Zapotrzebowanie na mieszkania w stolicy jest cały czas bardzo duże. Nic więc dziwnego, że deweloperzy wychodzą naprzeciwko ich oczekiwaniom – teraz jedną z najpopularniejszych lokalizacji nowych osiedli mieszkaniowych w Warszawie jest Białołęka.

W przeszłości wieś szlachecka, obecnie część miasta, którą upatrzyło sobie wielu deweloperów, a także inwestorów. Białołęka znajduje się w północnej części miasta, na prawym brzegu Wisły. Sąsiaduje między innymi z Targówkiem oraz z Pragą Północ, gdzie również powstaje wiele nowych osiedli mieszkaniowych.

Swoją popularność Białołęka zyskała przede wszystkim dzięki przystępnym cenom nieruchomości. Rynek mieszkaniowy w Warszawie to bardzo wysokie ceny – zdecydowanie najwyższe w całej Polsce. Za jeden metr kwadratowy musimy zapłacić tutaj średni około 8 tysięcy złotych. Zatem nowe osiedla w Warszawie na Białołęce z cenami nawet około 5000 tysięcy złotych za metr kwadratowy szybko stały się dużym hitem.

Przez długi czas mieszkania znajdujące się na Białołęce nie były kojarzone zbyt dobrze. To właśnie tutaj powstawały osiedla w polach – z utrudnionym dojazdem oraz brakiem potrzebnej infrastruktury. Ich głównym plusem były jednak korzystne ceny. Jednak z czasem, jak zaczęło przeprowadzać się tutaj coraz więcej osób, zaczęły powstawać też nowe inwestycje infrastrukturalne poprawiające dojazd do centrum oraz codzienne życie – drogi, przystanki, sklepy, szkoły, przedszkola i żłobki.

Aktualnie mieszkania na Białołęce są bardzo chętnie wybierane przez wiele osób, w tym również przez rodziny. Dojazd do centrum trwa zwykle około 30-40 minut SKM, można też wybrać jedną z tras samochodowych albo dojeżdżać autobusami. Planowane są też nowe przystanki drugiej linii metra. Z ofertami nowych inwestycji mieszkaniowych na warszawskiej Białołęce można się zapoznać na stronie ronson.pl/inwestycje-warszawa/

Na uwagę zasługuje też zielona okolica – do dyspozycji jest wiele miejsc doskonałych do uprawiania sportów, spacerów z całą rodziną, dlatego do dobry punkt dla osób chcących odsapnąć od miejskiego zgiełku.