Odkurzacz piorący - czym się różni od tradycyjnego?

Odkurzacz piorący przyda się w każdym domu, w którym znajduje się spora ilość różnego rodzaju dywanów. Jest to urządzenie, które umożliwia nam ich szybkie, samodzielne pranie, które możemy wykonać w domowym zaciszu. Nie musimy wtedy zatrudniać firmy sprzątającej.

Odkurzacz piorący skutecznie wciąga kurz oraz wszelkie zanieczyszczenia. Z jego pomocą możemy wyczyścić nie tylko dywany, ale też fotele, krzesła, kanapy, a nawet tapicerkę w samochodzie. Po upraniu dane powierzchnie są pozbawione roztoczy, co jest ważną informacją dla osób borykających się z alergią.

Jak działa odkurzacz piorący?

W podstawowym modelu odkurzacza piorącego znajdują się zazwyczaj dwa pojemniki, jeden służy do gromadzenia brudu od wyssanego powietrza. Z kolei w drugim znajduje się wodą, do której został dodany specjalny środek chemiczny, który jest przeznaczony do takiej czynności.

Aby uprać dywan należy najpierw na jego powierzchnię zaaplikować specjalny środek, którego zadaniem jest wytworzenie piany. Następnie musimy odczekać kilkanaście minut, dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia będą łatwiej znikały. W następnym etapie poddajemy dywan działaniu odkurzacza, a dokładniej wody, która się w nim znajduję, pod ciśnieniem. Podczas tego procesu woda wnika głęboko w strukturę dywanu i skutecznie rozpuszcza brud, który zostaje odprowadzany do pierwszego pojemnika.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza piorącego?

Przed wyborem odpowiedniego modelu odkurzacza do prania, należy zastanowić się do czego ma on nam służyć. Najbardziej optymalną decyzją jest wybór urządzenia, który służy głównie do odkurzania. Aby stał się piorący, należy wymienić w nim kilka części.

Jeżeli nie bardzo widzimy się w roli majsterkowicza i wolimy kupić gotowe urządzenie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego siłę ssania, moc oraz pojemność zbiorników. Równie ważny jest rodzaj filtrów, który jest zastosowany w urządzeniu oraz jego wyposażenie w akcesoria dodatkowe.

Pod uwagę warto wziąć również uniwersalność odkurzacza. Może opłaca się dopłacić i kupić urządzenie, które przyda się również do odkurzania. Na rynku są dostępne odkurzacze 2w1, za pomocą którego możemy pracować zarówno na sucho i mokro.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/odkurzacz-pioracy-na-co-zwrocic-uwage-przy-jego-zakupie/