Jak najszybciej stworzyć własne akwarium morskie? Wybierając gotowy zestaw!

0
akwarium

Akwarystyka to niezwykłe hobby, które podoba się zarówno młodszym, jak i starszym. Nic dziwnego, gdyż akwarium to piękny element wystroju, który jednocześnie uspokaja i cieszy nasze oko swoją niezwykłą tonią, pełną zielonych roślin i atrakcyjnych ryb. Jednak nie każdy z nas, zwłaszcza zaczynając swoją przygodę z akwarystyką, potrafi urządzić idealne akwarium morskie. Dlatego doskonałym pomysłem może być wykorzystanie gotowego zestawu.

Najpierw decyzja o tym, co zamieszka w akwarium

Zanim zdecydujemy się na konkretny zakup, warto poznać nieco bliżej gatunki, z którymi chcemy zaprzyjaźnić się na co dzień. W końcu akwarium, które dla nas stanowi ozdobę salonu, sypialni czy kuchni, dla nich będzie domem. Dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o to, by dobrze się tam czuły wszystkie gatunki – a zatem bliżej poznać ich potrzeby.

Tutaj także pojawia się  ważne pytanie, które gatunki chcemy hodować w akwarium morskim. Jeśli mają to być wyłącznie ryby, sprawa będzie nieco prostsza, ponieważ musimy zważać jedynie na relacje, jakie panują pomiędzy poszczególnymi gatunkami ryb. Wiele z nich ma podobne wymagania względem jakości wody, dzięki czemu łatwiej nam będzie zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Trudniejsze wyzwanie stoi przed osobami, które oprócz ryb chcą hodować także koralowce. W tym przypadku należy bowiem zwracać uwagę nie tylko na relacje pomiędzy rybami, ale również na to, czy nie będą niszczyły koralowców. Co więcej, dla tych niezwykłych morskich stworzeń jakość wody musi być jak najlepsza, co oznacza, że hodowca powinien zadbać o profesjonalne wydajne filtry oraz doskonałe oświetlenie wody. Z tego względu dla początkujących często polecane są akwaria morskie wyłącznie z rybami.

Gotowy zestaw: co powinien posiadać?

Gotowy zestaw akwariowy to podstawowe wyposażenie, jakie powinno znaleźć się w każdym zbiorniku. Składa się przede wszystkim z samego akwarium o odpowiednich rozmiarach, które powinno zostać dobrane na podstawie preferencji żyjących w nim stworzeń, w tym ich wielkości. Warto wybrać zestaw, w którym od razu znalazła się dedykowana do akwarium pokrywa. Ograniczy ona parowanie wody, co pomoże utrzymać jej odpowiedni skład, ilość oraz temperaturę. Co więcej, osłoni akwarium przed dziećmi czy kotami, jeśli takie posiadamy, a jednocześnie ułatwi montaż innych elementów.

Kolejne dwa niezbędne akcesoria to ogrzewanie, które powinno być wyposażone w dobry termostat, a także filtr. Ten ostatni jednocześnie posłuży do oczyszczania i napowietrzania wody drobnymi bąbelkami powietrza, co poprawi jej jakość i zapewni rybom odpowiednie warunki życia.

Wybierz swój wymarzony zestaw

Akwaria morskie w zestawie to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją przygodę, ponieważ nie wymagają oddzielnego dopasowywania każdego elementu. Co bardzo ważne, choćby za sprawą swojej wielkości przygotowane są często z myślą o konkretnych gatunkach, więc można łatwo je dopasować do swoich ulubieńców. Wystarczy następnie uzupełnić je tylko o podłoże, rośliny i oczywiście wodę, by szybko stworzyć dla małych pupili wspaniały dom, a dla siebie – intrygującą ozdobę.

Przyroda budzi się do życia, czyli Twój ogródek też – czas najwyższy na wiosenne porządki. Ale od czego zacząć?

0
ogrod wiosna

Utrzymanie ogrodu w nienagannym stanie wymaga sporo pracy. Kiedy zejdzie śnieg i nie ma przymrozków trzeba zabrać się za prace regeneracyjne, zarówno wertykulację, aerację, nawożenie, jak i uzupełnianie ubytków trawy, podlewanie, koszenie. Wiosna to czas na sadzenie i przesadzanie roślin. Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat wiosennych porządków w ogrodzie. Od czego warto zacząć?

Koszenie czas zacząć – kiedy pierwsze wiosenne koszenie i jak dobrać kosiarkę ogrodową?

Zwykle pierwsze koszenie po zimie przeprowadza się na przełomie marca i kwietnia. Oczywiście wszystko zależy od pogody, która powinna już być wiosenna. Koszenie przeprowadzamy, gdy trawa osiągnie 6-8 cm wysokości. Z kolei w przypadku młodego trawnika, wtedy gdy źdźbła osiągną wysokość 8-10 cm. Kluczem jest też dobór odpowiedniej kosiarki ogrodowej, która powinna mieć wygodne zasilanie, a także wysokiej jakości noże tnące i regulację wysokości koszenia. Tak naprawdę można dobrać model w zależności od wielkości trawnika. Na te stosunkowo małe sprawdzą się kosiarki elektryczne, wtedy gdy nie trzeba ciągnąć długiego kabla. Oczywiście wiele osób nawet do takich ogrodów wybiera modele akumulatorowe bądź spalinowe, ze względu na wygodę użytkowania, bo nie trzeba uważać na kable. Roboty koszące mogą wykonać pracę za nas na małych i średnich trawnikach, jednak nie zupełnie, bo najpierw trzeba rozłożyć linki ograniczające i doprowadzające, dzięki którym urządzenie będzie się poruszało w sposób intuicyjny i rozpoznawało kształt ogrodu. Kosiarki spalinowe są najlepsze do dużych ogrodów, jeśli jest on mocno pagórkowaty, to można postawić na większe traktorki ogrodowe, wszak ich obsługa jest naprawdę przyjemna. Przede wszystkim przed wyborem modelu trzeba porównać parametry poszczególnych kosiarek, ich wydajność, głośność czy dodatkowe funkcje i wygodną regulację, także uchwytu.

Kiedy należy wykonać wertykulację?

Zakładamy, że pod warstwą śniegu, który zszedł nie było opadłych liści czy innych martwych fragmentów roślin, w związku z tym nie rozwinęła się pleśń śniegowa. Jeśli trawnik nie ma śladów zagrzybienia, a jedynie martwą darń, to trzeba ją usunąć przed przystąpieniem do nawożenia i uzupełnienia luk. Zatem należy wykonać wertykulację. Najlepiej sprawdzi się wertykulator z aeratorem. To urządzenie, które nieco przypomina wyglądem kosiarkę. Służy do usuwania mchu, który jest chwastem, a także filcu powstałego po użytkowaniu trawnika i koszeniu. Wiosną wertykulację należy przeprowadzić w marcu lub kwietniu po drugim lub trzecim koszeniu trawnika. Dzięki usunięciu filcu powietrze ma łatwiejszy dostęp do korzeni. Należy ją przeprowadzić przy chłodniejszej pogodzie, wtedy daje najlepsze rezultaty. Trzeba pamiętać, że wertykulator to urządzenie, które się nie cofa, zatem pracę wykonujemy pasami poziomymi czy też pionowymi, tworząc szachownicę. Po wykonanej wertykulacji, trzeba zebrać trawę do worków na odpady zielone.

Aeracja tuż przed nawożeniem i ewentualnie wapniowanie lub zakwaszanie gleby

Aerację, podobnie jak wertykulację wykonujemy na skoszonym i podlanym trawniku. Służy ona także temu, by do korzeni dostało się więcej powietrza, ale wykonuje w glebie okrągłe otwory, dzięki którym woda może łatwiej spływać do korzeni. Można ją wykonywać częściej niż wertykulację, wiosną najlepiej od marca do maja. Kiedy trawnik jest lekko wilgotny, to najlepszy moment na aerację. Ten zabieg sprawia, że do korzeni łatwiej dociera również nawóz. Aerację głęboką do 8 cm wykonuje się na glebach twardych i zbitych. Po zakończonej aeracji można przystąpić do nawożenia, wapniowania czy też zakwaszania gleby.

Uzupełnianie ubytków trawnika i podlewanie – o czym należy pamiętać?

Na sam koniec można uzupełnić ubytki trawy po zimie. Tutaj należy pamiętać, by zastosować taką samą mieszankę traw. Dzięki temu uzyska się jednolity zielony dywan, a trawa będzie miała te same potrzeby, co do nawożenia czy podlewania. Jeśli chodzi o to ostatnie, to warto zainwestować w odpowiednie rozwiązania. Wąż ogrodowy powinien być wyposażony w różne dysze, dzięki czemu strumień wody będzie dopasowany zarówno do trawnika, jak i rabat. Można oczywiście postawić również na systemy kroplujące.

Ogród może prezentować się naprawdę dobrze, jeśli zadbasz o odpowiedni dobór urządzeń, a także kolejność prac. Dzięki nim Twój trawnik obudzi się wiosną do życia. Oczywiście trzeba zadbać także o przycinanie krzewów czy traw ozdobnych oraz zrównoważone nawożenie i podlewanie wszystkich roślin.

Zapomniane meble – pufa

0
pufa

Pufy to wbrew pozorom praktyczne meble, jakie mogą przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że z powodzeniem znajdują one miejsce dla siebie nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Najczęściej stają się elementem wystroju i umeblowania salonów. Otwierane pufy nie gwarantują dodatkowe miejsce na składowanie różnego rodzaju drobiazgów, po jakie możemy sięgnąć szybko i w każdym momencie.

Zakup krzeseł tapicerowanych

0
Krzesło z kołatką

Urządzając nowo wybudowany dom, należy przede wszystkim określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na tę inwestycję. Często bywa tak, że w chwili, kiedy wprowadzamy się do nowej nieruchomości, nie stać nas na to, aby urządzić wszystkie pomieszczenia w najwyższym standardzie. Zakup działki, wszelkie formalności i sama budowa domu pochłania bardzo duże kwoty pieniędzy. Dlatego na urządzenie niekiedy nie pozostaje zbyt duża kwota funduszy.

Szykowne i elegancja, czyli welurowe krzesła Velvet

0
Krzesła Velvet

Krzesła w pierwszej kolejności spełniają praktyczne funkcje, jednak obecnie panujące trendy w aranżowaniu wnętrz łączą w sobie utylitaryzm i atrakcyjny wygląd. Krzesła Velvet stanowią kompleksową odpowiedź na potrzeby klientów, wykonane są z welurowej tkaniny cieszącej się ogromną popularnością. Projektanci stworzyli kolekcje krzeseł, które odwołują się do nowoczesnych rozwiązań, jednak fundament stanowią klasyczne bestsellery, które otrzymały nowe życie. Welur to także tkanina, z której coraz częściej wykonywane są meble tak jak kanapy, łóżka czy pufy. Artykuł opowiada o funkcjonalnościach krzeseł Velvet oraz ich szerokim zastosowaniu w aranżowaniu mieszkalnych wnętrz. Z pewnością ich unikalny charakter zainspiruje do wykorzystania krzeseł we własnym domu.

Welur – elegancki i dekoracyjny materiał

Krzesła Velvet swoją popularność zawdzięczają niewątpliwie właściwościom tkaniny, z jakiej są wykonywane. Welur to gustowny i szlachetny materiał, który utożsamiany jest z elegancją i klasycznym pięknem. Zastosowanie go w krzesłach Velvet często świetnie komponuje się z takimi stylami jak glamour. Welur dodatkowo często zestawiany jest z chromowanymi lub złotymi stelażami. Zdecydowanie jedną z najbardziej charakterystycznych cech krzeseł Velvet, która bezpośrednio odwołuje się do ich stylistyki, jest wykorzystanie duże ilości pikowań oraz przeszyć, które nadają im charakterystycznego wyglądu. Należy pamiętać również o tym, że welur jest materiałem, który bardzo łatwo utrzymać w czystości, ponieważ posiada właściwości hybrydowe. Cecha ta sprawia, że przez długi czas krzesła Velvet zachowają nienaganny wygląd, a ich użytkowanie będzie wygodne.

Jak zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem krzeseł?

Niezależnie od tego, jaki styl dekoracyjny dominuje w domu klienta, krzesła Velvet wkomponują się świetnie w otoczenie. Cechuje je uniwersalność, która wynika z umiejętnego połączenia klasycznego modelu krzesła, eleganckiego materiału oraz nowoczesnej kompozycji. Atutem krzeseł Velvet jest także fakt, zaprojektowane zostały w wielu interesujących modelach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt odpowiadający jego preferencjom. Z pewnością w procesie dekorowania pomieszczeń ważne znaczenie odgrywa kolorystyka, dlatego każdy model krzesła Velvet można dostosować do swoich potrzeb poprzez wybranie jednego z dostępnych kolorów. Krzesła Velvet to praktyczne produkty, które zapewniają pełen komfort siedzenia. Z powodzeniem mogą być także wykorzystywane w aranżowaniu wnętrz i tworzeniu przytulnej mieszkalnej przestrzeni.

Jak urządzić łazienkę w stylu glamour? Włoskie płytki, wanna na nóżkach, co jeszcze?

0
włoskie płytki Cavalli

Urządzając wnętrze łazienki, mamy do dyspozycji wiele możliwości, jeżeli chodzi o zastosowanie konkretnego stylu. DO jednego z popularniejszych zalicza się aranżacja glamour, która powszechnie kojarzy się z przepychem i dużą ozdobnością. Jak urządzić w ten sposób łazienkę? O czym trzeba pamiętać?

Czym jest styl glamour we wnętrzach?

Warto zacząć od początku, czyli od wyjaśnienia czym w ogóle jest styl glamour i jakie są jego cechy charakterystyczne. Kojarzy się z blaskiem, przepychem, szykiem oraz luksusem i nie ma się czemu dziwić. Dla jednych stanowi szczyt elegancji, dla innych jest synonimem kiczu. I rzeczywiście, jeżeli źle zabierzemy się za taką aranżację, zamiast stylowego wnętrza uzyska się efekt całkowicie odwrotny. To przede wszystkim pikowane meble, lśniące dodatki, sprzęty nawiązujące do baroku, a wszystko urządzone z przepychem. To kryształowe żyrandole, błyszczące tkaniny, wielkie lustra i wymyślne zdobienia. Dominują biele, beże, czernie i szarości w połączeniu ze srebrem i złotem. Styl ten z łatwością można przenieść do każdego pomieszczenia – także do łazienki.

Styl glamour w łazience, a płytki

Zaczynając planowanie aranżacji łazienki, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad kafelkami, które są podstawą w takim pomieszczeniu. Ich wybór na rynku jest ogromny, można je więc łatwo dostosować do dowolnego stylu. Sprawdzić mogą się między innymi włoskie płytki Cavalli (Bellamica), znanego projektanta, który specjalizuje się właśnie we wzornictwie glamour. Oferuje on niepowtarzalny design, pozwalający na wykreowanie nietuzinkowej, wyjątkowej łazienki. Na rynku znajdzie się też wielu innych producentów, którzy oferują podobne możliwości.

Jaka kolorystyka w łazience glamour?

Jak zostało wspomniane, w stylu glamour może pojawić się wiele różnych barw, ale to ich zestawienie ze sobą sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowego blasku. Z pewnością sprawdzą się żywe i intensywne kolory, a także takie, które ze sobą kontrastują. Czerń i biel, w połączeniu ze srebrnymi czy złotymi dodatkami? Jak najbardziej tak. Ważne, by wybierać materiały lśniące, odbijające światło, wówczas czy wybierze się szarość, beż, złoto, czy brąz, będzie to robiło wrażenie.

Jakie wyposażenie wnętrza łazienki w stylu glamour?

Oczywiście sam wybór płytek czy kolorów to nie wszystko. O wyjątkowości aranżacji mówi jego wyposażenie, które jest integralną częścią otoczenia. Aby utworzyć wnętrze w przepychu i blasku liczyć będzie się to, co w nim umieścimy. Kinkiety, abażury, lustra w grubych lśniących i zdobionych ramach to podstawa. Ważne by płytki i listwy były lśniące. Jeżeli chodzi o dobór mebli, najlepiej sprawdzą się te w stylu ludwikowskim, bogato zdobione, choć te bardziej nowoczesne i proste także się sprawdzą.

Oczywiście wówczas istotne będą kolory oraz dobrane dodatki. Ze stylem glamour kojarzy nam się także wanna wolnostojąca na nóżkach, jeżeli mamy na to odpowiednio dużo miejsca. Jeżeli nie, bardziej nowoczesne wzornictwo też się sprawdzi, wiele będzie zależało przede wszystkim od tego, na którą odmianę glamour się zdecydujemy.

Te grzejniki nie tylko ogrzeją, ale również ozdobią Twoje mieszkanie

0
grzejniki

Funkcjonalny i efektowny wystrój domowych wnętrz jest w dzisiejszych czasach niekwestionowanym priorytetem. Każdy z nas chce wygodnie mieszkać, niezależnie od tego ile metrów kwadratowych ma dom lub mieszkanie. Podczas wyposażania swoich czterech kątów, musimy podjąć decyzję o tym, jak mają wyglądać grzejniki. Warto mieć świadomość, że obecnie proponowane modele kaloryferów mogą jednocześnie ogrzać pomieszczenie i stanowić atrakcyjny element dekoracyjny.

Dlaczego warto kupić grzejnik dekoracyjny?

Dlatego, że w końcu można cieszyć się widokiem grzejnika, a nie szukać sposobu na jego zakrycie. Starodawne kaloryfery charakteryzowały się sporymi gabarytami. Do tego po każdym okresie grzewczym wymagały odświeżenia. W ciągu dekady na każdym z nich zdążyło się uzbierać co najmniej kilka warstw farby. Dlatego niektórzy decydowali się na zabudowę kaloryferów. Takie obudowy z kolei ograniczały rozprzestrzenianie się ciepłego powietrza do mieszkania.

Obecnie można całkowicie zapomnieć o takich sytuacjach i traktować je jedynie jako zabawne anegdoty. Współczesne grzejniki są zdecydowanie lżejsze i subtelniejsze. Do tego mogą przybierać różne geometryczne kształty, przez co nadają pomieszczeniom charakteru. Godnym zaufania sprzedawcą grzejników jest sklep Dudik.pl. W asortymencie dostępny jest szeroki wybór grzejników centralnego ogrzewania. Z powodzeniem można tutaj znaleźć grzejnik o idealnej mocy i wyglądzie. Kaloryfery są trwałe i łatwe w instalacji. Katalog produktów podzielono na grzejniki łazienkowe i grzejniki pokojowe.

Grzejniki łazienkowe

Grzejniki łazienkowe pochodzące z oferty sklepu Dudik.pl, pasują zarówno do dużych pokoi kąpielowych, jak również łazienek znajdujących się w starym budownictwie i popularnych blokach mieszkalnych. Każda łazienka zasługuje bowiem na reprezentacyjny kaloryfer. Co ciekawe, grzejniki te można zamontować nawet w trudnodostępnych miejscach. Wystarczy dokładnie zmierzyć daną powierzchnię i znaleźć odpowiedni egzemplarz na stronie sprzedawcy.

Wachlarz produktów obejmuje:

  • grzejniki łazienkowe poziome,
  • grzejniki łazienkowe pionowe,
  • grzejniki łazienkowe dolne.

Nowoczesne grzejniki zapewniają komfort termiczny i pozwalają jednocześnie obniżyć rachunki za ogrzewanie. Ich efektywność jest bowiem nieporównywalnie wyższa od ich starych odpowiedników.

Gdy szukamy grzejnika do łazienki urządzonej w tradycyjny sposób, to powinniśmy rozpatrzyć zakup takich modeli grzejników łazienkowych jak: Europa, Funaki, Tryton, Mars lub Orion. Do nowoczesnych łazienek nadają się natomiast kolekcje: Aureus, Dublon, Endo, Goro, Harumi, Jowisz, Kwant, Masami, Meander, Restor lub Rodos.

Grzejniki pokojowe

Równie ciekawa jest oferta grzejników dedykowanych do instalacji w salonie, sypialni, pokoju gościnnym lub pokoju dziecięcym. Poszczególne kolekcje proponują różne warianty konstrukcyjne i kolorystyczne. Do wyboru są grzejniki w klasycznej bieli, srebrzystej satynie lub barwach dostępnych w ramach palety RAL.

Dużym zainteresowaniem cieszą się pokojowe grzejniki higieniczne, które efektownie się prezentują i jednocześnie są łatwe w utrzymaniu czystości. Do każdego elementu grzejnika można się bowiem dostać i oczyścić z kurzu. Nie posiadają niedostępnych zakamarków, w których gromadzą się bakterie, wirusy i grzyby. Kaloryfery higieniczne występują w wersji pionowej lub poziomej.

Drewno zawsze w modzie

0
Drewno zawsze w modzie

Moda na drewniane ozdoby nigdy nie przemija. Dlaczego? W czym tkwi ich sekret? Drewniane ozdoby są bardzo estetyczne i, dobrze dopasowane, pasują do niemal każdego wnętrza. Na dodatek posiadają coraz częściej wymaganą cechę. Są ekologiczne. Dbanie o środowisko jest powinnością nas wszystkich. Tak więc wykorzystując drewniane ozdoby w miejsce np. plastikowych, można połączyć stylowość z dbałością o środowisko.

Szukasz akcesoriów, które zwiększają użyteczność firmowego biurka?

0
biurka

Każda praca posiada swoją specyfikę. Osoby zatrudnione na stanowiskach biurowych zawsze uważane były za te, które są w uprzywilejowanej sytuacji. Jednak wiele godzin w pozycji siedzącej niezbyt dobrze wpływa na nasze zdrowie. Nic więc dziwnego, że szukamy rozwiązań, które ułatwiają nam wykonywanie obowiązków i uprzyjemniają godziny spędzone przy komputerze. Z całą pewnością warte uwagi są akcesoria, które przedstawiliśmy poniżej.

Przepusty kablowe, gniazda i ładowarki chowane w blat

Na praktyczne i funkcjonalne wykorzystanie powierzchni biurka ogromny wpływ ma organizacja okablowania różnego typu urządzeń biurowych. Niektórzy producenci mebli biurowych oferują przepusty kablowe w standardowym wyposażeniu biurka. Są to okrągłe lub kwadratowe przelotki, które montuje się w blacie mebla. Pozwalają one utrzymać kable w idealnym porządku oraz zabezpieczają je przed przetarciami i przecięciami. Jeśli zakupione biurko takowego przepustu nie posiada, to w sklepie internetowym Locker możemy się bez problemu w taki użyteczny gadżet zaopatrzyć. W opcji są przepusty czarne oraz w kilku odcieniach szarości.

W sklepie Locker można także zakupić gniazdka elektryczne chowane w blat, które występują w licznych wariantach konstrukcyjnych. Dużą popularnością cieszą się produkty, które posiadają automatyczny mechanizm podnoszący. Po naciśnięciu wieczka mamy dostęp do kilku gniazdek elektrycznych z uziemieniem. Równie atrakcyjne w użytkowaniu są gniazda wysuwane. Produkty te są proste w montażu i posiadają zabezpieczenie dla podpiętych sprzętów oraz ludzi.

Równie cennym nabytkiem może okazać się zakup bezprzewodowej ładowarki nablatowej z zasilaczem. Do wyboru są akcesoria umożliwiające ładowanie indukcyjne (służą ładowaniu urządzeń zgodnych ze standardem Qi), jak również ładowarki z wejściem na USB.

Biurkowe uchwyty do monitora

Uchwyty na monitory kojarzą nam się zazwyczaj z domowym wykorzystaniem. Standardem stało się już wieszanie telewizora na ścianie. Jednak takie rozwiązanie można z powodzeniem stosować także w warunkach biurowych. Wystarczy zaopatrzyć się w biurkowy obrotowy uchwyt do monitora, który zagwarantuje, że ekran będzie umieszczony na odpowiadającej danemu użytkownikowi wysokości oraz kącie pochylenia. Uchwyt to zatem nieoceniona pomoc dla szyjnego odcinka naszego kręgosłupa. Jest także narzędziem, które pozwala obracać monitor w stronę współpracowników lub klientów.

Uchwyt na monitor firmy Emuca posiada zapięcie stabilizujące do biurka zgodne ze standardem VESA, wysuwane ramię oraz prowadnicę do kabli, dzięki której pozostaną one w idealnym porządku. Do montażu wykorzystuje się jedynie klucz imbusowy, który znajduje się w zestawie.

Wysuwane półki pod klawiaturę oraz myszkę

Jeśli biurko lub blat roboczy nie zostało wyposażone w półkę pod klawiaturę i myszkę, to w każdej chwili możemy dokupić do niego takie dodatkowe akcesorium. W asortymencie sklepu Locker znajdują się wysuwane półki pod klawiaturę pochodzące od polskiego producenta – firmy GTV.

Taka wysuwana szuflada na klawiaturę posiada regulowany odstęp mocowania do blatu, wbudowany schowek (np. na długopisy, ołówki lub spinacze) oraz stabilną i wytrzymałą konstrukcję, która gwarantuje cichą i płynną pracę. Cały system opiera się na prowadnicach kulkowych. Sprzedawca proponuje półki w kolorze białym lub czarnym.

Lampy do salonu – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

0
Lampy do salonu

Salon jest uważany za wizytówkę domu i jedno z najważniejszych pomieszczeń. Często jest centrum życia rodzinnego, miejscem spotkań ze znajomymi i przestrzenią do urządzania imprez. W wystroju salonu nie bez znaczenia są lampy, które powinny być ciekawym dopełnieniem aranżacji i zapewniać dostateczną ilość światła. Sprawdź, jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w twoim mieszkaniu.

Minimalistyczne plafony

Od kilku dobrych lat prawdziwym hitem są plafony, które idealnie pasują do modnych, minimalistycznych wnętrz. Takie lampy to jednak nie tylko prosty, nieskomplikowany design. Plafony cieszą się o ogromną popularnością na stronie https://skleplamp.pl/Lampy-do-Salonu-c100 również ze względu na fakt, iż są w stanie oświetlić nawet dość ciemne pomieszczenia znajdujące się w północnej części budynku.

Ponadto ten typ lampy świetnie sprawdzi się w niewielkich i niskich mieszkaniach, w których nie ma miejsca na sporych rozmiarów żyrandole lub lampy wiszące. Plafonom nie można także odmówić uniwersalnego charakteru. Takie oświetlenie wygląda najlepiej w nowoczesnych wnętrzach industrialnych i skandynawskich, może jednak poradzić sobie nawet w przypadku luksusowego stylu glamour lub salonu urządzonego w stylu klasycznym.

Nowoczesne lampy wiszące

Lampy wiszące również od dość dawna nie wychodzą z mody. W ofercie firmy Sklep Lamp w tej kategorii panuje naprawdę ogromna różnorodność, dzięki czemu każdy fan niebanalnego oświetlenia znajdzie model pasujący do swojego mieszkania. Podczas zakupów warto jednak zwrócić uwagę na długość przewodów. Lampy zawieszone bliżej sufitu nie dadzą przytłaczającego efektu w niskich, niewielkich pomieszczeniach.

Z kolei wysoki, przestronny salon pozwala na sięgnięcie po najbardziej efektowne modele. Strzałem w dziesiątkę mogą być zwłaszcza industrialne żarówki zawieszone na długich przewodach. Niemałą popularnością cieszą się także designerskie lampy o geometrycznych kształtach. Nie brakuje również niebanalnych propozycji dla fanów ponadczasowej klasyki lub stylu retro, w których przypadku niemal zawsze są obecne gustowne abażury i subtelne zdobienia.

Eleganckie żyrandole

Wśród fanów eleganckich wnętrz prawdopodobnie trudno byłoby znaleźć osobę, która choć przez chwilę nie marzyła o efektownym żyrandolu. Wbrew pozorom takie lampy wcale nie wyszły z mody. Co więcej, doczekały się bardzo nowoczesnej odsłony, która może zachwycić nawet największych przeciwników takiego oświetlenia. W Sklepie Lamp nie brakuje żyrandoli w minimalistycznym stylu industrialnym i skandynawskim.

Rozważając zakup żyrandola, należy jednak pamiętać, że taka lampa wymaga dość dużo przestrzeni. Z tego powodu najlepiej sprawdzi się w mieszkaniach z dużym, wysokim salonem. W małym, niskim pomieszczeniu imponujący, ośmiopunktowy żyrandol przypominający świecznik mógłby nawet optycznie zmniejszyć salon. W takiej sytuacji można jednak sięgnąć po mniejsze modele, które są zawieszone bliżej sufitu i będą pasować rozmiarem do wielkości pomieszczenia.

ZOBACZ TEŻ