmiary, ale są warte zakupu również z uwagi na możliwość łatwego złożenia.

Meble drewniane

Wykorzystanie drewnianych mebli do zabudowy balkonu jest doskonałym wyborem. Materiał ten powoduje odczucie wrażenia bliskości natury i przytulności. Najprostszy zestaw mebli z drewna na balkon to oczywiście stolik i krzesła. Na najmniejszym balkonie powinno się ustawić meble o kształcie prostokątnym lub kwadratowym, bo są łatwiejsze do wpasowania blisko ścian. Żeby pozbyć się wrażenia surowości, krzesła można wyposażyć w poduszki na siedzeniach (np. wykonane przez zdolną mamę czy babcię na szydełku lub drutach), a stolik pomalować lakierem lub lakierobejcą. Dostępne w sklepach składane meble drewniane są po złożeniu wyjątkowo malutkie i lekkie. Często praktykuje się ich wieszanie po złożeniu na specjalnie przygotowanych hakach. W przypadku mebli drewnianych istotne jest ich właściwe przechowywanie i zabezpieczenie przed wilgocią. Nawet gdy balkon jest dobrze zadaszony, mogą się mniej lub bardziej zniszczyć. Stosuje Składane meble ogrodowe – niezbędne na małym balkoniesię wtedy tzw. odświeżenie za pomocą papieru ściernego, a później odmalowanie.

Meble aluminiowe

Ich zaletą jest nowoczesny wygląd i duża lekkość. Nie niszczą się też pod wpływem wilgoci. Najlepiej będą pasowały do niedużych balkonów bez zbędnych dodatków. Można wybrać fotel lub krzesło, które zapewnią wystarczającą wygodę użytkownikom. Nie trzeba wyposażać ich w poduszki, bo od razu mają miękkie i estetyczne siedziska wykonane z siatki. Do tego dobiera się stolik – jak wyżej, na małym balkonie najlepszy będzie kwadratowy i prostokątny.  Aluminiowy stolik lepiej niż drewniany sprawdzi się jako miejsce na doniczki z roślinami, bo nie grozi mu uszkodzenie w wyniku kontaktu z wodą.

Turystyczne meble z tworzywa

Jeśli często podróżujesz, być może posiadasz zestaw składanych mebli turystycznych, które również nieźle sprawdzą się jako wyposażenie balkonu. Ich niewielka cena i odpowiedni rozmiar zapewnią ci wygodę podczas urządzania kącika relaksu na balkonie. Wybierz np. rozkładane krzesło lub fotel dla zapewniania sobie maksymalnej wygody, do którego dokupisz stolik pasujący rozmiarem. Meble takie tworzą na balkonie atmosferę przypominającą wakacje na łonie natury.