Jak wybrać wentylator do łazienki?

0
Jak wybrać wentylator do łazienki

Wybór wentylatora łazienkowego to często traktowana po macoszemu czynność. Prawda jest jednak taka, że odpowiednie odprowadzenie wilgoci w łazience jest kluczowe – a miło by było, gdyby wentylator estetycznie pasował do łazienki i nie był zbyt głośny.

Jak wybrać odpowiedni wentylator do łazienki?

Oczywiście inne zapotrzebowanie będzie w bloku, a inne w domu jednorodzinnym. Niektórzy remontując łazienkę w domu jednorodzinnym, nie przywiązują wagi do wentylatora, bo przecież można uchylić okno. Jednak w zimie raczej nikt nie ma ochoty kąpać się przy otwartym oknie.

Kolejną sprawą jest oczywiście wygląd łazienki – wentylator powinien do niej pasować. Dostępne są urządzenia zabudowane, wybierając je, warto mieć na uwadze łatwy dostęp, ponieważ należy je czasami przetrzeć z kurzu.

W zależności od powierzchni łazienki trzeba wybrać odpowiednią wielkość wentylatora. Najczęściej w sklepach można spotkać 4 rozmiary wentylatorów mające średnicę: 10, 12, 12,5 oraz 15 cm. Wiadomo, że im większy wentylator, tym więcej hałasu generuje, jednak ważniejsze od głośności powinno być skupienie się na metrażu łazienki.

Jak dobrać wielkość wentylatora do powierzchni pomieszczenia?

By zapewnić odpowiednią wydajność wentylatora, warto zastosować się do poniższych wskazówek:

wentylator do łazienki o powierzchni 9m2 powinien mieć średnicę 10 cm,

– w łazienkach do 16 m2 warto postawić na 12 lub 12,5-centymetrowy wentylator,

– łazienki do 25 m2 potrzebują wentylatora o średnicy 15 cm,

– większe łazienki powinny mieć specjalny system wentylacji, by zapewnić odpowiednie usuwanie wilgoci z pomieszczenia.

Jak wybrać sposób uruchamiania wentylatora?

Kiedyś najpopularniejszym rodzajem włącznika wentylatora było podpięcie go pod włącznik światła w łazience – wtedy uruchamia się on zawsze wtedy, kiedy jest włączone światło. 

Ma to jeden minus – gdy kąpiemy się w dzień lub wieczorem, a latem jest jeszcze jasno i nie włączamy światła, to wentylator nie uruchamia się. Sprawdza się to w bloku, gdzie często łazienki nie mają okna, więc i tak musimy włączyć oświetlenie.

Dzisiaj często polecane są wentylatory uruchamiane za pomocą czujnika ruchu lub po prostu na osobny przycisk (znajdujący się często obok włącznika światła). Czujnik ruchu jest najlepszy, ponieważ nie trzeba pamiętać o uruchomieniu wentylatora i wilgoć zawsze będzie na czas odprowadzana. 

Czujniki można ustawić pod kątem czułości i długości pracy po ustaniu ruchu w danym pomieszczeniu, dzięki czemu zapewniamy wydajną wentylację.

Można także spotkać się z czujnikami mikrofalowymi, jednak nie powinno ich się montować w pomieszczeniach, które są mocno przeszklone, mają kanalizację i orurowanie blisko wentylatora lub ściany z karton-gipsu, ponieważ może on niepotrzebnie sam uruchamiać się.

Jak wybrać praktyczne akcesoria grillowe?

0
Jak wybrać praktyczne akcesoria grillowe

Akcesoria grillowe znacznie ułatwią przygotowywanie potraw w ogrodzie. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązania na rynku. Dowiedz się więcej i ciesz się komfortem podczas każdego przyjęcia na łonie natury.

Sposób na udane grillowanie

Pamiętaj, że bezpieczeństwo stanowi absolutny priorytet podczas grillowania. Warto więc sięgnąć po praktyczne rękawice, które pozwolą Ci uniknąć oparzeń. Po ich założeniu możesz rozpocząć przyrządzenie znakomitych potraw. Aby te nabrały smaku i aromatu, sięgnij po praktyczny zmiękczacz do mięsa. Jego atutem jest również skrócenie czasu grillowania, gotowania czy smażenia.

Prawdziwi koneserzy mogą sięgnąć po akcesoria, które wzbogacą potrawy w charakterystyczny dym wędzarniczy. W ten sposób podkreślisz aromat dań mięsnych, warzywnych czy rybnych. Ponadto możesz sięgnąć po zrębki o różnych smakach, a każda potrawa zachwyci domowników i zaproszonych gości.

Pamiętaj, aby akcesoria grillowe zawsze kupować w sprawdzonych punktach. Doskonałą propozycją dla wymagających klientów może być oferta firmy Köler, która od lat cieszy się uznaniem wśród entuzjastów pysznych potraw i funkcjonalnych rozwiązań. Wystarczy odwiedzić stronę internetową https://koler.pl/ i wybrać produkty idealnie dopasowane do osobistych potrzeb. Asortyment jest bardzo szeroki i każdy znajdzie w nim coś dla siebie.
Z oferty skorzystało już wielu entuzjastów grillowania.

Wszystko dla szefa kuchni

Wśród akcesoriów do grilla z powodzeniem znajdziesz produkty, które znajdą zastosowanie w każdym lokalu gastronomicznym. Tym razem możesz jednak korzystać z nich w ogrodzie. Doskonale sprawdzą się więc noże w eleganckim pokrowcu, które pomogą Ci perfekcyjnie pokroić wszystkie składniki. Termometr z sondą pozwoli na przygotowanie idealnego mięsa. Natomiast ruszt żeliwny stanowi prosty sposób na rozbudowę grilla.

To oczywiście tylko niektóre dodatki, jakie powinien posiadać każdy miłośnik grillowania. Zdecydowanie warto rzucić okiem na pełną ofertę firmy Köler, gdyż nie brakuje w niej profesjonalnych urządzeń i praktycznych dodatków, które sprawdzą się w Twoich rękach.

Higieniczne grillowanie

Widok osadu z tłuszczu wcale nie musi towarzyszyć grillowaniu. Wręcz przeciwnie! Za pomocą kilku funkcjonalnym rozwiązań możesz zadbać o perfekcyjną czystość urządzenia. Dobrą praktyką będzie korzystanie ze skrobaka czy szczotki do czyszczenia rusztu. W ten sposób szybko pozbędziesz się zalegającego tłuszczu z przygotowywanych wcześniej potraw, a także innych przebarwień. Ponadto warto mieć pod ręką sprawdzone preparaty czyszczące.

Wybierz sprawdzone rozwiązania

Przydatne akcesoria kupisz w sklepie internetowym firmy Köler. Znajdziesz tu również pierwszorzędnej jakości grille gazowe, które stanowią doskonałą alternatywę dla węglowych odpowiedników. Szeroka oferta obejmuje wyłącznie nowoczesne i sprawdzone produkty, które dostępne są w dobrych cenach. Ponadto zawsze możesz liczyć na wsparcie profesjonalnej obsługi, która na temat sprzętów i dodatków wie wszystko.

Ochrona dłoni ze względu na charakter wykonywanej pracy

0
Ochrona dłoni ze względu na charakter wykonywanej pracy

Praca fizyczna najczęściej wykonywana jest przy pomocy ludzkich rąk. To właśnie dłonie muszą być odpowiednio chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami i urazami mechanicznymi. Pamiętaj również, że dłonie podczas wykonywania zawodowych obowiązków mogą mieć kontakt nie tylko z dużym ciężarem, ale również niebezpiecznymi substancjami chemicznymi albo ogniem. Jak chronić dłonie w różnych warunkach pracy? Dowiedz się więcej już teraz.

Optymalna higiena w miejscu pracy

O konieczności zachowania należytej higieny, a wręcz sterylności w miejscu pracy przekonaliśmy się przez ostatnie dwa lata trwającej pandemii koronawirusa. Tylko zachowanie właściwego bezpieczeństwa w zakresie działań higienicznych pozwala zniwelować ryzyko rozprzestrzeniania się nie tylko groźnego wirusa, ale również rozmaitych bakterii czy grzybów, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Nie ma wątpliwości, że tak negatywne czynniki najczęściej rozprzestrzeniane są właśnie poprzez kontakt dłońmi. Chcąc zachować optymalną higienę w poszczególnych miejscach pracy, konieczna jest nie tylko regularna dezynfekcja pomieszczeń, ale również stosowanie przez pracowników płynów dezynfekujących dłonie. Najlepszym sposobem jest zaś noszenie cienkich rękawiczek higienicznych i ich zmiana po ewentualnym kontakcie z zainfekowanym obszarem.

Ochrona dłoni w miejscu pracy

Okazuje się, że ochrona dłoni musi być odpowiednia, biorąc pod uwagę rodzaj wykonywanych obowiązków zawodowych. Rękawice ochronne czy rękawiczki budowlane należy stosować właściwie, patrząc na charakter pracy i warunki w miejscu pracy. Czasem wystarczą rękawiczki, które zabezpieczają przed zabrudzeniem dłoni, innym razem niezbędne będą te, które chronią przed otarciami, podrażnieniem czy ranami. Niektóre rękawice są obowiązkowe, jeśli dłonie mogą być narażone na działanie ognia, chemicznych substancji żrących czy uszkodzenia pod wpływem ciężaru. Zawsze stanowią dodatkowy element odzieży ochronnej, która w licznych przypadkach jest obowiązkowa i wynika z przepisów BHP.

Odpowiedzialność za odzież roboczą

Odpowiedzialność za dostarczenie odpowiedniej odzieży ochronnej i roboczej spoczywa na pracodawcy. To właśnie zakład pracy powinien zadbać o należytą ochronę osób zatrudnionych. Co więcej, odzież ochronna tego rodzaju i wszelkie akcesoria muszą być najlepszej jakości, atestowane i z certyfikatami. Jeśli ulegnie uszkodzeniu, nie spełnia norm oraz swoich właściwości, musi być natychmiast naprawione albo wymienione.

Za brak należytego przygotowania pracownika i zaopatrzenia go w ubrania robocze zgodnie ze specyfiką wykonywanych obowiązków zawodowych, na pracodawcę może zostać nałożona kara.

Odzież robocza i wszelkie akcesoria, jak rękawice, kaski czy ochronne okulary, musi być nabywana w specjalnych sklepach z takim asortymentem. Ubrania i przydatne elementy ochronne może nabyć sam pracownik, natomiast pracodawca jest zobowiązany do zwrócenia mu wszystkich kosztów.

Mieszkania z programu Mieszkanie plus

0
Mieszkania z programu Mieszkanie plus

Program Mieszkanie Plus został zorganizowany przez ekipę rządzącą by rodziny, które nie miały możliwości posiadania swojego mieszkania, pozwoliły sobie na nowe swoje mieszkanie. Aby wystartować w programie należy spełnić następujące warunki:

– nie posiadać na własność mieszkania lub innej nieruchomości,
– posiadać środki lub możliwości do opłacania terminowego czynszu.

Detale można dostać w Urzędzie Gminy.

Mieszkanie+ kto skorzysta?

Program adresowany jest do wszystkich grup społecznych, które mają zbyt małe dochody na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, a zbyt wysokie by dostać lokal z samorządu. Lokatorzy którzy będą regularnie płacić czynsze to po 30 latach staną się właścicielami.

Okres, dołączania do programu

Aby najemca dostał klucze do swojego mieszkania musi minąć około 4-6 lat. Przez pierwsze dwa lata poddawana nieruchomość jest szczegółowej analizie. a następnie powstaje projekt nieruchomości a okres budowy jej to 2-4 lata

Zasady i kryteria programu Mieszkanie+

Kryteriami pierwszeństwa uczestniczenia w programie to:

– liczba dzieci,
– wykształcenie,
– niepełnosprawność.

Za każde z tych kryteriów osoba zainteresowana uzyskuje określoną ilość punktów, które wspomagają w realizowaniu planu zamieszkania.

Każdy obywatel Polski, który ma możliwości wynajęcia mieszkania może w dziesięciu krokach dojść do zamieszkania we “własnym M”:
01 – Musi on sprawdzić czy we swojej miejscowości jest stworzony program “Mieszkanie Plus” oraz program dopłat “Mieszkanie na start”. Szczegóły są dostępne w Urzędzie Gminy miejsca zamieszkania.
02 – Najemca powinien sprawdzić jakie warunki musi spełnić aby doszło do podpisania umowy, Umowy mogą być: umowa najmu lub umowa najmu z dojściem do własności.
03 – Zainteresowany składa wniosek o zawarcie umowy najmu, wtedy gdy w gminie nadejdzie nabór do programu,
04 – W tym punkcie trzeba ujawnić gminie swoją zdolność czynszową oraz spełnienie warunków najmu które są zapisane w uchwale Rady Gminy,
05 – Osoba chętna do udziału w tym programie musi uzbroić się w cierpliwość bo teraz rozpoczął się okres rozpatrywania wniosków. Gmina kontaktuje się wybranymi osobami, które ma na liście, a następnie przedstawia ją inwestorowi.
06 – Wybór mieszkania, gdy wszystko to z wyżej wymienionych punktów , przychodzi czas na wybór mieszkania w danej inwestycji. Niestety aby wybrać wymarzone mieszkanie należy spełnić kryteria i uzyskać odpowiednią ilość punktów, które są przyznawane przez gminę.
07 – Następnie przychodzi czas podpisania umowy najmu.
08 – Zainteresowany powinien złożyć odpowiedni wniosek o dopłatę do czynszu, dopiero to można zrobić po uprzednim zawarciu umowy najmu
09 – I znowu czekanie na rozpatrzenie wniosku. Prezydent miasta w ciągu trzydziestu dni rozpatruje prośbę.
10 – Jak się wszystko uda to można już cię cieszyć i korzystać z mieszkania. Gdy decyzja zostanie pozytywnie rozpatrzona dopłata do czynszu będzie przez gminę dostarczana bezpośrednio wynajmującemu.

Program Mieszkanie+ jest połączony z dwóch części: części rynkowej i części społecznej

Część rynkowa pakietu umożliwia osobom o małych dochodach najem mieszkania lub najem z możliwością dojścia do własności. Program ten jest przeznaczony do osób nieposiadających zdolności kredytowej i ubiegania się o mieszkanie komunalne ale posiadają możliwość opłacania czynszu

Część społeczna programu Mieszkanie plus jest częścią budownictwa mieszkaniowego dla najniżej zarabiających. Mieszkania w tym programie powstają z udziałem środków z budżetu państwa. Gminy ustalają kryteria listy dla osób ubiegających się o najem. W zakresie tym, przewidziane są programy wsparcia przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Narodowy Program Mieszkaniowy

Mieszkanie Plus to pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego. Targetem tego programu jest zwiększenie liczby mieszkań, oraz znalezienie najemców, którzy mają możliwość płacenia czynszów. Osoby, które nie są określone limitem wieku i nie ma do nich innych wymagań, a jedynie możliwość opłacania czynszu. Wsparcie rodzin daje silny impuls prorozwojowy dla lokalnej gospodarki. Program ma za zadanie poprawić sytuację mieszkaniową młodych polskich rodzin.

Mieszkania realizowane w imieniu Towarzystwa Budownictwa Społecznego są limitowane ustawowo, tak samo jak “budownictwo gminne”.

Mając chęć posiadania mieszkania w programie Mieszkanie plus, trzeba wziąć pod uwagę:

– kryteria naboru najemców,
– wysokość czynszu,
– dopłatę do czynszu.

Wysokość czynszu

Koszt najmu przede wszystkim zależny jest od rodzaju mieszkania, nakładów na inwestycję, lokalizacji nieruchomości, standardu wykończenia. Na koszty też wpływa rodzaj forma najmu. Osoby, które liczą na najem z dojściem do własności będą miały wyższy czynsz niż osoby które liczą tylko na najem. Do czynszu trzeba też dodać opłaty za media i eksploatację nieruchomości.

Inwestycje ściśle związane z omawianym programem mieszczą się w niektórych miastach i mają różne standardy. Są one wyposażone tak aby spełniały oczekiwania najemców pod względem funkcjonowania i przestrzennym. Głównym czynnikiem ważnym w wyborze miejsca powstania takiej nieruchomości jest dostęp do infrastruktury takiej jak: sklepy, komunikacja miejska, placówki edukacyjne, ośrodek zdrowia.

Źródło: https://krytykapolityczna.pl/gospodarka/mieszkanie-plus-dwie-pieczenie-na-jednym-ogniu/

Europalety – sprawdzony sposób na bezpieczny transport towarów

0
Europalety

Europalety to jeden z najwygodniejszych i najprostszych sposobów na magazynowanie i transport towarów – uniwersalny rozmiar palet pozwala między innymi na zwiększenie przestrzeni ładunkowej oraz usprawnienie pracy wózków widłowych.

Lampy stojące do salonu – porady w wyborze i zakupie

0
Lampy stojące do salonu

Lampy stojące świetnie uzupełniają działanie lampy sufitowej. Sprawdzają się jako wyposażenie salonu, w którym umilą czas domownikom oraz pomogą w wykonywaniu różnych czynności. Możesz korzystać z lampy stojącej w trakcie czytania książki, oglądania telewizji, przyjmowania gości oraz w wielu innych sytuacjach. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kryteria zakupowe oraz podpowiadamy jaki rodzaj lampy stojącej warto wybrać do salonu, by przyjemnie dopełnić jego aranżacji oraz uczynić to pomieszczenie jeszcze bardziej komfortowym. 

Lampy stojące – wytrzymałe i praktyczne 

Lampę stojącą najczęściej dobieramy jako jeden z ostatnich elementów umeblowania. Gdy pomieszczenie jest już przygotowane, pomalowane i znalazły się w nim niemal wszystkie sprzęty, wówczas pora na wybór lampy. Rozpocząć warto od wyznaczenia miejsca, w którym się pojawi. Warto postawić ją koło siedzisk, miejsc, w których planujesz spędzać czas wolny, a także w słabo oświetlonych częściach pomieszczenia. Wnęki, miejsca ogrodzone oraz osłonięte – w nich również może pojawić się lampa stojąca. 

Większość lamp stojących posiada obudowę, na którą składa się trzonek lub nóżki oraz klosz. Niekiedy też lampa ulokowana jest na podstawie, która stabilizuje jej ułożenie oraz przeciwdziała przewróceniu. W trakcie wyboru polecamy zwrócić uwagę na poziom stabilności danej lampy oraz sztywność jej nóżek. Praktycznym wyborem mogą okazać się lampy z trzema nóżkami, bądź też modele z bardziej rozbudowaną obudową, na przykład w formie podłużnej tuby. Lampy takie są statyczne i dobrze reagują na wstrząsy. 

Lampa klasyczna czy nowoczesna? 

Wśród lamp stojących znajdziesz modele z kloszami oraz lampy pozbawione klosza, o bardziej minimalistycznym wykończeniu. Obie grupy produktów mają swoich zwolenników oraz amatorów. Warto przyjrzeć im się dokładnie oraz porównać możliwie jak najwięcej produktów, by mieć pewność, że sięgasz po właściwy model. 

Lampy z kloszami są chętniej wybierane do pomieszczeń urządzonych w stylu eleganckim i klasycznym. Szczególnie dobrze wypadają klosze stylizowane na barokowe, które pozwalają wprowadzić nieco luksusu i przepychu do danego salonu. Warto też zwrócić uwagę na bardziej stonowane klosze, o prostej bryle i gładkim wykończeniu. Sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu boho, marynistycznym oraz angielskim. 

Lampy bez klosza tworzą również rozbudowaną grupę produktów. Znajdziesz w niej lampy o prostej konstrukcji, imitującej kształt reflektorów. Ich zaletą, poza wysoce estetycznym poziomem wykonania, jest możliwość swobodnego regulowania kąta i kierunku padania światła. Popularne są też lampy z minimalistyczną, owalną oprawką, pozbawioną jakichkolwiek dodatków lub zdobień.

Lampy designerskie, minimalistyczne i industrialne 

Dla bardziej wysmakowanych aranżatorów, stawiających na eksperymentowanie i nowoczesność, polecamy lampy stojące o oryginalnych kształtach. Szczególnie warto rozważyć zakup lampy stojącej, wykonanej z cienkich chromowanych drążków, wygiętych do postaci łagodnego łuku. Ich minimalistyczna i wysoce wysmakowana forma dobrze sprawdzi się w rozmaitych aranżacjach, w tym także w salonach loftowych. 

Warto też wspomnieć o lampach industrialnych z ażurowymi lub belkowymi kloszami. Lampy takie często łączą elementy metalowe oraz drewniane, a ich klosz może być wykonany z delikatnie perforowanej siateczki. Warto rozważyć zakup lamp z dużymi, odsłoniętymi gniazdami, w których można umieścić żarówkę stylizowaną na klasyczną, edisonowską.

Wybieramy meble do łazienki – na co zwrócić uwagę?

0
Wybieramy meble do łazienki

Ciężko wyobrazić sobie przytulną, funkcjonalną łazienkę bez odpowiednio dobranych mebli łazienkowych. Szafki zapewnią Ci niezbędną przestrzeń do przechowywania, a także znacząco podniosą komfort korzystania z pomieszczenia. Jakich mebli nie może zabraknąć w łazience? Z jakich materiałów powinny być wykonane?

Niezbędne meble łazienkowe

Aranżacja łazienki to jedno z największych wyzwań, jakie czeka Cię podczas urządzania Twoich czterech kątów. Wnętrze nie tylko musi być funkcjonalne, ale także powinno się świetnie prezentować. Starannie urządzona łazienka będzie niczym najbardziej komfortowy pokój kąpielowy, w którym będziesz spędzał czas z przyjemnością!

Wybór mebli do łazienki zależy od wielkości pomieszczenia. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest dokładne zmierzenie łazienki i przygotowanie wstępnego planu aranżacji, uwzględniającego wszystkie meble i całą armaturę.

W łazience przede wszystkim powinna znaleźć się porządna szafka umywalkowa. Na rynku znajdziesz modele wiszące, stojące na nóżkach i zabudowane aż do podłogi, z otwieranymi drzwiczkami bądź z szufladami. Możesz zdecydować się na model zintegrowany z umywalką lub na klasyczną szafkę, na której zamontujesz umywalkę nablatową.

W pomieszczeniu nie może zabraknąć mebli służących do przechowywania wszystkich łazienkowych akcesoriów – w tym kosmetyków, środków chemicznych czy sprzętów. W zależności od wielkości łazienki, wybranego stylu aranżacyjnego i swoich preferencji możesz wybrać:

  • szafki wiszące,
  • wysokie słupki bądź nieco mniejsze półsłupki,
  • półki łazienkowe.

Jeśli masz małą łazienkę, postaraj się maksymalnie wykorzystać przestrzeń. We wnękach, pod wanną i w innych wolnych miejscach możesz umieścić szafki lub półki na wymiar, w których schowasz łazienkowe akcesoria. Dzięki temu zachowasz w pomieszczeniu idealny porządek.

Materiał, który wytrzyma wszystko

W łazience panują specyficzne warunki. Meble muszą być odporne na wilgoć. Nie mogą pęcznieć czy blaknąć po kontakcie z wodą. Duże znaczenie w kwestii wytrzymałości i jakości mebli ma materiał wykonania.

Dobrym wyborem będzie wyposażenie z płyt MDF. Jest to materiał wyróżniający się nieprzeciętną trwałością. Doskonale znosi częsty kontakt z wodą i parą wodną. Meble z płyt MDF mogą być wykończone na kilka sposobów. W sklepach znajdziesz m.in. modele:

  • fornirowane,
  • laminowane,
  • akrylowe,
  • foliowane.

Alternatywną dla płyt MDF są płyty HPL, wytwarzane z tworzywa warstwowego. Meble wykonane z takiego materiału idealnie nadają się do pomieszczeń o wysokiej wilgotności powietrza. 

Ponadczasowym rozwiązaniem są meble drewniane, wykonane z litego drewna egzotycznego. Dlaczego z egzotycznego? Taki rodzaj drewna charakteryzuje się najniższym współczynnikiem skurczu, co oznacza, że lepiej sprawdza się w wilgotnych warunkach. Co więcej, meble z takiego drewna są eleganckie, solidne i sprawdzają się w różnych aranżacjach.

Ceniona marka gwarancją jakości

Zakup mebli łazienkowych to inwestycja na lata. Jeśli chcesz długo cieszyć się doskonałą jakością swojego wyposażenia łazienkowego, postaw na produkty pochodzące od znanych i cenionych marek. Szeroki wybór stylowych mebli markowych oferuje Galeria Polskie Meble, znajdująca się w Poznaniu. Na powierzchni ponad 13 tysięcy mkw funkcjonuje wiele salonów meblowych renomowanych polskich i włoskich marek. Stylowe, solidne i funkcjonalne wyposażenie do łazienek znajdziesz m.in. w salonach Jeta, Pascall Strefa Komfortu, czy też Kampra Meble. Lista wszystkich sal wystawowych dostępna jest na stronie https://polskiemeble.com.pl/partnerzy/lazienka. W Galerii Polskie Meble z pewnością znajdziesz idealne wyposażenie do swojej komfortowej łazienki!

Termomodernizacja domu w trzech krokach – to warto wiedzieć!

0
Termomodernizacja domu w trzech krokach

Obecnie dość często można spotkać się z tematem termomodernizacji budynków mieszkalnych, co w dużej mierze ma związek z różnego rodzaju programami dopłat do takich inwestycji. Przeprowadzenie zmian mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej domu po prostu się opłaca, gdyż może znacząco obniżyć koszty ogrzewania. Dowiedz się, jak krok po kroku przeprowadzić termomodernizację budynku.

Audyt energetyczny domu

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek zakupów i prac termomodernizacyjnych należy najpierw przygotować dobry plan działania. Przy tworzeniu go warto skorzystać z pomocy specjalisty, który przeprowadzi profesjonalny audyt energetyczny budynku. Podczas analizy ważne jest uwzględnienie m.in. rodzaju wykorzystywanego opału, posiadanych urządzeń grzewczych, termoizolacji czy też  stanu technicznego budynku i możliwości wprowadzenia w nim zmian.

Fachowiec w swojej ekspertyzie powinien określić także ilość zużywanej energii i miejsca wymagające modernizacji. Warto wiedzieć, że niekiedy wykonanie takiego audytu może być niezbędne do zakwalifikowania się do programu dopłat np. na zakup pieca na pellet. Możliwe jest również samodzielne przeprowadzenie uproszczonej analizy energetycznej budynku. Specjalista może jednak dać wiele cennych wskazówek.

Ocieplenie budynku

Kluczem do zmniejszenia zużycia energii cieplnej jest zapewnienie prawidłowej izolacji termicznej budynku. Należy pamiętać, że ciepło przemieszcza się w kierunku chłodniejszych obszarów, czyli zimą ucieka na zewnątrz. W przypadku ocieplonego domu dochodzi do ograniczenia strat ciepła, co natomiast pozwala na mniejsze zużycie pelletu zamówionego w sklepie internetowym firmy SAM-BUD-ROL i w konsekwencji niższe koszty ogrzewania. 

Korzyści płynące z prawidłowej termoizolacji dotyczą również ciepłych miesięcy, w których natomiast ciepło nie może przedostać się z zewnątrz do wewnątrz budynku. Dzięki temu nawet podczas upałów w domu może panować przyjemny chłód. W celu osiągnięcia takich warunków konieczne może być nie tylko ocieplenie ścian i dachu, ale także np. wymiana okien i drzwi.

Modernizacja instalacji grzewczej

Po zabezpieczeniu budynku przed nadmiernymi stratami ciepła można przejść do modernizacji instalacji grzewczej. Prawidłowa termoizolacja jest bardzo ważna z tego względu, iż niższe zapotrzebowanie energetyczne budynku może pozwolić na zakup pieca o mniejszej mocy. W przypadku wymiany pieca należy uwzględnić w budżecie ewentualne koszty dostosowania kotłowni do montażu nowego urządzenia.

Modernizacja instalacji grzewczej nie ogranicza się jednak jedynie do wymiany pieca i remontu kotłowni. Równie ważny może być zakup nowoczesnych grzejników czy też montaż termostatów pozwalających na regulację temperatury w pomieszczeniu. Konieczne może być również m.in. wymienienie pomp obiegowych. Ponadto warto zastanowić się nad inwestycją w odnawialne źródła energii, czyli np. panele fotowoltaiczne, które można wykorzystać do ogrzewania wody czy też zaopatrzenia domu w prąd.

Zajmujesz się naprawą sprzętu AGD Amica? Skorzystaj z najlepszych części zamiennych!

0
naprawa agd

Sprzęty AGD, zarówno mniejsze, jak i większe, z czasem ulegają awarii. Przepracowanie poszczególnych podzespołów sprawia, że wymagają wymiany na elementy zastępcze. Jeśli właśnie tym się zajmujesz, z pewnością wiesz, że ich jakość jest niezwykle ważna w celu utrzymania urządzenia jak najdłużej “przy życiu”.

Amica – polska firma

Jeśli zajmujesz się obsługą serwisową produktów marki Amica, z pewnością wiesz, że jest to polska firma z długą tradycją. Zajmuje się produkcją sprzętu AGD już od 1945 roku i nieprzerwanie jest liderem, jeśli chodzi o jakość i atrakcyjne dla klientów ceny.

Ze względu na to, że Amica to polska firma, nietrudno też dostać na naszym rynku części zamienne do urządzeń, które wypuszcza. Produkuje je sama marka, ułatwiając wszystkim serwisantom pracę i znajdowanie idealnie dopasowanych elementów.

Co znajduje się w ofercie marki Amica?

Amica oferuje swoim klientom praktycznie wszystkie sprzęty AGD, należące do kategorii małego, dużego i AGD do zabudowy. Umożliwia wybieranie spośród wielu różnych modeli o ciekawych stylizacjach, co sprawia, że pasują one praktycznie do każdej kuchni.

W ofercie marki Amica klienci mogą znaleźć między innymi takie sprzęty kuchenne jak lodówki, kuchenki i piekarniki czy zmywarki. Nie zabrakło także okapów czy drobnych akcesoriów, jak czajniki elektryczne, wyciskarki do soków albo opiekacze do chleba.

Jednak Amica oferuje również sprzęty przydatne w innych partiach domu, nie tylko w kuchni. Dlatego wśród jej produktów można znaleźć pralki, żelazka czy odkurzacze. I choć wszystkie one słyną z niezawodności, nawet im czasem zdarza się drobna awaria.

Wysokiej jakości elementy zamienne? Tylko firmowe!

Części zamienne mogą być różne: oryginalne albo wyprodukowane przez niezależne firmy. Jeśli jednak zajmujesz się profesjonalnymi naprawami, z pewnością wiesz, że najlepszym wyborem są te, które zostały wypuszczone na rynek przez firmę oryginalnie produkującą dany sprzęt AGD. Tylko firmowe, oryginalne części zamienne mają tę samą jakość co części nowe i tylko one naprawdę idealnie pasują do urządzenia.

Firmowe części zamienne marki Amica znajdziesz na stronie https://czesciagd.pl/czesci-zamienne-amica-kuchnie-amica-c-20_3856.html. Będziesz mógł wybierać tam spośród szerokiej gamy elementów służących naprawie kuchenek. W innych kategoriach znajdziesz też elementy zastępcze do innych urządzeń, w tym między innymi pralek, zmywarek, lodówek czy małego AGD.

Drewniane ozdoby do pokoju dziecka — zalety, wady

0
dodatki w pokoju dziecka

Pokój dziecka to małe sanktuarium, w którym Twoja pociecha powinna czuć się jak najlepiej. Oprócz względów bezpieczeństwa ważne jest więc całe otoczenie i aranżacja tego pomiszczenia. Ważne miejsce pełnią drewniane ozdoby do pokoju dziecka. Jak je wybrać? I jakie są zalety oraz wady takiego rozwiązania?

Jakie są rodzaje drewnianych zabawek i ozdób?

Drewniane zabawki i ozdoby to często wybierany ostatnio sposób urządzania pokoju dziecka. Niegdyś zabawki dla dzieci wykonywane były tylko i wyłącznie z drewna, jednak z czasem i pojawieniem się wielości różnego rodzaju materiałów, zostały one zastąpione przez plastik i inne tworzywa. Wciąż jednak mówi się o szkodliwości plastiku, dlatego też powrót do drewnianych, ekologicznych materiałów wydaje się być w przypadku pomieszczeń dzieci jednym z głównych nurtów wnętrzarskich.

Dodatki i zabawki, które wybieramy do pomieszczenia, w jakim dziecko spędza większość swojego czasu, mogą być różne. Popularne są ponownie koniki na biegunach, a także pajacyki, lalki czy klocki. Niektóre zabawki, na przykład karuzele nad łóżeczko, spełniają także funkcje ozdobne. Różne dodatki w pokoju dziecka to temat szerzej poruszany na Gotme.pl, serwisie, z pomocą którego urządzisz pokój malucha. W przypadku tego typu akcesoriów ważne jest drzewo, z jakiego są wykonane. Bywają zabawki i dodatki drewniane zrobione z miękkich a także twardszych rodzajów tego materiału. Dobrze jest wybrać takie, które jest miłe w dotyku i pięknie wygląda.

Drewniane ozdoby do pokoju dziecka – zalety i wady

Drewno ma wiele zalet. Przede wszystkim, kupując ozdoby i zabawki drewniane, możemy mieć pewność, że dziecko nie będzie miało kontaktu ze sztucznymi materiałami takimi jak plastik, czy guma. Zabawki wykonane z drewna są piękne, często także ładnie pachną. Sprawiają, że pokój dziecka to przytulne miejsce, nieco surowe w dobrym tego słowa znaczeniu.

Drewniane ozdoby do pokoju dziecka muszą jednak być odpowiednio przygotowane. Jak wiemy, drewno bardzo często sprawia, że trzymając w ręku przedmiot z niego wykonany możemy nabawić się drzazgi. Dlatego ważne jest, aby ozdoby wiszące w pokoju dziecka, były przede wszystkim odpowiednio wyszlifowane, a także pokryte specjalną powłoką.

Na niekorzyść drewnianych ozdób przemawia także fakt, że aby je wykonać, wycina się drzewa. Warto jednak zaznaczyć, że drewniane ozdoby są dużo trwalsze, niż ich plastikowe odpowiedniki, więc w efekcie, ich wpływ na atmosferę jest mniejszy.

Jakie jeszcze ozdoby do pokoju dziecka wyróżniamy?

Ozdoby do pokoju dziecka mogą przybierać różne formy – może to być wspomniana już zabawka, a także zawieszka. Drewniane mogą być także ramki na zdjęcia a także niewielkie rzeźby, które dodadzą pokojowi dziecka nieco magii. Warto wspierać lokalne przedsiębiorstwa i kupować autorskie rzeźby artystów, którzy prezentują w swoich pracach jakąś ideę. Taka rzeźba bajkowego stwora rozwinie u dziecka wyobraźnię i sprawi, że jego pokój okaże się prawdziwie magicznym miejscem.

ZOBACZ TEŻ