doniczki produkcyjne

Doniczki produkcyjne to dany rodzaj doniczek, które produkowane są masowo. Dlatego też,​  jeżeli produkowany jest jeden ich rodzaj, każda z nich wygląda tak samo, różnią się jedynie wielkością czy kolorem. Doniczki produkcyjne ​  mają więc słabszą jakość niż donice​ produkowane w mniej licznych seriach, ale ich hurtowe kupno pozwala na zakup w bardzo korzystnych cenach.

Wady i zalety. Dla kogo warto?

Zdecydowanie największą wadą doniczek produkcyjnych ​jest ich jakość. Jednak nie jest to​   zasada, która zawsze się potwierdza. Przed zakupem należy dowiedzieć się z jakiego tworzywa wykonana jest donica i czy spełnia nasze wymagania. Jednocześnie kolejną wadą, która właśnie okazuje się być największą ich zaletą, jest monotonność tych doniczek. Każda z nich jest taka sama, różnią się jedynie wielkością czy kolorem, jednak w większości dominuje pod tym względem kolor czarny czy brązowy. Dlatego też pozostawia to możliwość, iż każdą taką donicę produkcyjną ​   można przysposobić do donicy​     spersonalizowanej. Możemy po prostu zmieniać jej wygląd dowolnie. Dodatkowo świadomość zakupu donicy w niższej cenie sprawia, że nie musimy się przejmować czy zostanie ona wyrzucona czy nie po stwierdzeniu, iż nie jest jednak dla nas odpowiednia. Ozdabianie własnej donicy wzmaga kreatywność, a przede wszystkim pozwala na tworzenie własnych, indywidulanych aranżacji związanych z pomysłami wyglądu naszego ogrodu, domu, tarasu czy balkonu. Dodatkowo możemy mieć pewność, że będzie ona oryginalna i niepowtarzalna.

doniczka produkcyjna ma wiele zastosowań

Najlepsze zastosowanie – uprawa produkcyjna roślin

Doniczki produkcyjne najlepiej sprawdzą się jednak w wypadku uprawiania dużych​  plantacji, czy to drzew, kwiatów czy innych roślin, ponieważ przy takim zastosowaniu estetyka doniczki pozostaje drugorzędna. Doniczki produkcyjne ​wykonane są z wysokiej​    jakości czarnego plastiku. Nadają się doskonale do produkcji rozsady roślin, siewu, jak i sadzonkowania. Mogą służyć do ukorzeniania sadzonek zielnych. W dnie doniczek znajdują się otwory, dzięki którym odprowadzany jest nadmiar wody, który zbiera się podczas podlewania roślin. Uzupełnione dodatkowo odpowiednim podłożem utrzymują wilgotność gleby i odpowiednią temperaturę. Przyczynia się to do szybkiego kiełkowania nasion i efektywnego ukorzeniania roślin.

Elastyczność plastiku, z którego wykonane są doniczki produkcyjne ​sprawia, że z łatwością​     można wyciągnąć z nich młode rośliny wraz z bryłą korzeniową nie powodując ich uszkodzenia. Wystarczy jedynie odpowiednio namoczyć podłoże, a następnie delikatnie nacisnąć boki doniczki. Jest to bardzo przydatne, ponieważ masowa uprawa roślin wiąże się nieustannym przesadzaniem ich do coraz większych donic.

Doniczki produkcyjne mają zatem swoje wielorakie zastosowanie – zarówno w wypadku​  uprawy masowej roślin, jak również w dbaniu o ogród i hodowaniu roślin ozdobnych. Elastyczność tworzywa pozwala na szybkie przesadzie roślinek, a także na odporność na uszkodzenia. Dodatkowo, pomimo niezbyt estetycznego wyglądu doniczek produkcyjnych​ można wykreować na nich swoje własne, indywidualne wzory – wystarczy jedynie doza fantazji!