Jak oddziałują kolory w Feng Shui?

Sztuka Feng Shui wykorzystuje wiele różnych zjawisk, między innymi potężną moc kolorów. Zdaniem zwolenników tej sztuki, każdy kolor współpracuje z odpowiednią energią, a dokładniej z jednym z wielkiej piątki Żywiołów. Powiązanie barw z żywiołami takimi jak Drzewo, Metal, Ogień, Woda i Ziemia zapewnia właściwy przepływ energii i możliwość jej czerpania. Dekorując i urządzając wnętrza, możesz za pomocą doboru kolorów zarządzać przekazywaniem takiej energii, jakiej potrzebujesz. Wykorzystaj tę wiedzę, malując ściany czy podłogę, kupując ozdoby oraz ważne elementy wyposażenia.

Kolor powiązany z żywiołem Ognia

Pod ten żywioł podciągnąć można wszystkie skojarzone barwy, a więc czerwony, pomarańczowy, cieplejszy żółty i wszystkie powiązane odcienie. Użycie tych barw we wnętrzu wspierają sukces i dążenie do niego,  odpowiadają za starania prowadzące do sławy, poprawienia swojej reputacji, wdrożenia ważnych życiowych zmian w dowolnej dziedzinie. Kolorystyka ta wiąże się też z odczuwaniem namiętności, pożądania, pasji. Pomieszczenia z dominującymi kolorami Ognia powinny znaleźć się głównie w południowej części budynku, ewentualnie mogą to być północno-wschodni oraz południowo-zachodni kraniec obiektu. Zaleca się korzystanie z tych barw z umiarem, bo jednym ze skojarzeń przy zbytnim nasileniu takiej kolorystyki jest też zniszczenie, pożoga.

Kolor powiązany z żywiołem Ziemi

Pod patronatem tego żywiołu znajdują się kolory: brąz, beż, jasne odcienie żółtego. Najlepszym miejscem na uzewnętrznienie żywiołu Ziemi są północno-wschodnie i południowo-zachodnie części budynków czy pomieszczeń. Barwy te dobrze będzie również umieścić w głównym pokoju domu lub w  środkowej części budynku. Żywioł Ziemi odpowiada za moc, harmonię, stabilność. Wykorzystanie barw Ziemi sprzyja budowaniu trwałych, stabilnych relacji.

Kolor powiązany z żywiołem Metalu

Żywioł Metalu wiąże się z barwami takimi jak biały, szary, srebrny, pokrewne metaliczne odcienie. Odpowiada za precyzję, jasność wizji, kreatywne myślenie, uzyskiwanie dobrych rezultatów, bycie skutecznym w działaniu. Na taką kolorystykę warto postawić we wszelkich pomieszczeniach służbowych oraz powiązanych z pracą zawodową. Wymienione kolory warto też umieścić na zachodzie i północnym zachodzie budynku.

Kolor powiązany z żywiołem Wody

Żywioł Wody, kojarzony z wolnością, swobodą, nieskrępowaną energią, świeżością i spokojem można połączyć z odcieniami niebieskiego, granatu, a także z czernią. W budynku barwy te powinny dominować na północy oraz na wschodzie, mogą pojawić się również na południowym wschodzie. Warto wykorzystać rzeczone kolory w pomieszczeniach związanych z pracą, biznesem, rozmowami.

Kolor powiązany z kolorem Drzewa

Barwy Drzewa są bliskie naturze. Są to brąz i zieleń. Warto uwypuklić znaczenie wymienionych kolorów na wschodzie i na południowym wschodzie budynku, lub ewentualnie na południu. Najważniejsze skojarzenia to zdrowie, wzrost, rozwój, witalność. Żywioł Drzewa wspiera również wszelkie nowe inicjatywy,  dobrobyt, zamożność, nowe związki, zakładanie rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here