Budowa kominka w domu

Nie ma nic gorszego niż remont, który się przedłuża. Nie dość, że nie możemy korzystać w pełni z naszego mieszkania, to jeszcze mieszkanie to nie jest wizualnie na tyle przytulne na ile byśmy sobie tego życzyli.

Przedłużające się remonty będą mieli za złe również nasi sąsiedzi, którzy, kiedy mieszkamy w blokach, są biernymi odbiorcami wszelkich hałasów, które generuje nasz remont. Kominek w domu, to element wystroju, który spodoba się z pewnością każdemu, jednakże do jego prawidłowego funkcjonowania potrzebny jest odpowiedni montaż.

Ale zacznijmy od początku. Na początku musimy wybrać nasz kominek. Wybór ten z pewnością nie należy do prostych. Żeby wybrać urządzenie, także musimy zdecydować oczywiście o rzeczy dla nas najważniejszej, to znaczy czy ma być to kominek zabudowany czy wolno stojący, czy ma być panoramiczny a może jednak narożny. Wybór z pewnością nie będzie łatwy, ale zapewniam, że to początek drogi.

Kominek w domu musi być dobrany do mieszkania również pod względem innych wytycznych niż jedynie styl. Mianowicie musi być przede wszystkim dobrany sposobem montażu, może się okazać, że nie w każdej zabudowie będziemy mogli dany rodzaj kominka zainstalować. Pomijam zupełnie przepisy spółdzielni mieszkaniowej oraz zgody sąsiadów, w przypadku, kiedy mieszkamy w zabudowie wielorodzinnej. Do każdego lokalu trzeba również kominek dobrać pod względem jego mocy grzewczej. Tu sprawa jest dosyć skomplikowana gdyż musimy wziąć pod uwagę bardzo wiele składowych, które dla każdego kominka i budynku będą zupełnie inne. Ważne dla będą zatem:

– powierzchnia naszego lokalu i tego zupełnie nie muszę tłumaczyć, im większa powierzchnia tym mocniejszy kominek potrzebujemy;
– strata ciepła, bo ciepło ucieka z naszego domu oknami i drzwiami oraz klimatyzacją;
– współczynnik przenikalności cieplnej, dlatego, że inaczej ciepło będzie przenikało przez ściany w dobrze zaizolowanym domu a inaczej w starej zaniedbanej z zewnątrz kamienicy;
– różnica temperatur zewnętrznej i wewnętrznej.

Wychodzi więc na to, że wkłady kominkowe 10kW można założyć w bardzo różniących się mieszkaniach i w każdym będzie sprawował się inaczej. Jeśli nie jesteśmy więc specjalistami w tej dziedzinie a czasu na zgłębianie wiedzy nie mamy w nadmiarze, polecam skorzystać z osób wykwalifikowanych. Z pewnością pomogą nam dobrać kominek oraz zamontują go w taki sposób, abyśmy długo cieszyli się jego pracą. Na stronie https://www.kominkipremium.pl/montaz-kominka/ znajdziemy zawodowców, którzy zamontują wkład w sposób profesjonalny. W dodatku na stronie znajdziemy same wkłady kominkowe oraz różne porady. Niech moc (grzewcza) będzie z Wami.