Posiadasz samochód elektryczny? Zdecyduj się także na ładowarkę!

Posiadacze samochodów elektrycznych często zadają sobie pytanie, w jaki sposób mają ładować swoje pojazdy. Ładowanie ich na mieście jest dobre, jeśli akurat parkujemy w miejscu, w którym jest dostęp do ładowarki, ale… nie zawsze jest to możliwe. Nie wydaje się też możliwe ładowanie ze zwykłego gniazdka. Co w takim razie należy zrobić?

Ładowanie samochodu na mieście nie jest wygodne

Oczywiście, w wielu polskich miastach powstają nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Znajdują się na stacjach benzynowych, w specjalnie wyznaczonych do tego punktach, a także przy niektórych parkingach, galeriach handlowych czy sklepach takich jak Lidl. Nie oznacza to jednak, że zawsze mamy dostęp do takiego miejsca. A co więcej, ładowanie samochodu nie jest tam wcale wygodne.

Jeśli akurat przebywamy w okolicy parkingu czy stacji, na której udostępnione jest ładowanie samochodów elektrycznych, możemy skorzystać z takiego rozwiązania, aby uzupełnić baterię. Jeśli jednak do punktu  ładowania jest daleko i wcale nie zamierzamy spędzać czasu w jego okolicy, nie sposób jest podjechać tam i stać, czekać aż auto się ładuje, a potem wracać do domu. To zwykła strata czasu, na którą nie możemy sobie pozwolić. Takie rozwiązanie nie byłoby ani ekonomiczne, ani wygodne.

Ładowanie we własnym garażu

Dlatego też konieczne jest posiadanie własnej ładowarki domowej (a raczej umieszczonej w garażu). Jest to konieczne ze względu na możliwość spokojnego ładowania samochodu elektrycznego wtedy, kiedy po prostu go nie używamy, z myślą o kolejnym wyjeździe. W ten sposób zawsze jesteśmy przygotowani na wyjazd i niespodzianki. A jednocześnie nie tracimy czasu na ładowanie, tylko uzupełniamy baterię, jednocześnie zajmując się innymi zadaniami.

Ładowanie we własnym garażu jest najbardziej wygodnym rozwiązaniem, na które można się zdecydować. Jednocześnie może być bardzo ekonomiczne, jeśli tylko zaopatrzysz się we właściwą ładowarkę. Właściwą… czyli jaką?

Ładowarka połączona z fotowoltaiką

Być może masz już w swoim domu system fotowoltaiczny albo planujesz w niego zainwestować. To świetny sposób na obniżanie codziennych kosztów energii elektrycznej. Co więcej, system fotowoltaiczny możesz w efektywny sposób połączyć z ładowarką do samochodów elektrycznych, dostępną pod adresem https://columbusenergy.pl/dla-domu/ladowarki-do-samochodow/.

Proponowana ładowarka do samochodów elektrycznych jest urządzeniem, które czerpie energię z paneli słonecznych (po przetworzeniu w odpowiedni sposób), czyli tak naprawdę ze słońca. W ten sposób ładowanie pojazdu odbywa się bez ponoszenia dodatkowych kosztów za prąd. W praktyce będziesz więc jeździć swoim pojazdem dosłownie za darmo.

Warto także zwrócić uwagę, że taka instalacja odznacza się najwyższą jakością wykonania i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ładowarki do samochodów elektrycznych zabezpieczone są przed przepięciami czy skokami napięcia, chronią więc pojazd i dom przed niespodziewanymi problemami. Innymi słowy: naładujesz swój samochód za darmo, bez obawy o jego stan.