Plisowane rolety – niedroga aranżacja okna

Okna w mieszkaniu stanowią nie tylko niezbędną część struktury budynku, są również ozdobą i gwarantują wpuszczanie do wnętrza odpowiednich ilości światła słonecznego. Od wielu już lat panuje zwyczaj na zasłanianie i dekorowanie okien, co ma na celu objęcie kontroli nad wpadającymi do wewnątrz promieniami słońca oraz podkreślenie urody pomieszczeń. Istnieje bardzo dużo różnych sposobów na udekorowanie okna. Najlepsze są te jednocześnie praktyczne i estetyczne. Jednym z ciekawych i niebanalnych pomysłów jest wykorzystanie rolet plisowanych.

Rolet plisowanych czar

Mnóstwo zalet i niska cena – to krótka charakterystyka rolet plisowanych. Jeśli preferujesz właśnie taki sposób dekoracji okien, będzie to wybór idealny dla ciebie. Jakiś czas temu ten model rolet nie cieszył się zbytnim zainteresowaniem, głównie z uwagi na pewne problemy techniczne związane z mocowaniem i konserwacją. W miarę eliminowania kolejnych tego typu wad, produkt stał się znacznie bardziej popularny. Niewysoka cena w stosunku do podobnych sposobów „zagospodarowania” okna zachęca do wypróbowania rolet nawet zagorzałych miłośników firanek. Jest jeszcze kilka zalet, jakie koniecznie trzeba wymienić, między innymi łatwy montaż, bezproblemowe dopasowanie do różnych stylów i Plisowane rolety – niedroga aranżacja oknaaranżacji wnętrza, odporność na kurz, ogromne możliwości konfiguracyjne.

Po to właśnie są rolety…

Dzięki wyposażeniu okna w rolety plisowane zyskasz możliwość bardzo łatwego regulowania, ile światła słonecznego chcesz wpuścić do swoich pomieszczeń. Istnieje przynajmniej kilka typów rolet, na przykład półprzezroczyste, idealne do wszelkich pokoi, do których naturalnie dopływa dość mało światła. Doskonale zasłaniają wnętrze mieszkania przed wzrokiem przechodniów, ale jednocześnie wpuszczają do środka światło w optymalnej ilości. Tam, gdzie słońca jest nadmiar, możesz założyć inny typ rolet – plisy półzaciemniające. Ochronią one pokój przed zbytnią ingerencją słońca, nie dopuszczą też do powstania zbyt wysokiej temperatury. Jeszcze inny polecany model to tzw. rolety noc-dzień. Można je dowolnie ustawiać, wpuszczając dużo światła lub blokując jego dostęp.

Estetyczny i elastyczny wybór

Większość osób, które po raz pierwszy mają kontakt z roletami, obawiają się problemów przy zakupach w związku z ich odpowiednim rozmiarem. Większość sklepów oferuje możliwość nabycia rolet na wymiar, co oznacza, że taki sposób dekoracji okna może wypróbować dosłownie każdy. Wystarczy wymierzyć okna lub poprosić o realizację takiej usługi. Możliwe jest zakupienie rolet pasujących na okna o nietypowych wymiarach i kształtach oraz te położone w niestandardowej pozycji (np. dachowe).

Mnóstwo ciekawych rozwiązań kolorystycznych i nie tylko

Dobrze dobrana dekoracja okienna wpływa pozytywnie na całe wnętrze. Wybierając rolety plisowane, automatycznie podniesiesz przytulność każdego pokoju, a nie ograniczysz wizualnie jego rozmiarów (w przypadku zasłon czy firan efekty te często są powiązane). Duża gama dostępnych kolorów, jak też faktur na powierzchni rolety, uczyni zakupy wyjątkowo przyjemnymi. Możesz wybrać taką barwę, która dostarczy do wnętrza powiew świeżości i wpłynie na twój pozytywny nastrój podczas korzystania z pomieszczenia.