Profile aluminiowe. Dostępne typy i zastosowania

Profile wykonane z metalu mogą być bardzo przydatne podczas rozmaitych prac. Zarówno związanymi z remontami i budownictwem, jak też innymi. W sprzedaży dostępne są dziś różne typy profili, przede wszystkim wykonane ze stali oraz z aluminium. I to te ostatnie zrobiły zawrotną „karierę”, łącząc udanie wytrzymałość z niską wagą i łatwością obróbki. Profile aluminiowe służą dziś do wykonywania różnych prac, w tym tych o znaczeniu kluczowym z punktu widzenia wykańczania i aranżacji wnętrz. Dlatego warto się im przyglądać z uwagą, doceniając rolę, jaką obecnie odgrywają.

Dobry profil aluminiowy – skąd go wziąć?

Kształtowniki z aluminium są dziś łatwe do kupienia. Zarówno pod kątem skali dystrybucji, jak i ceny. Koszty związane z nabyciem nawet sporej ilości profili nie są wysokie, ponieważ aluminium jest metalem relatywnie niedrogim i pozyskiwanym na bardzo dużą skalę. Łatwość uzyskiwania różnorodnych form sprawia, że udaje się kupić znakomite pod względem jakościowym profile o odmiennym kształcie. Profile w kształcie litery C, U czy T zalicza się do najbardziej popularnych. Są szeroko wykorzystywane w konkretnych pracach budowlano-remontowych.

Nie ma znaczenia, czy celem klienta są kątowniki czy aluminiowy płaskownik – je także uda się bez trudu znaleźć w szerokim asortymencie sklepów oraz hurtowni. Gdzie najlepiej robić takie zakupy? Oczywiście tam, gdzie najtaniej, a więc w sieci. Do największych dostawców profili alu zalicza się e-Armet.pl – hurtownia zajmująca się także sprzedażą detaliczną. – Z naszej oferty korzystają firmy budowlane i wykonujące remonty, ale także osoby indywidualne. Nasze profile aluminiowe są osiągalne w pełnym zakresie standardowych form – wyjaśnia pan Przemysław, specjalista sklepu. – Mamy przy tym naprawdę konkurencyjne ceny i gwarantujemy ekspresową wysyłkę – dodaje.

Rodzaje profili aluminiowych

Jak już wspomniano, wśród dostępnych profili znaleźć można warianty płaskie oraz kątowniki – równoramienne i nierównoramienne. Była również mowa o profilach w innych kształtach. Ceowniki, a także teownik poszerzają możliwości montażowe. Okazują się przydatne przy budowaniu różnego typu stelaży – chociażby pod sufity podwieszane, a także ściany działowe z płyt GK. Możliwości w tym zakresie są bardzo duże. Nie ma też przeszkód, aby za pomocą profili konstruować szkielety dla dekoracji scenicznych czy instalacji artystycznych. Ich lekkość i uniwersalność otwierają szerokie pole możliwości.

Do tej pory była mowa o profilach otwartych, jednakże istnieją również te zamknięte. Do czego można je stosować? Także sprawdzają się przy rozmaitych stelażach. Spisują się też znakomicie jako elementy do konstruowania prostych mebli socjalnych, takich jak regały, szafki czy stoły. Rura kwadratowa, jak i rura prostokątna to ciekawe rozwiązania o niemałym spektrum zastosowań. Uzupełniają one inne typy profili aluminiowych, na których bazując, można tworzyć szereg konstrukcji przydatnych nie tylko w kontekście placu budowy i remontów.

Zobacz ofertę profili aluminiowych na e-armet.pl

Hurtownia ARMET, ul. Reglowa 13, 60-113 Poznań.