Eleganckie i funkcjonalne – nowoczesne narożniki nie tylko do salonu

0
2201

Idealny salon, a może pokój dla dziecka? Żeby takie były, konieczne jest odpowiednie zagospodarowanie tych przestrzeni, czego nie da się osiągnąć bez dobrej jakości mebli. Powinny być one wygodne, stabilne, trwałe i oczywiście estetyczne, niezależnie od stylu, jaki preferujemy. Dopiero te wszystkie cechy łącznie mogą stworzyć zarówno mebel idealny, jak i salon czy inny pokój, który będzie komfortowy i niebanalny.

Narożnik, czyli mebel bazowy

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek pokój bez mebli wypoczynkowych. Nie zawsze muszą to być komplety, które zabierają sporo miejsca. Coraz częściej decydujemy się na zakup mebli, które mogą pełnić różne funkcje. Bez wątpienia meblami, które stanowią swego rodzaju bazę do tworzenia aranżacji całego pokoju, są sofy oraz cieszące się obecnie dużą popularnością kanapy narożne, zwane również narożnikami.

Te wysoce funkcjonalne meble wypoczynkowe do niedawna kojarzyły się z większymi metrażami pokojów, salonów, czy apartamentów. Rzeczywiście, większość modeli narożników charakteryzuje się dość pokaźnymi gabarytami, ale nie jest to już regułą. 

W dobrych sklepach meblowych znajdziemy coraz więcej narożników w mniejszych rozmiarach, które świetnie prezentują się również w niewielkich pokojach. W sklepie internetowym Sofart.pl można np. dokonać zakupu kanap narożnych w wymiarach: 200 x 140, 200 x 200 i większych – nawet powyżej 250 x 250 cm. 

Narożniki, nawet te najmniejsze, zapewniają dużą powierzchnię użytkową, zarówno dzienną, jak i nocną. Wiele narożników posiada funkcję spania i w związku z tym także wyposażono je w schowek na pościel.

Trwałość i elegancja

Nawet najbardziej funkcjonalny mebel nie spełni oczekiwań większości osób, jeśli nie będzie się odpowiednio prezentował. Na ową prezencję składają się przynajmniej dwie cechy: linia mebla (modelu) oraz kolorystyka, w której jest utrzymany. Bardzo istotne są również materiały, z których taki mebel wykonano.

Kolorystyka proponowana w ramach różnych kolekcji, takich jak m.in. narożniki minimalistyczne, w stylu skandynawskim, ponadczasowe klasyki jak modele chesterfield, narożniki rozbudowane (kanapy w kształcie litery “U”, czy też narożniki z pufami), daje możliwość spełnienia nawet najbardziej zróżnicowanych oczekiwań.

Najmodniejsze są różne odcienie szarości, kolor biały, czarny oraz beż. Coraz chętniej zamawiane są także narożniki w kolorze ciemnozielonym, fioletowym, czerwonym, pomarańczowym, czy żółtym. Z drugiej strony, zwolennicy umiarkowanych i stonowanych barw zainteresowani są narożnikami w niebanalnie prezentujących się lekkich pastelach.

Narożniki nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością – dobranie właściwego modelu gwarantuje sukces wystroju całego wnętrza, w którym pojawi się taki mebel.