rolety okienne

Każde okno powinno zostać odpowiednio ozdobione, a jednocześnie przesłonięte za pomocą specjalnych tekstyliów. Najbardziej klasycznym wyborem są oczywiście firanki i zasłonki, ale obecnie coraz większą popularnością cieszą się rolety. Zobaczmy, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Rolety, które mają więcej funkcji niż firanki i zasłonki

Nowoczesne rolety mają znacznie więcej funkcji niż tradycyjne ozdoby okienne. W zależności od wykonania, rolety okienne mogą mieć pełną albo półprzepuszczalną budowę. Pierwsze z nich służą do pełnego zaciemnianie pomieszczeń i doskonale sprawdzają się w sypialniach, w których  chcemy jak najlepiej odciąć się od świata zewnętrznego.

Z kolei połowicznie przepuszczalne rolety typu dzień i noc, które można znaleźć na stronie https://rolety24.net/, sprawdzają się idealnie tam, gdzie zależy nam na jak największej swobodzie i dużych możliwościach regulacji zaciemnienia. Możemy ustawiać je dowolnie, bardziej lub mniej podniesione, co pomaga w regulacji dopływu światła.

Jednocześnie warto pamiętać, że rolety znacznie lepiej niż firanki mogą nas chronić przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Jeśli więc zależy ci mocno na tym, aby odizolować się od sąsiadów czy przechodniów, na pewno będą doskonałym pomysłem.

Rolety mogą też pełnić rolę termoizolacyjną, jeśli mają budowę pełną i zostały odpowiednio podgumowane oraz wyposażone w warstwę odbijającą słońce. Wówczas obniżają w efektywny sposób temperaturę pomieszczenia i mogą wspomagać działanie klimatyzacji, zmniejszając jej koszty.

Łatwe do utrzymania w czystości

Rolety to bardzo atrakcyjna oferta dla osób, którym zależy na łatwym utrzymaniu czystości w domu. Znacznie mniej łapią kurz niż jakiekolwiek inne ozdoby okienne, ponieważ mają bardzo prostą budowę. Co więcej, wiele rolet możemy schować w kasecie, co pomaga w ich ochronie przed zabrudzeniami, gdy nie są potrzebne.

Warto także zauważyć, że rolety wykonane są ze specjalnych, odpornych materiałów. Nie ulegają przebarwieniom nawet w kuchni, w której unosi się dużo wilgotnej pary oraz pewna ilość tłuszczu. Jeśli jednak się zabrudzą, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby usunąć osadzoną na nich warstewkę. Efekt? Zawsze są czyste i piękne, nawet przy bardzo małym nakładzie pracy!

Łatwość montażu

Wiele osób obawia się tego, w jaki sposób zainstaluje w swoim domu rolety. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zrobić to samodzielnie i bezinwazyjnie za pomocą prostego systemu instalacji dołączonego do każdego zestawu rolet. To rozwiązanie, które z całą pewnością przypadnie do gustu osobom nie mającym możliwości ingerowania w ramy okien, na przykład w mieszkaniach na wynajem.

Warto przy tym dodać, że rolety okienne można instalować również na oknach dachowych, co nie jest możliwe w przypadku zasłon i firanek.

Nowoczesny wygląd

Na koniec zostawiliśmy ważną cechę dotyczącą wyglądu. Rolety okienne po prostu wyglądają estetycznie, ciekawie i nowocześnie. Nie ulega wątpliwości, że są tym, co najbardziej będzie pasowało do minimalistycznych, modernistycznych czy loftowych wnętrz. Dopasuje je do swoich pokojów, a na pewno nie pożałujesz!