Modne komody do salonu

Ważnym elementem wyposażenia nie tylko pokoju dziennego, ale także przedpokoju czy sypialni jest ponadczasowa i niezwykle praktyczna komoda. Niezależnie od tego, na jaki model komody się zdecydujemy, pozwala ona, ze względu na swoją funkcjonalność, znakomicie zagospodarować przestrzeń salonu, a także, dzięki unikatowemu designowi, podkreślić jego indywidualny charakter. Komodę możemy idealnie dobrać do aranżacji pomieszczenia i znakomicie dopełnić jego wystrój, wybierając, w zależności od upodobań, mebel w stylu prowansalskim, klasycznym lub industrialnym.

Na pamiątki, sztućce i dokumenty

Jako meble niezwykle funkcjonalne komody nigdy nie wychodzą z mody i wciąż stanowią popularny element wyposażenia mieszkań. Wraz ze zmieniającymi się trendami urządzania wnętrz pojawiają się wprawdzie ich nowe odsłony, ale co do istoty się nie różnią od swoich odpowiedników sprzed lat. Niezmiennie stanowią więc bardzo praktyczne i niezastąpione miejsce na przechowywanie różnego typu potrzebnych w domu rzeczy.

Komoda z szufladami znakomicie sprawdzi się w sypialni na bieliznę osobistą czy drobniejsze części garderoby. Jeśli mebel ustawimy w salonie, można z powodzeniem go przeznaczyć na pamiątki, zdjęcia czy akcesoria elektroniczne. Komody świetnie nadają się też do przechowywania dokumentów. W jadalni komodę można z kolei wykorzystać na sztućce, obrusy i akcesoria niezbędne do nakrywania stołu.

Dekoracja w stylu prowansalskim

Zalety komody nie ograniczają się jednak do jej szerokiego i właściwie uzależnionego wyłącznie od indywidualnych preferencji zastosowania. Pochodząca z kolekcji sklepu WikiMeble komoda w topowym stylu prowansalskim będzie również stanowić wyjątkową dekorację salonu. Unikatowy design mebla i pastelowa kolorystyka znakomicie dopełnią przytulne i jasne wnętrze pokoju dziennego, a wyeksponowana na komodzie kompozycja kwiatowa lub ceramiczny świecznik sprawi, że całość będzie się prezentować wyjątkowo efektownie.

Do industrialnego wnętrza

Wymarzoną propozycję do pokoju dziennego w modnym stylu industrialnym lub minimalistycznym stanowią z kolei komody narożne do salonu z pogrubionym blatem. Mebel w ciemnym odcieniu, o surowym i dość masywnym wyglądzie idealnie komponuje się z oświetleniem w stylu przemysłowym i oszczędnymi w formie elementami wyposażenia wnętrza. Komody narożne są ponadto bardzo praktycznym rozwiązaniem do salonów o niezbyt dużym metrażu, gdyż nie zabierają wiele miejsca i pozwalają zagospodarować niewykorzystaną przestrzeń w rogu pomieszczenia.