Sako – mebel jedyny w swoim rodzaju

0
1616

Pierwsze modele tego szczególnego mebla powstały w latach 70. ubiegłego wieku we Włoszech – od tego czasu siedziska, fotele czy też po prostu worki (z włoskiego sacco) ewoluowały i zdobywały sobie kolejne rzesze sympatyków wśród pasjonatów niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych. Sako mogą się świetnie prezentować w różnych miejscach – zarówno w domach, jak i np. w przedszkolach, ale odnajdą się też w przestrzeni biurowej. 

Relaks w najlepszym stylu

Niezależnie od wybranego modelu sako, mebel ten posiada jedną zupełnie wyjątkową cechę – jego struktura zapewnia idealne ułożenie dla ciała. Worek wypełniony granulatem styropianowym w osłonie wysokiej jakości materiałów obiciowych (takich np. jak ekoskóra, poliester czy plusz) pozwala na optymalny relaks. 

Sako jest doskonałym pomysłem na spokojny wypoczynek, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Gdy tylko wypróbujemy możliwości tego szczególnego fotela, będziemy marzyli o każdej wolnej chwili w nim spędzonej – z ulubioną książką, z muzyką albo podczas oglądania transmisji sportowej. Sako sprzyja każdej formie wypoczynku.

To idealne miejsce także dla kobiet w ciąży – mogą się świetnie zrelaksować, układając w ulubionej pozycji – sako podąża za naszym ułożeniem, dlatego jest polecane wszystkim osobom, które odczuwają dyskomfort w obrębie kręgosłupa. Sprawdzi się również doskonale jako fotel do karmienia. Na tym jego możliwości się nie kończą – może być też atrakcją dla dzieci.

Modele wyprodukowane z myślą o najmłodszych użytkownikach są utrzymane w dziecięcym stylu – a więc wykonane z miękkich materiałów, które zapraszają do odpoczynku, np. podczas czytania baśni czy malowania, rysowania albo oglądania bajki w TV. Styl ten to również kolory obicia – jasne, pastelowe albo wyraziste, we wzory nawiązujące do popularnych bajek, gier komputerowych, dyscyplin sportu itp. 

Doskonały pomysł na prezent

Różne motywy kreatywne, które stają się inspiracją do tworzenia kolejnych kolekcji i modeli sako, powodują, że meble te stale zyskują na popularności. Wobec wielu z nich trudno przejść obojętnie – kolorowy fotel-worek znajdujący się w niewielkim pokoju, ale również w salonie, czy też w innym miejscu – np. strefie relaksu w biurowcu.

Większość z nas nie może się oprzeć pokusie natychmiastowego wypróbowania możliwości sako. Już na pierwszy rzut oka ten wyjątkowy mebel stwarza wrażenie ponadstandardowego komfortu. Jeśli spróbujemy wrażenia skonfrontować z rzeczywistością, na pewno prędzej czy później będziemy chcieli, aby sako zagościło i w naszym domu czy firmie.

W związku ze swoją uniwersalnością sako stało się w ostatnich latach jednym z ciekawszych pomysłów na prezent. Wiele osób nabywa ten przedmiot właśnie w tym celu. Odpowiednio dobrany do gustu i stylu osoby obdarowywanej na pewno zostanie przyjęty z niekłamaną radością.

Sako jest nie tylko wygodne, niebanalne i atrakcyjne wizualnie, ale również łatwe do utrzymania w czystości. Niektóre modele z powodzeniem można umiejscowić w ogrodzie czy na tarasie – są one wykonane z materiałów wodoodpornych, a więc nie zaszkodzi im nawet nagła zmiana pogody. Można je szybko wyczyścić, nie stracą natomiast nic ze swojego kształtu. Z tych też powodów sako sprawdzają się jako meble dla dzieci. 

Worki typu sako można łatwo przenosić z miejsca na miejsce, co jest ich kolejnym atutem, szczególnie dla tych osób, które lubią zmiany w swoim otoczeniu. Wystarczy np. wnieść kolorowe sako do pokoju urządzonego w minimalistycznym stylu i utrzymanego w chłodnych kolorach, aby przestrzeń nabrała zupełnie innego klimatu.